Ostnáč

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Luciaa » Pia 09.11.2007 8:31

ale ty to beres len z tejto strany... hej je to pravda ale ked uz to bereme tak tak na majstrovstvach sportakov je minimum ludi ktory psa cvicili sami ( vecsinou kupili vycviceneho) a dovolim si tvrdit ze kazdy tam pouziva istnac alebo elektrinu...
napriklad u nas je jedna pani a ma dalmatinca chodi s nim na flexine a na ostnaci tak to mi pripada ako totalna blbost a ostnac by som nepouzivala ako obojok ale len ako vycvikovu pomocku ktora ti pomoze rychljesie a presnejsie vycvicit psa... cize v podstate ani by sa pouzivat nemusel ale niektory sa s tym jednoduch ani nechcu piplat ( toto nepochopis pochopila by si to keby si sa zdrziavala v okruhu ludi ktory so psami osňzaj nieco robia neber to ako urazku ale dufam ze chapes)
a dalsi priklad kamoska ma psa ESS prvykrat s nim bola na stope a kupila si postroj naslapala si stopu a isla ju vypracovat pes roztacal zemegulu jednoduch nedalo sa ani na postroji ani na obojku ( s voditkom pod packou) co by si spravila? nebolo ine riesenie ako stopovat na ostnaci jednoducho mozno si to nevies predstavit ale urcite sa s nim nedalo stopovat ani na obojku...
a este osa jvikz titulom nie laske ako si to nazvala nie je to celkom tak... ty psa beres ako dieta ako si pisala niekto ma rad psa a nebereho tak...
Luciaa
BANNED
 
Príspevky: 7

Poslaťod Silwuska » Pia 09.11.2007 8:41

"a este osa jvikz titulom nie laske ako si to nazvala nie je to celkom tak... ty psa beres ako dieta ako si pisala niekto ma rad psa a nebereho tak..."

Tutok vetu nechapem...

A k tomu psovi co roztacal zemegulu...ako dlho sa snazila ho vycvicit k tomu aby netahal?? co takto dat mu najprv retiazku a skusit co spravi na nej?? ...ty mi povies ze to nemozem pochopit, kedze sa nezdrzujem v okruhu ludi ktory ozaj nieco robia...v tomto sa naozaj nemam preco urazit, pretoze ja by som sa ani nechcela zdrzovat v okruhu ludia ktory nieco take pouzivaju...takze to chapat ani nepotrebujem...

Inak som rada,ze zacinas komunikovat na urovni (teraz sa neuraz ty, ale precitaj si svoje predosle prispevky)

No a na zaver...praveze ja viem ze su ludia ktory si daju psa vycvicit a potom sutazia...tak to uz je pre mna nacisto nepochopitelne...ved sutazi sa zo psom podla mna pre radost, ci psa ci majitela, aby ludia videli co spolu dokazu, ako sa spolu vypiplali (a ako to dokazali aj bez ostnaca) ...toto obdivujem, a nie dat si psa vycvicit, alebo na nich pouzivat taketo prostriedky...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2007 13:51

Silwuska píše:"...ved sutazi sa zo psom podla mna pre radost, ci psa ci majitela, aby ludia videli co spolu dokazu, ako sa spolu vypiplali (a ako to dokazali aj bez ostnaca) ...


a prave v tomto sa mylis. ale to asi dobre vies.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod rea » Pia 09.11.2007 15:44

lusy píše:
Silwuska píše:"...ved sutazi sa zo psom podla mna pre radost, ci psa ci majitela, aby ludia videli co spolu dokazu, ako sa spolu vypiplali (a ako to dokazali aj bez ostnaca) ...


a prave v tomto sa mylis. ale to asi dobre vies.


a to a zas niektorých športovcov musím zastať, niektorí sa s tým naozaj piplú. Aby som bola k téme: bez ostnáča a ostatných pomôcok toto typu.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Aris » Pia 09.11.2007 18:28

Takze podla teba lucia mam zavesit psovi daku blbost a mam o pat rokov menej roboty??? A najviac si ma zaskocila tym, ze nik sa nevyzna vo vycviku len ty pretoze tvoj pes robi inak dogdancing na Avril lavinge a Tokio hotel :heh: ??? A presne sandra sa odpisala sama tym, ze stale vravela, ze ona hento nepotrebuje ona toto nepotrebuje a vsetkym nadavala do debilov lebo ich pes nevie..... Pozri ja som svojho psa(očka) musela najskor naucit aby sa nepo.... pri kazdom suchnuty a doteraz sa boji ludskej ruky a jeho trestam, len s mierou a u nas je socializacia 10% pretoze ho tu nemam s kym socializovat a ani nebol na to cas. Jaj sorry mala som mu na krk zavesit bud ostnak alebo elektriku a ked zavrcal na psa zmagnut gombik alebo potiahnut pes by sa ma dozivotne bal, ale bola by tu "socializacia".Vie povel, ze nesmie vrcat a v poho prejdeme aj ked je niekde pusteny pes.. A to, ze ostnak sa ma pouzit na dobermana RTW je ta najvacsia blbost aku som kedy pocula :oo: Osobne poznam RTW a je to ten najvacsi mazel v dedine. A nechcem nikoho urazit, ale podla teba sa tu hodnoti to ci pes vie skacat dogdancing a vie čo najviac povelov ale aky ma vstah s panom je jedno??? Podla mna su povely na to aby sa upevnil vstah medzi psom a panom a nie na to aby som sa s tym mohla niekde "machrovat". Moze toho pes vediet vela ale moze sa bat pana(ak to dosiahne ostnakom, bitkou a pod.) Ja osobne by som na psa nikdy nepouzila ostnak a elektrinu. To podla mna pouzivaju ludia ktory nieco psa potrebuju psa rychlo naucit aby sa mohli niekde ukazat a aby sa lahsie predavali stenata, alebo si robili meno. Poznam takych ludi ale nechcem to tu rozoberat.
Tot moj nazor.


lucia píše:a cize v podstate ani by sa pouzivat nemusel ale niektory sa s tym jednoduch ani nechcu piplat ( toto nepochopis pochopila by si to keby si sa zdrziavala v okruhu ludi ktory so psami osňzaj nieco robia neber to ako urazku ale dufam ze chapes)


Další šok :oo: Štyri roky chodim na tabor so psami a NIKTO tam nepouziva ano ostnac ani elektriku a psy su fakt na jednotku :no: Nepotrebuju sa machrovat ani nic, ale ich psy vedia vsetko aj stekat na povel co je u tohto plemena len tazko dosiahnutelne(CSV) A mimochodom: Uvedom sa :vykricnik: Preco tu vsetkych urazas(pes ako hracka, nikto sa tu spravne nevenuje psom či ako to bolo, Silwuska sa nestretava s ludmi s okruhu psov) ved nie si tu jedina!!! Neber to ako urazku, ale cjces si dokazat, ze máš najlepsieho psa??? Chces skoncit ako sandra, ze svojimi blbymi kecmi to skonci tak ako to skoncilo???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re:

Poslaťod Iwka » Sob 22.03.2008 10:33

lucia píše:tahat netaha ani ked viem pouzivat retiazku... a neni to take drasticke ako si myslis.... inac by sa tie psy pri tom tak nespravali..



moj pes netaha a nikdy na krku nemal ostnac, retiazku , elektricky ani sprejovy. A cim to bude? ze som ho v mladosti mlatila aby som si spravila autoritu? NIE! ked ta pes pochopi a ty mu spravne vysvetlis co ma robit, mozes ho naucit aj stojku na prednych labkach.
takze sa tu nehraj na velku kynologicku, ked nevies taketo zakladne veci. tymto som nechcela povedat, ze ja nou som ale sa na nu aspon nehram. a bolo treba schladit ta. a ked uz by si aj bola takou velkou kynologickou - preco si na teba vlastny pes dovoli zavrcat? :ach:

inac lidi prepacte ze sa vyjadrujem k 2200 rokov starej teme ale citala som to znova a nedalo mi to
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Ostnáč

Poslaťod Kaca » Sob 22.03.2008 22:27

ufffffffff, precitala som to teraz a som mierne v soku. Trosku nechapem, preco by bolo treba pouzivat delo na zabitie komara. Takto mi to totiz pripada. Ziadny z mojich psov netaha na voditku (aspon nie mne ;) ) - a nikdy nemali ostnac, ani len skrtak, o elektrike ani nehovorim. Pardon, trosku klamem: obcas si este potiahne Lara, to je stredoaziatka, ktoru tu mam mesiac. Ale uz sa umravnuje. Neviem, ci to slecna lucia mysli vsetko vazne, ale ak ano, lutujem jej psa.
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Ostnáč

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 19:07

Tak ja ostnáč mam, ale ak ho človek správne používa neviem prečo by ho havo nemal nosiť... nosila ho briardica, ale vzhľadom na dlhé chlpy sa jej tie blbé ostne zamotavali, tak som jej ho dala dole... používala som ho pri rtw. a dobermanovi a to vždy na hladko, kto pozná ostnáč, ten vie o čom hovorím... tak isto sa dá ostnáč používať aj ako nesťahovák! mne šlo skôr o image ako o použitie hrubej sily... na havovi to vyzeralo veeeelmo dobre :lol: takže človek môže použiť hocičo, ak s tým vie narábať... Tak isto k retiazke... ak máme štendo, najskôr nosí obojčok...tak do pol roka a potom retiazku, ale nie na sťahovanie...na sťahovanie až neskôr...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.03.2008 19:19

Na hladko to môže byť fasa ochrana :lol:
Keď je reč o image, čuduje ma, že to ešte neobjavili punáči :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod Bibiana » Ned 23.03.2008 19:28

Ostňák mám aj ja.. Niekto mi ho odporučil na učenie psa neťahať pri bicykli, nakoniec aj pomohlo.. Ale nahladko :lol:

Obrázok
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ostnáč

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 19:32

Ulf tak tak presne keď druhý pes zaútočil a nakusol ostne stiahol sa bol kľud :lol: a Bibik tak tak :lol: nie je nad správne použitie :jop: inak ten chalanisko čo to tu s tým ostnáčom rozprúdil ma trošku pobavil ( NemesiS sorry :hi: hanbim sa) ale nem si pomocť... "z akého dôvodu sú tie ostne z vnútornej strany."
NemesiS ty si to asi na živo ešte nevidel že? tie ostne sa dajú rovnako otočiť smerom dnu ako von... to len pre info, lebo neviem či ti po zamknutí témy niekto odpovedal.....
Inak Ulf vidiš aj NemesiSovi sa páči, tak počkaj aké budú rabaty az na to punkáči prídu :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod dog academy » Ned 11.05.2008 20:12

Ak je nutný určite áno , ale tiež len v určitách prípadoch. Ale neporučovala by som to hocikomu , ak nevie s ním narábať mohol by psovi ublížiť a to si myslím nechce nikto z nás.
dog academy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Ostnáč

Poslaťod Hanka 1 » Pon 12.05.2008 5:24

Jenže ten obojek nutný není.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ostnáč

Poslaťod unicorn » Pon 12.05.2008 7:08

Hanka 1 píše:Jenže ten obojek nutný není.

ak si niekto zdeformuje psa, tak potom uz niekedy niet inej pomoci, ale ako vravis vo vseobecnosti by to malo fungovat bez toho..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ostnáč

Poslaťod rea » Pon 12.05.2008 8:47

Unicorn v akých prípadoch podľa teba niet inej pomoci? Ako sa dá pes zdeformovať tak, že pomôže len ostnáč?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky