Ostnáč

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Luciaa » Štv 08.11.2007 14:19

vidno ze s vycvikom nemate ziadne skusenosti a poznate minimum psov.. ked spoznete aj ine povahy psov ako flegmosov tak dajte vedet.. vidno ze nikto z vas nema doma cholerika.. to by som vam dopriala... prve co som ja u mojej suky odburavala asi pol roka ked som ju dostala aby nedotrhala vsetkych co sa jej chytia.. skuste zazit takehoto psa fajme tomu len o 5 kil tazsieho a uvidime kto zacne pouzivat ostnac a alektrinu... a este k tomu rakusku neverim tomu ze tam nikto ostnac ani elektrinu nepouziva...
Luciaa
BANNED
 
Príspevky: 7

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 14:31

lucia píše:vidno ze s vycvikom nemate ziadne skusenosti a poznate minimum psov.. ked spoznete aj ine povahy psov ako flegmosov tak dajte vedet..


davam ti vedet, ze poznam aj ine povahy :no: :ahoj:
k prvej casti tvojej vety len tolko - neuskodilo by, keby si sa v tychto vyhlaseniach krotila... neviem, sice z coho vidno, ze z vycvikom tu nikto, okrem teba, skusenosti nema, ale v kazdom pripade ti musim povedat, ze sa mylis.
mylit sa je, samozrejme ludske, ale ked sa myslis len preto, ze vyjadrujes sa k veciam, o ktorych nemozes nic vediet, znizujes tym aj kredibilitu svojich inych argumentov. ale to je len tak rada na okraj...

takze ked prehliadneme tieto zbytocne osobne invektivy, bolo by dobre vratit sa k vecnej podstate debaty. Stale totiz nikde nevidim jasnu odpoved na zakladnu otazku: preco je ostanac lepsi a vhodnejsi pri vycviku napr. toho tvojho deprivanta alebo zachranarskeho psa nez pozitivnejsie vycvikove metody?
Samozrejme, z hladiska toho psa, jeho prace, psychiky a pod., nie preto, ze psovod nema trpezlivost...
Naposledy upravil Amaguk dňa Štv 08.11.2007 14:46, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 08.11.2007 14:43

lucia píše:vidno ze s vycvikom nemate ziadne skusenosti a poznate minimum psov.. ked spoznete aj ine povahy psov ako flegmosov tak dajte vedet.. vidno ze nikto z vas nema doma cholerika.. to by som vam dopriala... prve co som ja u mojej suky odburavala asi pol roka ked som ju dostala aby nedotrhala vsetkych co sa jej chytia.. skuste zazit takehoto psa fajme tomu len o 5 kil tazsieho a uvidime kto zacne pouzivat ostnac a alektrinu...


:heh: sorry...ale uz sa mi neda na tebe nesmiat...takze nikto iny okrem teba tu s vicvikom nema ziadne skusenosti...ale to je super, takze ty si kynolog-psycholog-poloboh a superman v jednom...wau...tak to si super...sorry lucka ale fakt zacinas byt smiesna, ale neviem comu sa cudujem...tvoje jedovate vyjadrenia su adekvatne k tvojmu veku...viac k tomu nemam co dodat...pekne si tancuj so psikom tanecky, nech ti hopsa na avril lavigne a ty sa s toho tes a vykrikuj jaka si kynologicka... :heh: to jemoc :heh:

A este jedna vec: neviem ci chapes vyznam slova cholerik, ale keby si mala clena rodiny ktory ja ozajstny cholerik, tak by si toto slovo radsej ani nepouzivala nieto este na psa... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Štv 08.11.2007 14:49

lucia píše:... prve co som ja u mojej suky odburavala asi pol roka ked som ju dostala aby nedotrhala vsetkych co sa jej chytia.. skuste zazit takehoto psa fajme tomu len o 5 kil tazsieho a uvidime kto zacne pouzivat ostnac a alektrinu...


ja rozhodne nie. nevidela by som dovod na pouzitie ostnaca ci elektriny.

a este k tomu ako si napisala, ze my viac mame psov ako "hracky", tak si to tu fakt asi necitala, lebo niektori pisali o psoch ako detoch. a to je velky rozdiel. a ja sa k nim pripajam.

rea ake blbe poznamky by niekto mohol mat ked napisem, ze pes je pre mna ako dieta???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 08.11.2007 15:01

tak ako kto tu z nás má psa ako hračku?? presne ako lusy hovorila my tu bereme psy ako deti svoje alebo ja ako brášku :hi: a medzi tým je dosť velký rozdiel..a mimochodom aj ja poznám aj iné povahy ako mojho..poznám všelijakých trhačov,tahačov a podobne..ale tak môžeš nás teda všetkých poučiť pani kynologička :poklona: keď my sa teda vo výcviku vobec nevyznáme
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.11.2007 15:15

Kurnik sopa, krispic dolina, Lucia, este si nam neodpovedala na to preco je ten ostnac lepsi, trepes dve na tri, ale ani jeden argument, toto snad uz neni mozne.
Dobre, opakovanie je matka musdrosti. Preco psa naucim lepsie posadit sa z ostnatym obojkom a preco ho lepsie naucim povel k nohe a tak podobne. Je tak tazke na tieto dve potentovane otazky odpovedat?
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Štv 08.11.2007 15:19, celkovo upravené 1
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod rea » Štv 08.11.2007 16:47

Jéééj, ale ste sa rozbehli, kto to má stíhať čítať? :oo:
No, teda zas nebudem citovať konkrétne osoby, neurazte sa, dobre? Necítim sa vôbec odpísaná, ani urazená. O psoch čosi viem a viem aj to, že to nikdy nebude všetko, aj keď je pravda, že často ma nadvihne, ak niekto napíše niečo, čo svedčí o tom, že vie asi to že pes je priateľ človeka, má 4 nohy atď. To ale neznamená, že ho odsúdim do večného zatratenia, možno dobre ovláda matiku a je budem v tomto pri ňom maličká. Odsúdim ho až vtedy, ak mu jeho vedomosti stačia a tým by svojmu psovi krivdil, ak je zaslepený a má názor, že vie všetko, čo by mal a niečo iné odmieta. Vtedy len dúfam, že príde na to, že sa má čo učiť.
Písala som, na čo a ako by sa mohol použiť ostnáč, že je to niekedy rýchlejšia a zrozumiteľnejšia cesta za predpokladu, že pes je dostatočne tvrdý a majiteľ dostatočne rozumný, skúsený a vyrovnaný a pripravuje psa napr. na majstrovstvá. Mňa osobne kedysi špotová kynológia veľmi lákala, aj som ju robila, ale bohužiaľ, smeruje do takých extrémov, ktoré sa s tým, že pes má u mňa určité "poslanie", jednoducho nezhoduje. Takisto, ako som sa niekedy pripravovala na vrcholovú plaveckú kariéru, ale prišla som na to, že tie obete, ktoré tento šprt :ha: vyžaduje, nie som ochotná tomu venovať. Ostnáč a pod. už považujem za takmer nutné obete vrcholovej kynológie a preto takisto ee.
Ešte k Sandre, aj keď nerada. Bolo vidieť, že športovej kynológii dalo by sa povedať rozumie, ale nerozumie ľuďom, ktorí sa jej nevenujú, tipla by som si, že v prostredí športovej kynológie vyrastala, alebo sa v nej dlhodobo pohybovala a preto jej veľa vecí bolo samozrejmých a niektoré otázky primitívne. Stačilo by, keby sa vrátila o nejaký čas späť a spomenula by si na dobu, keď tiež určitým veciam nerozumela. Lebo(ešte múdra veta na záver) Nie je hanbou chyby robiť, ale opakovať ich.

Silwuska prepáč obsiahlosť textu :no:
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod lusy » Štv 08.11.2007 16:59

velmi pekne napisane. a som rada, ze sa necitis odpisana, lebo podla toho co som citala a ak som citala dobre, tak na teba nik neutocil. to sa asi iba nejakym osobam prisnilo.
inak Sandra v kynologickej rodine vyrasta. a presne ako si napisla iba tam bol problem.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod rea » Štv 08.11.2007 17:16

Ešte som si uvedomila, pre Silwusku. Že aké reakcie na to, že máš psa ako dieťa? Hrozné. Aj mňa osobne strasie, ak mi to povie pani čo má problém s agresívnou čivavou, stále ju nosí na rukách, odkiaľ útočí ako najväčší trhač (podotýkam na ľudí) a pani je nešťastná, prečo je ten psík taký, veď mu dáva všetko, má ho ako svoje dieťa... Ako by si reagovala?
Alebo skús ísť medzi výcvikárov na cvičák, najlepšie športový a najlepšie medzi chlapov a povedz to tam, uvidíš. :cool:
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 20:36

myslim, reus, ze Silwuska to urcite takto nemyslela, ako dotycna pani, co ju popisujes :no:
to co popisujes je tzv. opicia laska (opice prepacia), ved to pozname, ze niektori ludia by snad ani nemali mat deti, lebo narobia viac skody ako osohu...

myslim, ze Silwuska skor chcela naznacit svoj blizky vztah so psom , aj ja inac nasu cvicakovu aj mimocvicakov tlupu oslovujem "decka", pripadne "decak nepodarene", ked robia neplechu :smile:

k tej poslednej vete - viem si zivo predstavit ich reakcie. :ach: pred takymi je ale lepsie nevyjadrovat ziadne osobnejsie alebo emocionalnejsie veci, nestoji to za to. moja skusenost... :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod rea » Štv 08.11.2007 21:17

Ale ja vieeeeem, keby som si myslela iné, tak už to tu rozoberám. Prvý moment, kedy túto vetu počujem, ma nadvihne, ale vzápätí si začnem všímať, o čom to je u konkrétneho človeka. Teda vlastne nie vzápätí, ja si to všímam už predtým... Ale nie každý je taký chápavý, predtým Silwusku vystríham, lebo to tu tak spontánne spustila, že som videla, že si to neuvedomuje.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Amaguk » Štv 08.11.2007 21:50

ale sak ved hej - ja viem, ze vies...ale treba veci pomenovat, aby nedoslo k mylnym interpretaciam :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod lusy » Štv 08.11.2007 21:55

rea píše:Alebo skús ísť medzi výcvikárov na cvičák, najlepšie športový a najlepšie medzi chlapov a povedz to tam, uvidíš. :cool:


a mne by to bolo uplne jedno. ja to poviem, hocikomu, ze mam psa ako dieta. ale chapem, co chces povedat ty. urcite nie v takom zmysle ako ta pani. a my si aj s priatelom rozpravame, ze oco a mama. :heh: ale aj on mu povie, ze to je jeho syn. i ked priatel rozhodne nema taky vztah k zvieratam ako ja.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Luciaa » Štv 08.11.2007 22:04

neviem kde som pisala ze ostnac na kazdeho psa ale ved skleroza matka turistiky... takze nie na kazdeho psa a pre kazdeho cloveka... jednoducho su druhy a povahy psov kedy je to skchodnejsia cesta ako trapit sa... vam to mozno vyhovuje ale mne by to urcite nevyhovovalo ked od psa naozaj nieco potrebujem...
Luciaa
BANNED
 
Príspevky: 7

Poslaťod Silwuska » Pia 09.11.2007 8:14

Rea: ty si teda riadny šprt :heh: ja ta rozumiem jak to myslis s tymi reakciami...ale ja ich uz poznam...partiu mam zlozenu s 95% chlapov, a ty teda vedia aky citovy vztah mam so svojim psom (zamerne pisem citovy, pretoze su tu ludia ktory maju aj vztah pracovny zo psom)...a aj sa mi teda smiali niekedy, ale mna to nijako netankuje...pretoze ten kto ma psa tak to pochopi jak to myslim,ze?? A prave tu je kamen urazu, ze dle nazoru meho, ten kto psa lubi(svojim sposobom) tak ten ostnac nanho NIKDY nezobere...ok, ludia ho pouzivaju, ale to uz su potom taky, ktory maju psa koli titulom a nie laske...

Lucia ale ty stale meles to iste a mi ti stale tvrdime ze to co tvrdis je ....kua nechcem sa skaredo vyjadrovat...."chodnejsia cesta ako trapit sa" ...lenze ide o to ze s tym psom sa MUSIS trapit...to je jak keby si dostala vycviceneho psa a ides s nim vyhravat zavody...co by si s toho mala?? A co moze mat clovek s toho, ze pomocou ostnaca vyhra zavod, ale je za tym "utrpenie" psa (davam do zatvoriek, pretoze naozaj kazdy pes ma iny prah bolesti, ale citi to kazdy) ....takze uz z principu ostnac NIE, a na ziadneho psa, za ziadnych okolnosti...

Potom vyhra majstrovstva volaky hajzlik, co je jeho pes vychovavany 2 roky na ostnaci a elektrike, a clovek ktory si zo svojho psika s laskou 5 rokov piple a ma ho vycviceneho na 1* tak skonci druhy, a skonci druhy, pretoze jeho pes nepracuje jak robot...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky