Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Pon 08.02.2016 18:28

Elis píše:me nebavi dlouhodobe filtrovat a resit, co asi muze byt pravda a co ne a hlavne -jestli, to co se dovidam je nebo není uplne, celistve info.
takovy zdroj infa mi nestoji za hlubsi studium...

prosím, co je to PRAVDA? Jak zjistíš, dřív, než si něco přečteš,jestli to musíš nějak filtrovat, jestli je to nějaké celistvé info, jak vůbec poznáš, jestli je ona informace celistvá, ty víš, co je celistvá, pokud nejsi v daném oboru supermega odborník?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Pon 08.02.2016 18:35

Bad píše: prosím, co je to PRAVDA?


treba to, kdy CM rika, ze pes je relaxovany a ja vidim neco jineho. Pravdu, ma zvire, ne CM :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Pon 08.02.2016 18:39

tak já píšu o textech, článcích,knihách.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod elfinka » Pon 08.02.2016 19:08

Knizka alebo poradna podla mna ani nemoze podat celistve info - vzdy budu pripady a jednotlivci, ktorym ta ktora metoda nebude fungovat, detaily ktore sa daju spravit zle a ktore potom maju vedlajsie efekty. Cize potialto okej, v podstate na tie zakladne pravidla fungovania so psom je dobry snad kazdy co napisal knizku, s normalnym psom alebo ak je clovek sikovnejsi/vnimavejsi, tak viac nepotrebuje a potom sa uz zvysok nauci za behu.

Co mi ale vadi je, ked niekto taketo necelistve info tlaci ludom ako jedinu nespochybnitelnu pravdu a kto s mojim pristupom nesuhlasi, ten je prasa ktore tyra svojho psa.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Pon 08.02.2016 19:11

Bad píše:tak já píšu o textech, článcích,knihách.....


ok. a kdyz v tom psanem textu najdes rozkol?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod hriva » Pon 08.02.2016 19:21

Elis píše:
Bad píše: prosím, co je to PRAVDA?


treba to, kdy CM rika, ze pes je relaxovany a ja vidim neco jineho. Pravdu, ma zvire, ne CM :-)

Som si spomenula na tu relaxovanu labradorku čo ho dokusala :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod citroniq84 » Uto 09.02.2016 1:20

Som si spomenula na tu relaxovanu labradorku čo ho dokusala :joint:
on nepovedal ze je relaxovana prekvapila ho lebo necuvla vatsina psov pred neznamim clovekom ujde henta bojovala no tak prepvapko každy kynolog si toto už zažil lebo proste na psa neni recept jak na pečenie babovky ale každy jeden je povaha a reaguje inač to sa proste stane ked so psom robiš psychologiu tak jak RD alebo CM ale najvac sa naucis vzdy od psa ako som 100x povedal napr ja som vyrastal vzdy so psami a stoho čo ja som videl na svojich psoch a na inych cvičiteloch tak proste najbližši mojmu videniu psa su Milan a Desenský a inak bomba je to že pan šusta chysta tiež knihu v tomto žanri stymito technikami ako ma RD a CM ktori vichadzaju s rovnakeho zakladu rozdiel je len to že CM hovori nenenechaj nič tak a ked urobi niečo zle vždy napomen a potrestaj nieako a pan Desensky zas hovori nie vzdy treba niekedy bud mierny co ja som aj bez neho ale jako v principoch su uplne identicky a ako som videl pan šusta chysta tiež taku knihu v SR sa bude preavat za približne 16€ aj ked rozhovor sa mi nepacil ale tuto si kupymm niečo mi hovori že bude lepšia a že sa približi aspon panovi Desenskemu ale uvidime co nam tam vipoti no niečo bude ale ja hovorim jedno ako tchor pisal najlepšie sa človek uči praxov a to už potom ta literatura je doplnok to si vibere každy čo sa hodi k jeho videniu sveta k jeho skusenostiam niekomu sedi šusta niekomu sedi milan niekomu sedi kto kolvek iny ja neviem Fogle ... ale uvedomte si kritici jedno Milan mal svoje vysledky inak by si ho ta nad Geo nebola všimla v US je milion trenerov rôznych rovnako ako tu a že si oni vibrali prave Milana n mali dobry dôvod ten clovek zarobil 10 mega na kynologi keby tak nič nevedel ťažko by bol predal tolko knih ťažko by mal tolko klientov kolko ma nemusi sa vam pačiť ale má svoje vysledky a že ho kritizuju ostatny odbornici aj ja by som ho kritizoval keby som tiež o tom napisal knihu ved preda ju potrebujem ja predat ved jasne ze ja som lepši ako ten milan takže moju knihu si kup zaplať račej mne to maš uplne jasne takto nato pozerajte keby pan desensky zarobil 10 milionov a mal take predaje tak mi je jasne že by bol ten najhorši keby Ferko šusta zarobil ešte viac a každy naspamat poznal knihu trening je rozhovor bol by to v očiach odbornikov presne rovnaky neschopak ako je CM jednoducho zato že je znami každy ho pozna tym padom kadejaky vandrak si o neho otre papulu ale pritom neurobil ani 1% stoho čo on a tomu sa hovori dan za uspech a slovaci a češi tu zavist maju v genoch doslova
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Tchor » Uto 09.02.2016 6:14

Elis píše:
Bad píše:tak já píšu o textech, článcích,knihách.....


ok. a kdyz v tom psanem textu najdes rozkol?

Vis v textu je rozkolu spousta a cim vic o psech vis tim vic jich vidis - na autrovi naprosto nezalezi. Ono totiz neco tak komplexniho jako je souziti cloveka se psem proste textem popsat nejde.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Uto 09.02.2016 6:35

elfinka píše:Knizka alebo poradna podla mna ani nemoze podat celistve info

Co to je celistvé info? Nemyslím, že by si nějaká kniha či jakýkoliv text dával ambice zabývat se celistvým životem se všemi jeho možnostmi a podobami.

elfinka píše:vzdy budu pripady a jednotlivci, ktorym ta ktora metoda nebude fungovat, detaily ktore sa daju spravit zle a ktore potom maju vedlajsie efekty

Metoda je návod, pracovní postup (a prosím, já se nebavím o výcviku ale výchově, koneckonců jsme v tématu RD, ten se výcvikem nezabývá......) - v rámci výchovy přeci nemůžeš čekat nějaké detaily, podle kterých budeš krok po kroku postupovat :nwm: . Musíš vstřebat PRINCIPY (to jsou taková ta nadřazená moudra, jako "kdo si hraje nezlobí", test mrtvého muže aneb uč psa, co dělat má....) a ty pak uplatňovat ve svém konkrétním životě, jistěže detaily, konkrétní kroky i řešené problémy se budou lišit.
A pak je ještě druhá stránka - metoda nebude fungovat - nefunguje metoda nebo ji dotyčný používá blbě ??? V PPČ už delší dobu vychází Šustovy články, které jsou daleko detailnější než kniha, a kolikrát jenom poulím oči, jaké minikravinky rozhodují, jestli ti "metoda bude fungovat"....blbinky, nad kterými bys vůbec neuvažovala....a problém není v metodě :no:

Edit: elfinka-teď jsem četla v "Potřebách pro psy" o flexi a o navíjení stopovačky "nemusim ruckovat 5 metrov po uvolnenej snure aby som mohla cuknut" - pro mě je tohle tvoje chyba v používání stopovačky a ne nefunkčnost stopovačky :no:

elfinka píše:Co mi ale vadi je, ked niekto taketo necelistve info tlaci ludom ako jedinu nespochybnitelnu pravdu a kto s mojim pristupom nesuhlasi, ten je prasa ktore tyra svojho psa.

uveď příklad

Elis píše:ok. a kdyz v tom psanem textu najdes rozkol?

taky radši uveď příklad, ať se bavíme o tomtéž. Vzhledem k tomu, že život sám je pln rozkolů a rozporuplností mi to možná jako nic čudného nepřijde (ale záleží, co máš konkrétně na mysli)

Jak jsi dávala příklad to video s CM - labradorku - za prvé mám v podstatě tu výhodu, že jsem jazykově nezgrabná, takže pokud se nedostanu k něčemu s českým komentářem, tak se jenom koukám :ha: ...a konkrétně u labradorky jsem se tuším jenom koukala.....u toho chlapa mě fascinuje, jak dokáže své někdy i dost páchnoucí zboží (to co fakt vidíš) zabalit do voňavého obalu (to, jak to okecává) a lidi mu to žerou :joint: Tož kšeft je kšeft, však to citrón napsal :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod hriva » Uto 09.02.2016 8:10

Sorry citrón, ale neviem o čom píšeš, lebo u teba sa dajú prečítať len prvé tri slova :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod CraObs » Uto 09.02.2016 8:14

prečo ten človek je vlastne ešte na fóre? :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Uto 09.02.2016 8:43

jako vždy OT, ale...teď jsem narazila na naskenovaný článek, kde je napsáno to, proč jeho (Šustovu) cestu považuju za universální (neb v podstatě eliminuje osobnost psovoda), na rozdíl od CM či RD (vypíchnu jenom větu "Dialogem podnět-chování-bridge-odměna dokážete vysvětlit co potřebujete, aniž byste si zahrávali s jazykem, kterému nerozumíte")
pro pochopení prosím přečíst v kontextu - viz část článku tady : http://treninkjerozhovor.cz/data/pesPri ... t15075.jpg

A co se mi hodně líbí na Šustovi je, že říká, že pozitivní motivace je jenom jedna cesta z více možných.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Uto 09.02.2016 9:33

Tchor píše: Vis v textu je rozkolu spousta a cim vic o psech vis tim vic jich vidis - na autrovi naprosto nezalezi. Ono totiz neco tak komplexniho jako je souziti cloveka se psem proste textem popsat nejde.


Offtopic: tak zrovna RD si ale mysli , ze jde :angel:
další rozkol...


ale nechapu. nevadi ti rozkol v psanem textu, nevadi ti když ten clovek něco jiného pise a dela, nevadi ti, ze popisuje něco, co to zvire nerika.
porad se z toho da vybrat to spravne?

zacina to na me byt moc slozite :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Uto 09.02.2016 9:38

Bad píše:u toho chlapa mě fascinuje, jak dokáže své někdy i dost páchnoucí zboží (to co fakt vidíš) zabalit do voňavého obalu (to, jak to okecává) a lidi mu to žerou :joint: Tož kšeft je kšeft, však to citrón napsal


no vidíš, a stejny pocit mam u RD :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Uto 09.02.2016 9:44

Elis píše:no vidíš, a stejny pocit mam u RD :-)

tak já ho v životě neviděla, ani žádné video (pokud nebudu počítat něco v televizi), ani knihy jsem nečetla, jenom poradnu, takže z tohoto hlediska nemůžu konkrétně RD soudit....ale z poradny jsem si vzala hodně :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky