Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Štv 17.03.2011 11:00

Silvuch píše:Trest z neba som myslela, ze pes nema vediet, odkial pride, lebo sa nauci vyhybat sa mu, nie?

já to myslím tak, že pes si ten nepříjemný impuls (bolest) nespojí s psovodem
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Štv 17.03.2011 11:01

mal by si ho spojit s cinnostou, nie psovodom. :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: agresivita

Poslaťod Offca » Štv 17.03.2011 11:11

Ja si myslím, že v určitých situáciach je výhodnejšie, ked si pes nespojí impulz s psovodom, inde zase áno.
Výcvik - ano, "zaucho" napr pri zdrhaní za zverou - nie.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Štv 17.03.2011 14:11

Hanka 1 píše:Pokud je někdo schopen takto zacházet se psem, jak bylo na videích, říká mi to jen jednu věc - obyčejný výcvikář, který zlomí psa.

lebo to rudo nie je, ze??? :pac: ale prosim ta. Viktoria je uplne nic oproti Cesarovi. Nikdy sa k nemu vychovou ani len nepriblizi. preco som niekto nehodi video ako Cesar odnaucil psa stekat pri dverach cez pamlsok. celkom nechapem, co sa tu pohorsujete nad tym, ze pes chodi vedla nohy a je podriadeny, tak ma aspon clovek lespiu moznost zastavit ho, ak by chcel urobit nieco co nema.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Štv 17.03.2011 14:30

lusy

kazdej je mozaikovej a kazdemu se neco povede vic a neco min - ale to co je na tom videu je priklat toho jak to vypadat nema - ten pes vubec nevi proc ty korekce prichazeji - prechazi do preskokovyho chovani - celou dobu se celym telem omlouva za to ze tam je. Takhle si praci profesionala fakt nepredstavuju.

Je pravda ze to druhy video
Renata píše:http://www.youtube.com/user/DogAntiAbus ... JpgbcJOx-M
je jeste vyrazne horsi.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: agresivita

Poslaťod Cathie » Štv 17.03.2011 15:13

Renata píše:dalsie nespravne pouzitie na psa, ktory utoci na okoloiducich psov, bez vysvetlenia, len ako trest. cudak pes sa plazi popri nohe nakoniec uz len pri slovach, preventivne, aby ho nic neslahlo.
http://www.youtube.com/user/DogAntiAbus ... JpgbcJOx-M

Metoda "ked si dobry, tak nebude trest, ked si zly, bude trest".. bez pochvaly za dobre spravanie. Pritom sa tam pes ide poskladat, aby spravil to, co sa slecne paci..

Silvuch píše:ked sa pes nauci, ze trest je iba od psovoda, moze sa stat, ze zisti, ze od urcitej hranice nan panicek nema dosah.. Cize treba byt prefikanejsi ako pes. Trest z neba som myslela, ze pes nema vediet, odkial pride, lebo sa nauci vyhybat sa mu, nie? :nwm:

Myslim, ze to zalezi na "filozofii" vychovy a vycviku. U nas funguju veci na baze toho, ci sa mi nieco paci/nepaci, takze gro vsetkeho je vysvetlenie - ak je vsetko ok, pride pochvala. Ak to ok nie je, pride usmernenie, upozornenie a pochvala za naslednu ci uz dobrovolnu alebo "nutenu" spolupracu. Aj u nas najvyssi trest - vyhodenie od seba a odlozenie niekde mimo - konci tym, ze ju veselo zavolam, dostane par oblubenych cvikov a je pochvalena.

Urcite je to aj plemenom a povahou, predsalen borderky spolupracovat chcu. V kazdom pripade ja vsetko riesim s myslienkou, ze pes v zasade spolupracovat chce, len veci nema dostatocne vysvetlene. Kedze vysvetlenie vyhladava, nema sa mu preco vyhybat. Mne to takto funguje, vsetko prichadza odo mna a osobne si myslim, ze aj vdaka tomu mam zas o trochu vyrovnanejsieho psa. :smile:

lusy píše:celkom nechapem, co sa tu pohorsujete nad tym, ze pes chodi vedla nohy a je podriadeny, tak ma aspon clovek lespiu moznost zastavit ho, ak by chcel urobit nieco co nema.

Konkretne k akemu videu bolo toto? :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Štv 17.03.2011 15:45

Ja jsem ti vyjmenoval chyby ktery tam vidim. nesleduju ho pravidelne a videl jsem par dilu, ale v mnoha z toho co jsem videl pripadech saha po nasilnem donuceni pse aniz by toho psa pred tim naucil co vlastne po nem chce a pes diky tomu casto naprosto nechape a tedy z toho panikari. Obcasne donuceni je nekdy potreba, ale mnelo by byt vzdy udelano tak aby celou dobu pes vedel proc.
Rudu znam osobne docela dlouho (ze zde zucastnenych ho lepe zna asi jen hanka) ve jeho pripade je to trochu jinak za ty leta co ho znam jsem jeste nevidel ze by pouzil nasili tak aby z toho pes zpanikaril - kdyz uz sahne po fyzicke korekci tak vzdy konci kompletnim zklidnenim psa a vzdy respektuje psi omluvu - coz jen na tom zde zobrazenem videu oskar nerespektovak mnohokrat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: agresivita

Poslaťod Silwuska » Štv 17.03.2011 15:52

Natalia a Biff píše:tak či onak, v tom prvom videu sa mi nepáčila okrem iného jedna vec a síce, keď tam vešal toho malamuta, či čo to bolo za psa. štartol na psa, Millan ho "kopol" a potom začal vyťahovať do vzduchu a jednoducho bolo vidno ako pes zápasí "o život", proste nech už je ten pes akýkoľvek, ale toto ?
Ja toho Millana neodcudzujem, pozrela som si od neho mnoho ďalších videí, ktoré sa mi páčili, jeho prístup a tak, ale konkrétne tieto dve sa mi nepáčia.


A ty vies co bolo "za tym"??? co ak to bol pes ktory by v pohode zakilloval druheho psa?? len tak? bez priciny? rada by som vedela ako sa k takemu psovi stavia p. Desensky...ci na to ide cez pohlad do oci, a psa sa vobec nedotkne, ci? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Štv 17.03.2011 16:09

V prvni rade toho psa uklidni a nasledne ho nauci chovat se ve smecce, to aby nebyl nebezpecnej okoli snadno zajisti kos.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: agresivita

Poslaťod Silwuska » Štv 17.03.2011 16:25

Neviem ci ho nauci on chovat sa v smecke, alebo ho to nauci smecka sama, skor by som bola za tu druhu moznost, ale to je ina debata...mna by ale zaujmalo ako by to dokazal bez smecky, keby ju nemal k dispozicii...pretoze bezny clovek ju k dispozicii nema, a rovnako ani Caesar ...preto vravim ze by som rada videla ako by niekto druhy zvladal psa bez fyzickeho natlaku...btw. vetu "jak ty mne, ja tebe dvakrat" v malom obmeneni pouziva aj desensky...takze z mojho pohladu, ak mam v ruke psa ktory je schopny bez zjavnej priciny zmrzacit druheho psa, tak s nim narobim taky bordel ze kopanec bude asi to najmenej...

Mam taky pocit ze ludia sa strasne upli nato ze na chudakov psickov sa nema vztiahnut ruka, ale menej si uvedomuju ako to potom vyzera na uliciach, rozmaznane nezvladnute poludstene psiska ponevierajuce sa po uliciach s nezodpovednymi panickami...tym samozrejme nemyslim ze budeme teraz vsetci mlatit psov, ale fyzicky natlak, ci uz mensi alebo vacsi je nutnostou u vacsiny psov...moj nazor...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Štv 17.03.2011 16:31

mimochodem kdo zvas ma moznost si prohlidnout Rudovo DVD o privolani tak ten asiat co tam je na voditku mezi psama byl nekolik dni pred tim privezen jako nezvladatelny agresor.

a bol to fakt agresor alebo len nevychovany pes. tiez tomu nemusim verit, ze to bol agresor pokial som toho psa predtym nevidela. to je to iste ako ked niekto povie, ja mam strasne agresivneho a dominantneho psa.on totiz taha na voditku a steka po psoch. :lol:
ja mam tiez psa, ktory ked uvidi psa na prechadzke vyzera, ze by ho chcel roztrhat, ak by bol navolno nic neurobi a ak by ten pes bol v skupine dalsich inych psov,tak si ho ani nevsimne. proste jeden clovek ci pes, moj steka ak je vo velkej skupine napr na vystave tak neriesi.

silwus neviem ako casto pozeravas cesara, ale on prave tu svoju smecku ma a casto tych problemovejsich psov brava k sebe do smecky.
a teda preco tiez rudo nenatoci nejake to video tych agresorov pri prichode k nemu, pri praci s nim a po niekolkych dnoch???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Štv 17.03.2011 16:42

lusy

Temer kazdej agresor je nevychovanej pes nebo pes vynervenej psovodem - ono oboji spolu souvisi. Zadny pes ktery neni blazen ( i takovy jsou, ale vijimecne) neni sam o sobe agresor.
Byl to pes ktery tam prisel proto ze zabil nekolik psu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: agresivita

Poslaťod Renata » Štv 17.03.2011 17:17

Silwuska píše:...pretoze bezny clovek ju k dispozicii nema, a rovnako ani Caesar ...

toto nie je celkom pravda, lebo sice bezny clovek nema k dispozicii svorku, ale Cesar ju ma, ma svoju vlastnu svorku pitov a tiez uz nie jedneho psa doviedol do svorky prave kvoli tomu, aby mu svorka pomohla pri usmerneni psa. videla som jedno video, kde svojho "svorkoveho" psa vymenil na urcitu dobu za cudziu agresorku, ktoru zobral na vymenu do svojej svorky. myslim, ze dobra svorka ti s takymto psom naozaj riadne pomoze, tak preco by ju RD alebo Cesar nemal vyuzit? kazdy pracuje s tym co ma.
lusy píše:a bol to fakt agresor alebo len nevychovany pes. tiez tomu nemusim verit, ze to bol agresor pokial som toho psa predtym nevidela. to je to iste ako ked niekto povie, ja mam strasne agresivneho a dominantneho psa.on totiz taha na voditku a steka po psoch.

jj bol to agresor, moozem potvrdit :joint: a ked ho vytiahol, tak som sa skoro do :kak: ale ten pes (na rozdiel od niektorych psov z poslednych videi) nevrieskal, neutocil, nevrcal a nebola na nom pouzita neprimerana metoda, pretoze ten pes sa neklepal, bol zvedavy, netriasol sa pri kazdom pohybe, ohromne sa zabaval a usmieval sa na nas vsetkych, ktori sme boli po :kak: ze nas zozere.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: agresivita

Poslaťod usagi » Pia 18.03.2011 18:21

V tu chvíli to vyvede psa z míry, to bylo jasně vidět i tom videu CM. Ale má to nějaký vývoj? Abys tohle nemusela dělat pořád, ale naopak aby tvůj pes přestal vyjíždět po ostatních? Trvale (resp. víceméně trvale)?


Bad - ja to pouzivam tiez,na 3kg prckovi - samozrejme sa nejedna o skutocny kopanec,ale taky prekvapivy moment,castokrat sa ho dotknem len spiskou topanky :nwm: Neviedlo to k odstraneniu nasho problemu,ale pomohlo nam to v jeho rieseni a rieseni napätej situacie.Napr. Charlie zaregistruje psa,vyslovene zapichne oci,najezi sa a zacne tlmene vrcat.Ja ho oslovim a ak nereaguje ,tak "kopnem",maly spravy kuk na mna a ja mu mozem dat povel,zaradim si ho k nohe,pochvalim a ani si nevsimne ako prejdeme okolo "nepriatela"...U nas je problem s vyslovenym tranzom,kedy ma pes nevnima a hrozi start na druheho psa - ked uz vystartuje je to na :kak: ,lebo v tedy je vo vyslovenom vytrzeni a ziadne odvolanie mi nepomoze,pretoze on proste nevnima nic-len dotycneho psa.Tento ukon mi umoznil okamzite vyviest psa z napatia.Ja som to vyskusala s malou dusickou,kedze pes je bojko - mozem na neho hulakat v ramci hry,ale ked vyciti,ze som nahneva tak staci pohlad a plazi sa jak na popravu.Preto ma prekvapilo ze tento zasah zobral v uplnej pohode,precitnutie v style "jaj aj ty si tu?" - mne to pride,ako ked pes stuchne papulou do ineho psa vo svorke,aby mu dal najavo svoj nesuhlas s jeho spravanim :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 18:44

usagi píše:Ja ho oslovim a ak nereaguje ,tak "kopnem",maly spravy kuk na mna a ja mu mozem dat povel,zaradim si ho k nohe,pochvalim a ani si nevsimne ako prejdeme okolo "nepriatela

ty s ním komunikuješ, ten kopanec je impuls od tebe a on to ví, to je něco jiného než co dělal CM - tam pes nevěděl, odkud ta bolest přilítla a byl úplně zmatený.
Mi jde spíš o to, jestli lze předejít tomu stavu, kdy už se musí použít taková silná korekce.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky