Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita

Poslaťod usagi » Pia 18.03.2011 19:00

"spravy kuk"


hrubka jak hovado,ale tak berte to s rezervou prosim... :pac:
Bad - ono toto je to,co mne osobne na tom cele aj vadi (aj ked pre komercne ucely sa to asi inak neda),ze zrazu prikvitne cudzi clovek,ktory psa prekvapi zo silovej pozicie a jednoducho ho podrobi a bodka :nwm: A to vsetko bez vysvetlenia...
Avsak najdu sa u neho aj dobre videa,kde napr. psa nekope (lebo v tom linku sa jednalo podla mna o normalne kopanie :ua: ),ale stuchne,napravi nohou - ale tiez v podstate bez naslednej komunikacie so psom :nwm:
Ja sa snazim vybrat zo vsetkoho,to "pre nas" naj,ako pracu s energiou a spominany "kopanec" (tie uvodzovky su zamerne na zdoraznenie,ze ja pouzivam skor take to drgnutie - akurat nohou,kedze sa mi nechce zohynat :joint: )
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Pia 18.03.2011 21:05

Na tom videu, co jsem viděla, byl na začátku anatomický nákres psa, takže si myslím, že ty kopance byly cílené do určité citlivé oblasti, nebylo to jenom holé upozornění
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Pia 18.03.2011 21:28

ten nakres bol pridany tym clovekom, co zostrihal to video. cesar nikdy neradi kopat psov konkretne do slabin. a ja stale neviem co mate proti tomu. to je ako lepsie sklbnut psa na obojku?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 19.03.2011 10:31

Prostě se mně příčí kopat do psa a na tom videu to cítím stejně jak Bad.
Ale ani Desenského metody se mně taky nelíbí.

A není lepší si pořídit EO a pes je v pohodě, je pod kontrolou a moc dobře ví, že nesmí. Raději použít prodlouženou ruku než kopance do slabin nebo vytahání na halti ohlávce, kdy pes bojuje o život ?
Takhle to vnímám.
Pokud někdo dělá korekce nohou u poslušnosti to je ještě něco jiného .
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Sob 19.03.2011 12:25

lusy píše:ten nakres bol pridany tym clovekom, co zostrihal to video. cesar nikdy neradi kopat psov konkretne do slabin. a ja stale neviem co mate proti tomu. to je ako lepsie sklbnut psa na obojku?

Lusy, ty to bereš moc osobně. Já vždy komentuji pouze video, nemůžu se vyjadřovat k osobě CM, protože ho neznám. A upřímně ani kdybych viděla x jeho oficiálních videí, tak stejně jako se dá něco účelově sestřihat v negativním smyslu, stejně tak se dá zmanipulovat i do pozitivna.
Lusy, ono nejde až tak o ten pouhý kopanec, ale že ti psi totálně nevěděli co se děje, byli ve strachu a úplně zmatení. A tohle na tom videu vidět bylo. Já si taky dokážu "šáhnout" do psa, ale pes ví, že to je korekce ode mne a znamená to nesouhlas s jeho jednáním. A taky ho navedu na to "dobře".
Když si vezmu to video s kočkou, tak ten pes byl od první vteřiny videa ve stresu. Na konci byl pes po :kak: ný strachy z kočky, taky mám psa a kočky a tohle určitě není výsledek, jaký bych si přála.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Sob 19.03.2011 19:11

Mne sa naopak "kusanec" alebo "kopanec" do slabín osvedčil. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 20.03.2011 9:10

Každej si svého psa nějak koriguje. Ale na videu mně to připadlo, že to pes nečekal a neví za co. Souhlasím s Badem .Když si koriguji svého psa, tak doufám, že ví proč a a jak píše Bad, tak ho navedu na správné chování.
Kopání do slabin se mně prostě příčí a myslím si, že popřípadě k dalšímu výcviku to musí vést k nedůvěře k majitelovi . Dělat to mému psovi, který není žádný tvrďák, tak máme po výcviku .
Ale neznamená, že když mám měkčího psa, že mně to na psy nezkouší a zvlášť na vodítku.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 14:05

Video som nevidela, nejdú mi púšťať, ale neodpísala by som to ako možnosť. Keď mám psa v tranze, tak ho len tak hocičo nepreberie. Závisí od situácie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Bee House » Ned 20.03.2011 16:12

A teda je, alebo nie je vrcanie a vyskakovanie pre nic za nic na ine psy prejav agresie,alebo nie?
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: agresivita

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 20.03.2011 16:48

Lindchen píše:Video som nevidela, nejdú mi púšťať, ale neodpísala by som to ako možnosť. Keď mám psa v tranze, tak ho len tak hocičo nepreberie. Závisí od situácie.

Možná bych reagovala podobně, ale po zhlédnutí souhlasím s Badem a tenhle styl nápravy se mně vůbec nelíbil.
A tentokrát dávám za proavdu i Hance, že by to moghla být hloupá šablona pro některé lidi řešit problém.

Bee House píše:A teda je, alebo nie je vrcanie a vyskakovanie pre nic za nic na ine psy prejav agresie,alebo nie?

Není vrčení jako vrčení- Šli jsem na vodítkách ještě se známým s druhým psem Arís ho zná od mala, ale protože je to ještě nevychovanec , tak sem tam mu skočí po hlavě atd. a Arís na něho trochu vrčí,povrkává je to úplně jiný vrčení , ale já vím, že ho upozorňuje ať mu to nedělá.Musím se tomu i usmívat jak mu říká po psím "nech mě" . :smile:
A pak je jiný vrčení, krteré už řeším. :au: :no:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Ned 20.03.2011 17:03

Každej si svého psa nějak koriguje. Ale na videu mně to připadlo, že to pes nečekal a neví za co. Souhlasím s Badem .Když si koriguji svého psa, tak doufám, že ví proč a a jak píše Bad, tak ho navedu na správné chování.
Kopání do slabin se mně prostě příčí a myslím si, že popřípadě k dalšímu výcviku to musí vést k nedůvěře k majitelovi . Dělat to mému psovi, který není žádný tvrďák, tak máme po výcviku .

sa zasa opakujem, ale mna tak zaraza ako takmer vsetci odsudzuju kopnutie. ono zaujimave, ze po par minutach pes robi to co ma. ktovie preco? a ijsbeerka neboj nevedie to ani k nedovere a ani by si nemala po vycviku. moj pes je dooooost submisivny, ale ked ho k pocuvaniu nepreberie moj hlas, tak stuchnutie nohou dostane, ked som teda leniva zohynat sa k nemu.
a este raz sa pytam, nie je lepsie psa "kopnut" ak taha ako ho trhnut na obojku a robit mu letecky den???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 20.03.2011 17:41

lusy píše:sa zasa opakujem, ale mna tak zaraza ako takmer vsetci odsudzuju kopnutie. ono zaujimave, ze po par minutach pes robi to co ma. ktovie preco? a ijsbeerka neboj nevedie to ani k nedovere a ani by si nemala po vycviku. moj pes je dooooost submisivny, ale ked ho k pocuvaniu nepreberie moj hlas, tak stuchnutie nohou dostane, ked som teda leniva zohynat sa k nemu.
a este raz sa pytam, nie je lepsie psa "kopnut" ak taha ako ho trhnut na obojku a robit mu letecky den???

No a něco na tom je. To tahání na vodítku a neustálý škubání, protože správně škubnout neumí každý včetně mě a když má člověk trochu temperamentního psa tak pozitivní motivace nefunguje :no: :smile:
A není to o lenosti !!! Myslím si, že není dobrý napadat lidi, že jsou líní!
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 17:46

Offtopic: Pozitívna motivácia je super vec, sama ju používam pri výcviku s klikerom, ale zaujímalo by ma, ako budeš pozitívne motivovať psa, ktorý je v tranze, lebo pozoruje stádo sŕn. Mávaš mu pred očami obľúbeným pamlskom alebo hračkou, pozerá "skrz" ruku a nič :pac: . Vtedy je človeku pozitívna motivácia nanič.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod usagi » Ned 20.03.2011 18:39

napr. moj pes ten kopanec ako trest neberie vobec.Na to dam krk - je to proste obratenie pozornosti na mna v okamihu,ako pes "prepina" (samozrejme najprv pouzijem oslovenie a az ked vidim,ze "ani obraz,ani zvuk") - na mojho psa tlacit nemozem inak nijako,staci zly pohlad a pes sa plazi - kebyze len naznakom zdvihnem ruku,tak asi dostane infarkt.Napriek tomu berie tieto "kopance" ,rovnako dobre ako vrcanie,ktore pouzivam na vyjadrenie nesuhlasu.
Ono to nie je o tom,ze ma pes vnima a kasle na to co mu hovorim.On sa dostava do stavov,kedy vypina a proste naozaj nepocuje.Akonahle sa jeho pozornost vrati smerom ku mne,v pohode reaguje a plni pozadovanu cinnost.
Keby som mala najmensi pocit,ze tomu nerozumie,ze to berie ako obrovsku hrozbu - nepouzivala by som to,ani sekundu.Ale on je v pohode,napriek tomu ze jedna z jeho osobnosti je totalny panikar :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.03.2011 18:55

Lindchen píše:No vidíš, a kopanec nie je negatívny trest? Kohutik, psy sú predsa rôzne, aj intenzita trestov je vhodná pre rôzne psy rozlične. Začínam mať pocit, že viacerí majú predstavu, že "kopanec" je to, že psa skopem do bezvedomia kanadami :pac: .


Kopanec je pořád kopanec. Je jasné, že to může být od šťouchnutí po pořádné bodlo, ale pořád je to kopanec. A nějak se mi nezdá, že by to bylo něco, co by se mělo používat na výchovu psa, to se na mě teda nezlob. Já pořádně nakopla psa jednou v životě - když se mi křížený kavkazák pokoušel sežrat vlněné štěně a projít přes moji čubu, jeho chůvu. To jí dostal, jen to žuchlo, jako sebeobranu. Ale kopanec jako výchovný prostředek a ještě to obhajovat - nezlob se, ale to mi připadá postavené na hlavu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky