Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Str 16.03.2011 12:19

Velký souhlas

Cathie píše:Tie psy podla mna boli vo chvili, ked schytali kopanec prekvapene, neiste.. od psa, ktoremu nieco vysvetlim a potom sa mu fyzicky pripomeniem ci uz stuchnutim, potahanim za chlpy - cakam, ze sa na mna pozrie alebo da akokolvek inak najavo, ze chape.

To je přesně to, co mě taky zarazilo.
Svého psa vychovávám i cvičím tak, že spolu komunikujeme - ode mne přichází pochvala, korekce i případný trest - ne odněkud z nebe - ale vždy je to naše vzájemná komunikace. Alespoň nám to funguje dobře a velmi velmi rychle. A ti psi rozhodně nebyli nezvladatelné 80-ti kilové bestie.

Video s kočkou jsem viděla jenom začátek. Za prvé mi nepřipadalo, že by ten pes byl žhavý roztrhat kočku, spíš mi připadalo, že ho CM dráždí, a za druhé pro mě, jako milovníka koček, bylo naprosto nepřípustné to, jak jednali s tou kočkou - to je mimochodem taky živý tvor a moc by mě zajímalo, jak ji po tomhle zážitku vysvětlí, že pes může být taky kamarád a panička není de..l!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Str 16.03.2011 12:23

ja sa snazim, aby odomna sla iba pochvala, a trest z toho neba. :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: agresivita

Poslaťod hruska » Str 16.03.2011 12:50

Cathie, Bad, ja vas chapem a beriem to, tiez vyzadujem nie len prerusenie cinnosti, ale aj vnimanie mna. Ide o to, ze Millan pride, ma pol dna na "vyriesenie" problemu a nema cas ani prostriedky na budovanie si vztahu. To uz je na majiteloch. Ako mozeme cakat trebars ocny kontakt, ked ten pes ho nepozna? Ved kolkokrat pes nekukne ani na majitela?
Ja neuznavam vsetky jeho metody, tak isto su veci, ktore sa mi pacia menej, ale to iste plati aj trebars u Victorie ci RD. Je na majiteloch, aby si psov poznali, vedeli, co na nich (ne)zabera a podla toho sa zariadili a nie sa bezhlavo riadili radami usitymi na inych psov. Preto som pisala, ze Cesar ci Rudo je pre mna najma o uceni sa ostat v pokoji, bez kriku a agresie a nie o navodoch cez tv ci net.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: agresivita

Poslaťod Cathie » Str 16.03.2011 12:53

Ja v tzv "treste z neba" vidim zmysel, ale nie pre nas. Maximalne tak na dialku, ked na psa nemam dosah.. inak sa mi skor osvedcilo vysvetlovat veci tak, aby slo vysvetlenie odo mna. Nie ze sa psovi kdesi cosi stane (akoze trest z neba) a ja ho pochvalim, ked na zaklade toho spravne zareaguje.. Pouzivala som, uz nepouzivam. Mne sa to pre moju neistu, na necakane podnety obcas bojazlivu fenu neosvedcilo. Ale tam uz hra velku rolu povaha psa :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Str 16.03.2011 14:29

hlavne co jsem koukal na to video ten pes vubec nechapal proc k tem korekcim dochazi a jediny vysledek byl ze sel do nervniho prezkokovyho chovani - a to by se odbornikovi stavat nemnelo at pouziva jakekoli metody.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: agresivita

Poslaťod pequita » Str 16.03.2011 16:52

Ja len poznamky k Cesarovi Millanovi - kazdemu, kto sa zaoberal Millanovymi technikami musi byt nad slnko jasne, ze tie zabery su ucelovo vytrhnute z kontextu. Odporucam najprv nieco normalne zhliadnut par dielov (poslite mi ss) a az potom komentovat, pretoze takto vznikaju nedorozumenia. Davajte si na to pozor.


..................................................
Nechapem, ako moze niekto respektovat tuto afektovanu panicku. Pre psy nedoverciva osoba uz na prvy pohlad. Holt, sto ludi, sto chuti....
>>>Pazraveho psa vyriesila pomocou kamery, vysielacky a elektronickeho obojka<<< :pac: (video)
pequita
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: BG/SK

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Str 16.03.2011 17:53

To video je naprosto jednoznačné, bohužel.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Natalia a Biff » Str 16.03.2011 18:53

tak či onak, v tom prvom videu sa mi nepáčila okrem iného jedna vec a síce, keď tam vešal toho malamuta, či čo to bolo za psa. štartol na psa, Millan ho "kopol" a potom začal vyťahovať do vzduchu a jednoducho bolo vidno ako pes zápasí "o život", proste nech už je ten pes akýkoľvek, ale toto ?
Ja toho Millana neodcudzujem, pozrela som si od neho mnoho ďalších videí, ktoré sa mi páčili, jeho prístup a tak, ale konkrétne tieto dve sa mi nepáčia.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Str 16.03.2011 19:13

Pokud je někdo schopen takto zacházet se psem, jak bylo na videích, říká mi to jen jednu věc - obyčejný výcvikář, který zlomí psa.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Str 16.03.2011 19:49

Čistý súhlas. Veď prečo neskúsiť ukázať psovi čo je správne, alebo ho naučiť alternatívne správanie? Niektorí ľudia sú fakt pohodlný, keď nemajú ani snahu ísť tou humánnejšou cestou... :nono:
http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 6987304678
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Cathie » Štv 17.03.2011 7:57

Natalia a Biff píše:tak či onak, v tom prvom videu sa mi nepáčila okrem iného jedna vec a síce, keď tam vešal toho malamuta, či čo to bolo za psa. štartol na psa, Millan ho "kopol" a potom začal vyťahovať do vzduchu a jednoducho bolo vidno ako pes zápasí "o život", proste nech už je ten pes akýkoľvek, ale toto ?


Pozrela som si na nete toho malamuta celeho.. video konci tym, ze pes ide dole k zemi - podla Millana (ak som spravne pochopila) sa pes podriadil. Podla mna aj podla tvorcu videa na youtube skolaboval.. ja sa mu potom ani nedivim, ze bojoval tak ako bojoval.

Na jednej strane, "iniciativa" vzdy prisla od psa, ktory uz mohol vediet, co bude nasledovat a mal teda v podstate sancu sa tomu vyhnut a aj tak po nom skocil vzdy znovu. Na druhej strane preco to preboha vobec zacinal riesit sluckou na krku a nedal psovi miesto toho obycajny obojok a nahubok? :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Offca » Štv 17.03.2011 8:36

Hlavne mi to prišlo, celý ten kopanec, ako jednoduché prerušenie činnosti "haló, prekvapko, som tu aj ja, panik, a niečo po tebe chcem, tak poprosím pozornosť!" .. čo sa dá aj inak. Ale isto, aj kopancom do citlivého miesta. Každý si vyberie cestu, aká jemu sedí.. bohužial :ua: Len je smutné, že práve túto cestu sa niekto rozhodne verejne propagovať ako skvelý vynález :ach:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Štv 17.03.2011 8:50

Offca píše:Hlavne mi to prišlo, celý ten kopanec, ako jednoduché prerušenie činnosti "haló, prekvapko, som tu aj ja, panik, a niečo po tebe chcem, tak poprosím pozornosť!"

právě že tohle mi nepřišlo jako podnět od psovoda, ale prostě kopanec "odněkud z nebe", že to právě dělal tak, aby si to ten pes s ním nespojil. Proto byli tak zmatení.
V této souvislosti se zeptám - i elektrický obojek má fungovat jako prodloužená ruka psovoda, jako impuls od psovoda a ne jako bolest "odněkud", nebo ne?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: agresivita

Poslaťod meridia » Štv 17.03.2011 9:19

elektrický obojek má fungovat jako prodloužená ruka psovoda, jako impuls od psovoda a ne jako bolest "odněkud", nebo ne?

jistě,jinak je to blbě a tak to fungovat přesně nemá.Bohužel spousta lidí to vůbec nechápe a spousta to používá pouze jako trest bez vysvětlení a nácviku u psa.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Štv 17.03.2011 9:56

predlžená ruka psovoda.

http://www.youtube.com/watch?v=qFP28ANX ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=32ri8_ERer8

ked sa pes nauci, ze trest je iba od psovoda, moze sa stat, ze zisti, ze od urcitej hranice nan panicek nema dosah.. Cize treba byt prefikanejsi ako pes. Trest z neba som myslela, ze pes nema vediet, odkial pride, lebo sa nauci vyhybat sa mu, nie? :nwm: Aj tak, pre mojho psa je najvacsi trest pripnutie na voditko, takze rozmysla, ci bude dobry psicek, alebo nevycvalany zrebec..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky