Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod meridia » Pon 18.04.2011 9:02

lusy píše:
Hanka 1 píše:Ten obojek je zbraň dost silného kalibru. Pes štěká ze sstrachu a stresu, ventiluje si tak adrenalin.

a to si z ktoreho jej prispevku vydedukovala? :ach:
tiez poznam psov, co obojok maju, stekat prestali a tiez sa normalne hybu a ziadne nasledky nemaju.

Osobně to nemám důvod používat,ale kamarádka to občas na noc nasadí čubě,která má prostě potřebu v noci začít výt a štěkat na celou vesnici až rozštěká všechny psy v okolí,což neni žádoucí.. :hmm: Není ani zanedbávaná ani týraná ani nevšímaná, má možnost být v noci jak v domě tak venku,ale prostě jí to baví :hmm: .Rozhodně bych jí neoznačila za ideální povahu :no: ,ale následky samosebou žádné :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod dana033 » Pon 18.04.2011 10:37

Poznám prípad kedy psovi kvoli štekaniu dali natrvalo nylonový náhubok, taký v ktorom nemože ani papulu otvorit. Je to lepšie? Neviem ci ten pes vobec este zije, ci ho kvoli stekaniu nedali zastrelit. Keby kupili obojok mozno by mu to pomohlo, urcite lepsie ako psovi natrvalo dat nahubok a skladali mu ho len pri zrani :hmm:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Pon 18.04.2011 10:43

Offtopic: Nylonový náhubok je teda tiež riešenie par excellence :pac: .

Každá takáto a podobná metóda obsahuje aj riziko, že pes bude reagovať inak ako normálne. Počítame s tým rizikom, alebo zatvárame oči a dúfame, že náš prípad to nebude?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 18.04.2011 11:05

dana033 píše:Poznám prípad kedy psovi kvoli štekaniu dali natrvalo nylonový náhubok, taký v ktorom nemože ani papulu otvorit.

Ak poznáš takyto prípad, tak mi vysvetli, prosím, ako sa ten psík v augustových sparnotách prirodzene ochladzoval a ako a kedy pil vodu?
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Pon 18.04.2011 11:40

dana033 píše:Poznám prípad kedy psovi kvoli štekaniu dali natrvalo nylonový náhubok, taký v ktorom nemože ani papulu otvorit. Je to lepšie? Neviem ci ten pes vobec este zije, ci ho kvoli stekaniu nedali zastrelit. Keby kupili obojok mozno by mu to pomohlo, urcite lepsie ako psovi natrvalo dat nahubok a skladali mu ho len pri zrani :hmm:

AA, mne z tohto príspevku vychádza, že Dana to kritizuje, aspoň ja som to tak pochopila. Ako sa ochladzoval a ako pil? No nijako :hmm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Renata » Pon 18.04.2011 12:24

Danka, ja som citala o pripadoch kedy utlkli psa palicou, urcite by bolo lepsie, keby mu strelili gulku do hlavy, ale nebudem to odporucat a nebudem sa pytat, ci by to nahodou nebolo lepsie? :pac:
suhlasim s Hankou, ze je to zbran, vymysleli ju ludia a davaju ju do ruk dalsim ludom, ktori maju psov a su lenivi viac pracovat so psom a odstranit neziaduce spravanie vychovou, alebo vycvikom, tak sa uchylia k takymto rychlopomockam ako je protistekaci obojok, elektricky obojok, ostnac, struny a podobne. ono vychova a vycvik trva o kus dlhsie, ako zavesenie takejto pomocky psovi na krk.
anikapanika ak si vsimnes, tak ani jedna z bab, ktore pracuju so svojim psom (meridia, lusy, hanka a pod.) na svojom psovi ten protistekaci obojok nikdy nemali, aj ked poznaju ludi, co ho pouzivaju, ale ich pes ho nemal, ktovie preco :no:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 14:04

Bety ma 24h pozornost. Bud ja alebo segra, prip. moj priatel ked pride, stale sa jej niekto venuje bud doma sa cvici, alebo vonku. Lenze ani po roku sa cvicenim odstaranit stekanie neda.
A cvicak v blizkosti nemame a nemam ani auto a ani vodicak. A darmo ja ju budem cvicit ked ona steka len par minut po dobu co je sama doma. Lenze ked mame takych susedov akych mame musim to riesit TAKTO.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod MisheliQ » Pon 18.04.2011 14:05

Keď nie je naučená samostatnosti, ani sa nedivím, že šteká
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 14:10

Od malicka byvala sama stale den co den. Ale nevie si zvyknut neviem preco.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silwuska » Pon 18.04.2011 14:14

Tak co??? ste s nou 24 hodin denne alebo je odmalicka sama??? :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod gaidheal » Pon 18.04.2011 14:15

anikapanika píše:Bety ma 24h pozornost. ...

anikapanika píše:Od malicka byvala sama stale den co den. Ale nevie si zvyknut neviem preco.



teraz neviem, čo z toho si vybrať :nwm:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 14:17

:D Tak som to myslela ze ked sme doma venujeme sa jej....
A ked ide maa do roboty a ja so segrou do skoly tak vtedy je doma sama... :D
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Renata » Pon 18.04.2011 14:20

anikapanika píše:Bety ma 24h pozornost. Bud ja alebo segra, prip. moj priatel ked pride, stale sa jej niekto venuje bud doma sa cvici, alebo vonku. Lenze ani po roku sa cvicenim odstaranit stekanie neda.
A cvicak v blizkosti nemame a nemam ani auto a ani vodicak.

inak v inych tvojich prispevkoch som citala, ze tvoj pes steka, lebo sa boji sam doma ? skutocne si myslis, ze zabit vystrasenemu psovi na krk protistekaci obojok, len kvoli tomu, aby na par minut boli susedia spokojni, je dobry napad?
co robite so psom, alebo co vsetko ste skusali na odstranenie stekania doteraz? riesila si nejako nesamostatnost? strach? stekanie na cudzich ludi?
A darmo ja ju budem cvicit ked ona steka len par minut po dobu co je sama doma. Lenze ked mame takych susedov akych mame musim to riesit TAKTO

ako budes vediet, ako tento obojok na psicu posobi, ked nikdy neuvidis ako sa sprava vo chvili, ked je ten obojok aktivny? pises, ze steka, len ked ste prec, tak z toho mi vychadza, ze jej ho date na krk, a uvidite, ked sa vratite. darmo ti je nieco vysvetlovat, ked ti je darmo ju cvicit, lebo steka len par minut. darmo darmo.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 14:25

No ked snou ideme po vonku tak steka na cudzich ludi, resp. na susedov. A ked pocuje po chodbe pohyb vtedy ked je sama doma STEKA.
Riesili sme to tak ze sme snou chodili okolo susedov a snazili ju upukojit roznimi sposobmi, najprv sme skusali zaujat ju loptickou, resp. palickou. Potom sme skusali zaujat ju MNAMKOU. Potom priviest ju k tomu cloveku nech onucha, skamosi sa. No nepomohlo. Predposledna moznost ako zabranit stekaniu bolo pouzit zrolovane noviny alebo suchotanie papiera. Tak isto ani to nepomohlo. A posledna moznost bola zatiahnut za obojok. To sme odpoozorovali od toho cvicitela z mexika. Teraz ma nenapadne ako sa vola. Poprecitovala som toho dost o psoch. Skusili sme vsetko co sme vycitali. No nic nepomohlo. Utratit ju dat nechceme, dat ju do utulku tiez nie. Takze ostava uz len obojok.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Renata » Pon 18.04.2011 14:37

anikapanika uprimne priznam, ze nerozumiem, aky zmysel malo mat pouzitie ani jednej z tych veci (metod), co si vypisala. ak sa teda naozaj psica boji - ja by som sa najskor snazila zistit, coho sa boji, trieskania dveri, chodenia po schodoch, hlasov, vytahu, alebo coho vlastne, a tam zacala. zoznamila ju s tymi zvukmi, bez pouzitia toho, co si vypisala, lebo nech rozmyslam ako chcem, tak tomu nerozumiem celkom. mozno mi to niekto objasni :no: pises, ze zostava doma iba chvilu, tak by som sa snazila na tu chvilu ju unavit tak, aby bola rada, ze moze doma spat a nevymyslala. a tiez by som jej nechavala "hracky", ktore ju zabavia na cas, ked nie som doma. proste zacala by som z ineho konca. a moj nazor, mozno ho niekto vyvrati, ale teda ja si myslim, ze protistekaci obojok na psicu, ktora sa proste boji byt sama doma, bude dost dobry pruser. mam doma strasiaka, co si mysli, ze ked ludia prasia plachtu, tak pristavaju mimozemstania a neviem si zivo predstavit, ze tomuto psicatu by som dala protistekaci obojok.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky