Vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod wer » Str 29.09.2021 4:49

Si myslim, ze to je tym pristupom.

K tomu sprskaniu - to by nic nevyriesilo, prave naopak - dalsie prikorie na psovi. V podstate bol v prave - ohradil sa, ze mu je nieco neprijemne a na to ma pravo. :nwm: To dalej je dolezite - dat psovi istotu, vratane pravidiel. Obojstrannych a neporusovat ich.

Kastracia neviem - moze/nemusi pomoct.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Elis » Str 29.09.2021 5:17

Na tema kastrace a agrese by vedela Elfi asi nejlepe podiskutovat :no:
U nich se to velmi zhorsilo.
Nemam s tim zkusennosti, jen nekde vzadu v hlave mam ulozeno, ze vykyvy nalady mohou byt spojeny s hormonama, jejich hladinou
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod hriva » Str 29.09.2021 7:07

To EO bolo fakt zle použité.
Nabudúce ani nestuhne ale rovno zaútočí, preskočí celu komunikačnú fázu lebo práve zistil že to nemá význam- ona chcel komunikovať a dostal trest. Už to nebude riskovať.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Ulf » Str 29.09.2021 7:13

Aha, ja sa vôbec nečudujem, že to došlo do tohoto štádia. Tam jedine začať komplet od znova, od nuly pod poriadnym vedením niekoho normálneho a skúseného, niet čo iné poradiť. Tam by sa mali dať "vyšetriť" majitelia zjavne (nie v zlom to myslím), pes je pravdepodobne úplne v poriadku, len rok a pol nezrozumiteľného chaosu voči psovi vyústilo v toto.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod pigie » Str 29.09.2021 7:16

Ja u labilov kastraciu rozhodne neodporucam... Ja uz do kastracie pojdem jedine, ak to bude nutne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Ulf » Str 29.09.2021 7:22

kastračku keď tak až potom, čo sa napraví výchovný problém. Potom ak bude treba, tak kľudne. Nemyslím si že nutne tento pes je labil (keď si to porovnám v popise s Fryom, alebo mojou Tajgou, to sú labilky jak z učebnice), len dospel do štádia, keď už toto jednanie nestrpí. To je všetko.

Viggo bol veľmi tvrdý bitkár a inak pošahaný šialenec a doteraz sa čudujem na čo som s kastračkou čakala 5 rokov :pac: jemu sa doslova otvoril svet potom. A hoci mal aj svoje strachy, labil to rozhodne nebol (kiež by som ešte mala niekedy takého psa).
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod elfinka » Str 29.09.2021 7:30

Ak je hlavnou príčinou priveľa testosterónu, kastracia by mala pomôcť. Ak je príčinou neistota tak to môže zhoršiť (náš prípad). Ja si neviem vynachváliť že som mu dala ten implantát na vyskúšanie najprv takže sa to dalo vrátiť späť.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Slausa » Str 29.09.2021 7:34

Ak kastracia, ja by som do toho šla az ked sa nejakým spôsobom zapracuje na spravani a komunikacii. Mozno sa ukáže, že psovi absolútne nič nie je, len bol tlačený/vedený zlým smerom. A ak aj, tam by som možno najprv šla do chemickej ktorá pokiaľ viem he zvrátiteľná narozdiel od normálnej kde mu už gule naspäť neprišijú.

Inak, vidím to rôzne po soc sieťach, čo je to v USA taký boom s tou elektrikou (a ostnáčmi)? Všade vidím buď psy s EO/náhrdelníkom, či malé, veľké, rad za radom. Či "rýchle a efektívne "?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Ulf » Str 29.09.2021 7:41

rýchle a efektívne určite, akurát že rýchlo a efektívne do prdele so psom, njo... :ach: :ua:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Lindchen » Str 29.09.2021 7:53

Prešla som si odpovede a súhlaím, čo baby píšu o EO aj o vedení.

Ku kastrácii, Arisko bol kastrovaný zo zdravotných dôvodov vo vyššom veku. Vzťah k psom sa výrazne zhoršil. Momentálne k nemu pes nemôže a je to tak odvtedy. Samozrejme, staroba, možné bolesti, poškodenie zmyslov vekom... viac faktorov asi, ale do kastrácie by som nešla takto "na blind".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Luffy » Str 29.09.2021 10:56

Ja by som dala okrem testosterónu skontrolovať aj štítnu žľazu, videla som v súvislosti s "náhlou" agresivitou či zmenou správania k tomu video u Susan Garrett... https://www.youtube.com/watch?v=UgvHBgGdw8s
Inak ako majiteľka reaktívneho psa určite kastráciu neodporúčam, môjmu psovi to hodne uškodilo, práve tá agresivita vychádzajúca z neistoty sa zhoršila úplne na všetko a všetkých :ach:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov