Vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Ivanka.P » Pia 20.02.2015 15:01

Laro22 píše:Nie na ludí nevrčí ani neútočí na prechádzke,nič také sa nestalo ešte, len nebýva nikdy pre cudzími pustený tak som po ňom vyštartoval :hi: pre istotu


Úprimne si vôbec neviem predstaviť, že by som mala byť v strese keď sa pes odtrhne z vodítka :nwm:
A teda ja som presvedčená, že psa si zneistil ty svojím pre neho nečakaným výpadom a ťahaním za kožu / krk tak si chlapec zahundral. Vôbec sa mu ani nedivím. Ber venčenie viac v klude a skús medzi ľuďmi požívať stopovačku aby mal pes pocit volnosti a ty pocit istoty že ak na zavolanie nepríde, tak si ho pritiahneš :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod janajka » Pia 20.02.2015 15:18

Ono ja si myslim, ze by to mohlo byt aj tak, ze pes zavrcal, lebo mohol usudit, ze nablizku je daky pes. Povedzme, ze nastala uz situacia, ze ak ide pes okolo, ty ho prichytis, tympadom asociuje, ze prichytenie = pes nablizku. So psami ako vychadza?

(Ono i s voditkom a vrcanim je taka znama vec. Hlavne malé psi na voditku. Pes na voditku sa citi akoby v ochrane svojho pana a skrz voditko sčíta vlastnú nepatrnu velkost s patrnou velkostou pána a vrčíí. :lol: - to vobec nemusi byt tento pripad ovšem, len konstatujem)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Laro22 » Pon 09.03.2015 10:47

Dnes už viem že to bolo celé moja chyba a stresoval som :smile: ...so psami vychádza dobre ,tým to nebolo
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Margita » Pon 09.03.2015 11:14

tak davno este ked bol Rody mlady,som mavala take tiky,ze siel pes a ja som si psa hned k sebe pritiahla, :lol: a vtedy on hned spozornel,ze co co akcia pes kdeeee???aaaaaa peeeeees a uz to slo :heh: ked som uz bola vacsia a citala som aj viac knih tak to tam niekde aj bolo,ja som bola fakt stale v strehu,z kazdeho rohu som ocakavala nejaky utok,ale potom som uz chodila viac v pohode,ked siel pes a moj si niekde zrovna nuchal,nemykala som nim ,akurat som sa tak postavila tak strategicky vhodne,aby som mohla v pripade potreby zakrocit,a vacsinou to dopadlo tak,ze moj si nuchal ten druhy pes presiel a ani na seba okom nehodili :lol: a toto je myslim,ze chyba mnohym,ze upozornuju toho psa na veci,ktore by on mozno ani neriesil
ides s velkym psom,a teraz v hlave jezisi co ked na niekoho vybehne,co ked niekoho kusne co ked toto a co ked hento a ty v napati,pes tiez ocakava co sa bude diat,treba byt hlavne pripraveny na vsetko,predvidat,vzdy zaujat vhodny strategicky postoj ale vzdy posobit a byt v klude
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Bee House » Pon 09.03.2015 21:29

Offtopic: Margita, ja som opacne psycho. som neustale v strehu, lebo moj pes je debil, ale nedavam mu to nijak najavo :ha: nepritahujem, nic, len ked sa stane pruser, tak v stotine sekundy uz pes lieta vzduchom :ha: ale to asi neni dobry priklad, lebo ja mam fakt psycho psa :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Laro22 » Štv 18.06.2015 6:20

Tak dnes zase nový zážitok...preletela k nám alebo neviem ako sa sem dostala susedova sliepka no a nevšimol som si to takže ju hned roztrhal :ua: no problém je ten že ked som sa priblížil tak sa do nej úplne zaťal a vrčal na mňa a ruku by som k nemu nedal lebo som cítil že by kusol :plac: takúto skúsenosť s ním som ešte nemal, dá sa toto nejako opraviť aby to už nerobil alebo je už neskoro
PS: je to teraz moja vina a so povinní uhradiť sliepku?ja myslím že nie
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Štv 18.06.2015 6:35

Laro22 píše:problém je ten že ked som sa priblížil tak sa do nej úplne zaťal a vrčal na mňa a ruku by som k nemu nedal lebo som cítil že by kusol

no, problém, ten pes se choval normálně, lovec si bránil svou kořist, nic k divení.... :nwm:

Laro22 píše:dá sa toto nejako opraviť aby to už nerobil alebo je už neskoro

opravit ne (co se stalo stalo se), ale můžeš s ním vypilovat povel PUSŤ do podoby reflexu (jako výměnu něčeho za něco lepšího či návrat původního) a začít s něčím jednoduchým (cojávím hračka...) a postupně se dopracovat k těžkému (kost, žvanec...)
Jestli myslíš "aby to nerobil" jako aby si příště té slepice nevšímal, tak to taky lze teoreticky naučit, ale nefím nefím... :lol:

Bych se soustředila na to pusť, tohle byl patrně (a doslova) ojedinělý úlet...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Margita » Štv 18.06.2015 14:24

fuuuuu,Laro,ako odvaha :lol:
a inak mam dost pocit z toho co pises,ze za to ze mas velkeho psa,teraz si cely pototo,a za kazde vrknutie psa chces hned buzerovat,ty len bud rad ze vrci,lebo sa ti moze stat ,ze ked ho budes furt cepovat za to ze vrkne po tebe,ze uz vrcat nebude ale pritvrdi,no ale to aby nevyznelo ze si pes bude robit co chce,to nie,su veci ktore musi,ale vrcanie patri k psovi ako stekanie a knucanie
sused si bude musiet lepsie kurky zabezpecit,moj mlady tiez skocil po maminej oblubenej,preskocila plotik a pes ju capol,nastastie prezila ,mama vybehla zhucala psa,a kurku sme osetrili a stale zije,ma asi 5 rokov :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Laro22 » Štv 18.06.2015 15:03

Dakujem za názory, no on právaže na povel pusť pustí všetko...teda do teraz :D toto bola predsa len jeho korisť ktorú si ulovil no a nechcel sa deliť.Na povel prestaňe aj žrať aj pusí kosť ktorú mu dám a práve preto ma prekvapil... no teda podla vás je to ok? nie som pototo z toho že môj velký pes zvrčí do mňa len sa rád poradím ktoré vrčanie je ok a ktoré nie...inak až tu človek vidí silu toho psa, jedno kusnutie a bolo po nej a dalšie dve a zo sliepky ostalo len perie :lol:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Margita » Štv 18.06.2015 15:09

Laro22 píše: pes zvrčí do mňa len sa rád poradím ktoré vrčanie je ok a ktoré nie..

toto musis ty vediet rozlisit,niektore psy nevrcia vobec,niektori zas len kd je zle nedobre no a moj,ten vrci furt :heh: on vrci uz hadam od narodenia,ma dost bohaty vrciaci slovnik, dokonca vydava zvuk podobny tulenovi :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Štv 18.06.2015 16:09

OK to bylo ve smyslu, že to bylo přirozené chování, KO bylo, že jsi v tu chvíli couvl. Buď jsi to neměl řešit, nebo jsi to měl dotáhnout do konce.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Laro22 » Štv 18.06.2015 19:32

nakoniec som mu ju vzal :smile:
update- ludia ale zdá sa že tu už mám vážny problém, niečo sa v ňom včera zlomilo :ua: dnes ráno som ho lenšúchal a zvčal do mňa poriadne, vyhrešil som ho tak sklopil uši...no toto už sa mi vôbec nepáči, čo by ste mi teda poradili, nemám skúsanosť ako pri tomto postupovať lebo toto by mohlo dopadnúť zle pri takom psovi...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Lindchen » Pia 19.06.2015 8:02

Podľa toho, čo píšeš, niekde totálne zlyhala vaša komunikácia. Pes ti nerozumie, zrejme opakuješ stále tú istú chybu a psa to stále viac irituje, resp. sa toho bojí. Myslím, že nastal čas poradiť sa s dobrým trénerom psov, toto už nie je na radu cez fórum.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod Laro22 » Pia 19.06.2015 8:22

No súhlasím s tebou, no žial nikoho v okolí nepoznám ani sa tu nikto taký neviskituje a žial momentálne nie je čas zháňať niekoho po republike :ua:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Vrčanie na ľudí

Poslaťod luciiik » Ned 21.06.2015 17:22

Na tvojom mieste by som si ten cas nasla. :hmm: Poznam cloveka, u koho to takto zacalo, chodil na nespravny cvicak a priamo na nom ho dohryzol vlastny pes. :ua:
Velmi dobre recenzie ma v Dolnom Kubine, co nie je od Brezna tak daleko Tomáš Schvartz. Najdes ho aj na FB. Ked sa jeho spravanie stupnuje, nieco nebude v poriadku, ty len skusas co s nim, ale tu uz skusanie nesmie byt, tu uz musi byt konanie priame, pochopitelne hlavne pre psa.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov