Silvester a delobuchy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Silvester a delobuchy

Poslaťod Tija » Pon 08.12.2008 16:19

Nenašla som tu nikde na fóre o tom čo robiť ak pes začne veľmi reagovať na streľbu či už petárd,alebo delobuchov.Keď mám pravdu povedať Timimu pred dvoma rokmi jeden blbec hodil delobuch rovno pod laby a bol aj zranený a to nehovorím o šoku čo zažil.Podotýkam,že som bola venčiť o 20.00 hod. aby som niečomu takému predišla už vopred.
A už teraz sa začína po sídliskách búchať-takže Timo začína dosť reagovať a je v strese. :vykricnik:
Čo robyť?
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod calwen » Pon 08.12.2008 17:13

No mala by si ho na to pomaly zacat zvykat. Prvy krok je ze TY budes v pohode ked on sa zlakne. Nakup si piraty, sup na dake odlahlejsie miesto (kde nebudes nikoho stresovat) este s niekym. Ten niekto bude hadzat piraty daleko od vas a postupne budes skracovat vzdialenost. Ale nie je to zalezitost jedneho dna, treba to trenovat dlhsie a hlavne bez chlacholenia...ber to aj ty ako uplne normalnu vec, u mna sa osvedcilo dat psovi povel ktory urcite splni aby som ho mohla pochvalit. Postupne tych povelov a aktivit pridavat viac a viac-ved sa nic nedeje tak sa budeme spravat normalne :smile:
Toz moj nazor
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod fibi1212 » Pon 08.12.2008 17:16

a keby si skusila postahovat z netu nejake tie zvuky,videa zo silvestra(na youtube urcite najdes)..a tak nenapadne by si to sem-tam pustila doma...hm?
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Cathie » Pon 08.12.2008 17:22

Cosi take aj mne napadlo.. nahrat zvuk piratov a delobuchov, pustit doma potichu a hlasitost pridavat :yes: A potom skusat aj to co opisala Calwen :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod fibi1212 » Pon 08.12.2008 17:29

...podla mna to moze byt celkom ok...predsa doma je psik pokojnejsi,ma lepsie tendencie znasat nove zvuky v prostredi,kt.pozna...
...moju leusku som tiez takto pripravovala na silvestra...najprv doma stekala,potom sa ukludnila...teraz ked vonku rachne nejaka petarda-tak iba so sebou hekne a kukne na mna,ci som ok (a ja som,cize potom je aj ona :jop: )...ale priamo na silvestra o polnoci,ked bola intenzita zvukov rapidne vacsia,to uz bolo celkom ine-tam uz stresovala :ua: uvidime ako to bude tento rok :joint:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Tija » Pon 08.12.2008 17:31

skúšala som minulí rok a nechcem ho stresovať-je to pre neho šok a takto to určite nebude fungovať.berte na vedomie,že bol zranení a tak je to o to väčší problém.skúšala som aj jeho obľúbenú hru,ale prestane na ňu reagovať.keď je už veľmi v strese z delobuchov. :plac:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod AlicaGGG » Pon 08.12.2008 21:35

aj pri nas raz hodil nejaky maly zasran petardu...ste mali videt bellu, celu cestu domov sa plazila :hmm: som mu vynadala tomu chalanovi ako este nikomu, hlavne preto, ze nas videl :ua:
a my jej vzdy musime kupit tabletku na Silvestra...ona je z tych vybuchov dost vystresovana, len teraz ma napadlo, ci s tym nemate ktosi skusenosti - su to take male modre tabletky...vzdy jej dame polku a mala by asi :ha: zaspat, ale ona vzdy je hore (teda spi trosku viac ako normal. :jop: ) len sa nemoze hybat, tak neviem ci to normalne vnima len sa nema ako bat, kedze ma v sebe tu tabletku (v tom pripade by som jej dala asi vacsiu polku tabletky), alebo to moc nevnima, ked je v takom stave :nwm:

neviem ci to niekto pochopil, lebo ked pisem moc dlho tak sa zacnem zamotavat :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod lucik » Pon 08.12.2008 22:02

oblbovakmi sa nic nevyriesi - pes vsetko vnima, ale nema moznost na to reagovat - je to brutalny stres, podkopanie dovery..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod adushka » Pon 08.12.2008 22:13

vcera sme sa vencili na luke pri sidlisku a deturence tam isli hadzat petardy, okrem toho ze sa tam denne veci vacsina psov, tak by som im s tym miestom na hadzanie aj suhlasila, lebo na sidlisku to predsa len viac vadi, ale chcela som to povedat ze Benji je cim viac sebavedomejsi a odolny voci tymto zvukom, povodne behal so stiahnutym chvostom a teraz sa nad tym dost rozculuje, chvost hore, a normalne sa rozbehne za ludmi co to hadzu :lol: a tak vcera decka az na strom liezli co sa ho bali ( samozrejme ze som ho odvolala) ale s tym aj prestali, neviem ci im dosli petardy alebo odvaha :smile:

a povodne sme tieto zvuky vonka zvladali tak ze som psika nechala lezat s tym ze som pri nom cupela a hladkala som a ked buchla petarda zopakovala som ostan, ked ostal pokojny tak som ho pochvalila, zistil ze je to v pohode a nic nehrozi. horsie je vsak ked petarda buchne prilis blizko, a samotny silvester, to sa hneval, tak bol v chodbe, pripadne telka hlasnejsie, hladkacka na gauci, pri najhorsom o polnoci kupelna.. tento rok sa ide na chatu, takze sme vybaveni :no:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod adavra » Pon 08.12.2008 22:21

mojej afganici takto hodili petardu pod labky 60rocny manzelia (nemci). Rehotali sa ak blbi. Odvtedy sa bala asi 3 roky cez sviatky chodit na vychadzky. Je tomu asi 6 rokov a strelby sa uz neboji. No ja sa snazim chodit medzi ludi v tomto obdobi s nou co najmenej a radsej ju vezmem niekde na pole. Najlepsie je sa takemu zazitku vyhnut.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod adushka » Pon 08.12.2008 22:29

uff tak to je sila,.. v tomto pripade by som im zapalenu petardu narvala do zadku a tym horiacim koncom von :hmm:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Tija » Pon 08.12.2008 22:33

Tiež som rozmýšľala nad tými liekmi na Silvestra,ale keď je tu spomínané,že to ten pes aj tak vníma a bojí sa,len sa nevie pohnúť-tak neviem čo ešte urobím.Je to môj poklad a nechcem aby trpel.Petardy ešte znesie,ale delobuchy môžu byť aj na veľmi veľkú vzdialenosť vybuchnuté on ich počuje.
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod lucik » Pon 08.12.2008 22:35

:hmm: ja som prudko proti petardam.. nechapem, co koho na tom bavi, ze to trieska.. ked to je ohnostroj, ok, budiz.. ale to patri do ruk dospelym, nie detom.. a vlastne ani niektorym dospelym nie.. okrem toho, robi to bordel - po sviatkoch to na niektorych miestach vyzera ako na smetisku - kopec roztrhanych obalov od petard a svetlic a ohnostrojov.. ozaj uchvatne!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Cathie » Pon 08.12.2008 22:39

Ja som vcelku rada, ze pomaly zacinaju byvat ohnostroje a na sidlisku sa hadzu petardy (nastastie tu ale neziju ziadne sibnute decka, takze je to pomerne bezpecne), aspon si zvyka. Doma ked spala, ani hlavu nezdvihla, vonku sa iba kukla tym smerom. Koniec, ziadna vacsia pozornost. A to je bojko :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Mackie » Pon 08.12.2008 23:15

neviem aky ma byt postup, ked doma pustate psom "zvuky ulice", ale ta moja je doma pri tych zvukoch v pohode, priam ich az ignoruje, ale vonku nie.. akoby to bolo nieco uplne ine
hoci dnes sa jej podarilo na 3 za sebou buchnuce petardy reagovat pekne - po prvej sa zlakla (ako kazdy normalny tvor) a pozrela sa tym smerom ale tie dalsie dve uz akoby neboli, isla v pohode dalej
najlepsi je trening v terene, vonku, pri viacerych ruchoch.. ale treba vediet ako na to.. mozno preto to u nas trva tak dlho
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov