Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Vytrhavanie kvapkovej zavlahy

Uto 05.02.2008 20:54

Mal som podobný problém, možno sa to dá riešiť aj takto. Mne okusávala koncovky na hadiciach, studni, vodovode, nakoniec som zistil, že jej asi chutí umelá hmota, tak som to všade vymenil za kovové a na dvor som dal zopár plastkových fliaš.... S tým sa očividne do rána zahrala, nakoľko časť štuplíka bola aj v tom, čo jej zadkom išlo von... Cca pred týždnom som zabudol hadicu s umelými koncovkami cez noc vonku, ani si to nevšimla.
Na dvore okrem zopár fliaš, máme aj polienka a staré hračky, keď má prísť návšteva, dáme jej to všetko aj s loptičkami na jedno miesto, ona si to do rána roznesie..... :ahoj:

Re: Vytrhavanie kvapkovej zavlahy

Uto 05.02.2008 21:03

to krtkovanie poznam ,nestacim zasypat kratery v zahrade,maskovat vykutrane mamine zahony a naposledy ocovu polievaciu hadicu s obhryzenymi koncovkami do tvaru ruze :ha: v lete starostlivo zasadene stromceky odhryzli ,ja som ich rychlo len pichla naspat a mama ,ze akosi schnu a pritom ich polieva,piznala som pravdu a pol dna obalovala stromky pletivom a tie dve pachatelky sedeli s nevinnymi ockami :ach: a sledovali moje trapenie,nastastie vyrastli a mozem potvrdit trva to tak do dvoch rokov plus-minus :joint:

Re: Vytrhavanie kvapkovej zavlahy

Uto 05.02.2008 22:08

Vdaka vsetkym za rady. Necakal som, ze bude tolko ludi reagovat tak skoro :jop: .Hracky sme jej pokupili, aj velky konar ma, aj flase, aj metlu, aj lopty, ale stale ju bavia aj hadice:(.. Pravda ale je, ze to nema nahromade a blizko pri dverach, kde zvykne lezat cez noc. Mozno by bolo dobre na noc pozbierat to a dat niekde blizko dveri, aby sa pustila do konarov a hraciek namiesto hadic, ked to na nu pride. Hm?

Re: Vytrhavanie kvapkovej zavlahy

Uto 05.02.2008 22:37

No a keby ju nebavili tie hračky ktoré jej na noc dáš, tak jej kúp kus hadice.

Re: Vytrhavanie kvapkovej zavlahy

Uto 05.02.2008 23:06

Neviem, ci by hadice pomohli. Tie, ktore vytrhne zo zeme ju uz moc potom nezaujimaju. Radsej si vytrhne novu...
Nemohol by si pes mysliet, ze chceme, aby tie hadice trhal, kebyze mu kupime nejaku hadicu na hranie?

Re: Hryzenie

Pon 03.03.2008 17:24

Moj začal ponovom obhryzávať a odtrhávať lišty neviete ako na to? Ked som doma poviem ,,Fuj" a pustí ale ked niesom doma tak vsetko vytrhane

Re: Hryzenie

Pon 03.03.2008 17:25

tak skus kupit sprey alebo pouzi korenie.

Re: Hryzenie

Pon 03.03.2008 21:04

alebo si zadovaz klietku do ktorej ho zatvoris na cas co je sam doma,ja osobne by som bola velmi nervozna keby necham Ajku gazdovat bez dozoru,zbohom moje morcatulka a plysaky :plac:

Re: Hryzenie

Pon 03.03.2008 23:39

My sme to doteraz riešili tak, že pre 3-mesačnú ovčiačku sme v kuchyni vyhradili priestor, premiestnili kuchynský stôl, v Baumaxe kúpili jemné, asi 110cm vysoké pletivo, pribili sme ho na dosky a urobili ohrádku. Má to rozmery asi 1,5*3 metre, má tam všetko čo potrebuje a aj ked sa občas nudí, aspoň tam nemá čo zničiť :lol: Jej pobyt vo vnútri sa už pomaly vzhľadom na pribúdajúci vek kráti, ked sa natrvalo odsťahuje vonku, pletivo sa dá na bránku, v ktorej sú veľké medzery:-) Takto je to lacnejšie ako klietka, lebo tá je veľmi drahá(i ked sa dá využiť napr. pri výstavách), no častokrát nestačí veľkosť :ach: Teda lepšie kúpiť lacné pletivo a máme pokoj :no:

Re: Hryzenie

Str 05.03.2008 20:43

S tou klietkou by to bolo super. Som už bolo v baumaxe okukať aj to pletivo ale ešte porozmýšlam. Skúšala som to korenie a fungovalo to ani jedna lišta neotrhnuta ani neobhryzená. Posledne dva dni sa pekne hrá zo svojími hračkami., a topánkami ale tým neublíži iba ich porozvlačuje po celom byte. Uvidím ako bude fungovať to korenie a potom ak nie tak mu predsa urobím tú klietku. Dákujem za rady :jop:

Re: Hryzenie

Str 05.03.2008 21:11

Ohryzávání má nějaký důvod. Buď se pejsek nudí - to je ta lepší varianta, pak stačí mu dát dostatek zábavy a nějakou zajímavou hračku, osvědčují se tenké olistěné větvičky. Tu hračku si vezměte do ruky vy a pejskovi jí jen ukažte, ale nedejte, hrajte si s ní vy. Při odchodu jí jako "zapomeňte" v psím dosahu. Bude pejska hodně zajímat. Pokud pejsek okusuje ze stresu, je to horší - zvykejte ho na samotu postupně.
V obou případech se s ním při odchodu nelučte a při příchodu příliš nevítejte. Odchod a příchod jsou normální věci, není třeba dělat z nich něco výjimečného, pejska to hází do stresu.
Sprey nevím, ale koření rozhodně nepoužívtejte, kdyby se dostalo psovi do očí, může vám za velmi silných bolestí oslepnout.
A ten nápad s klecemi a tak - to je vůbec "nejlepší". To ohryzávání je určitá forma energie, je potřeba jí přesměrovt, vypnout se nedá. Jestli zavřete do klece stresáka, je pravděpodobné, že si okouše packu nebo ocas nebo něco takového.
Proč lidi všechno řeší nátlakem - spraye, koření, nebo omezováním a restrikcemi - klece a vystěhování psa ven. Je to sice jednoduché, ale ten pejsek si snad zaslouží něco lepšího.

Re: Hryzenie

Štv 06.03.2008 0:32

Proč lidi všechno řeší nátlakem - spraye, koření, nebo omezováním a restrikcemi - klece a vystěhování psa ven.


asi preto, ze nechcu mat zdevastovany dom. to co pises je velmi pekne, ale chcela by som vidiet psika, ktory sa dokaze 8 hodin hrat s jednou hrackou. tomu proste neverim. ja na toho mojho nemozem nic povedat. som asi mala stastie. prvykrat som ho nechala doma sameho ked uz mal 5 mesiacov a teda nikdy sa nicoho nedotkol. vtedy sme aj kos mohli nechat otvoreny a neliezol do neho. ale su proste stence, co dokazu zdemolovat za chvilu "cely" dom.

Re: Hryzenie

Štv 06.03.2008 0:52

Robino - nas predchadzajuci pes bol domaci nicitiel prvotriedneho kalibru.

u nas to bolo "nicenie" z nudy (davam to schvalne do uvodzoviek, lebo on bol dost hyper a takto si vybijal prebytocnu energiu, proste nasiel si program) a ciastocne to robil aj ako frustraciu z odlucenia, ked sme moc presvihli cas nasho prichodu domov, na ktory bol nauceny.

Vtedy sa zobudil a zacal vymyslat: odniesol si to smetny kos, kos na pradlo, niekolko parov topanok a nakoniec sa naucil vlamat do chladnicky. Museli sme byt jednoducho dosledne poriadni a odpratavat z cesty vsetko, coho by sa mohol zmocnit a rozdriapat a zamedzit pristup tam, kde mohol nieco ponicit. Smetny kos isiel na balkon, vsetky topanky do botnika, neskor sme mu zamedzili, kvoli tej chladnicke, pristup do kuchyne.

U nas platila tiez jedna zasada, ze pes pes, ktory ma moznost vybit svoju energiu, sa sprava menej destrukcne – my sme to riesili dlhou vychadzkou pred odchodom do prace – vybehany a nazraty pes je spokojny pes. Takto som vedela, ze bude spat az do poobedia. :smile:

Re: Hryzenie

Štv 06.03.2008 7:50

Je jasné, že si lidi nechtějí nechat zdevastovat dům. To nechce nikdo. Jde o ten způsob, kterým tomu zabráníš. Práce s pejskem, snaha o to, udělat mu příjemný a spokojený život, to vyžaduje společnou činnost, procházky, kde se přiměřeně unaví, vymyslet mu hru a hračku i doma a tak. Prostě to vyžaduje přemýšlet o psovi, snažit se ho pochopit a také trochu respektovat. Druhá strana je zavřít ho do kotce nebo do klece a o tom, jak mu tam je, na tom zase tak moc nezáleží.
Za poslední dobu mi prošla bytem, ne barákem, klecí nebo kotcem, ale obyčejným městským bytem, 4 štěňata různých plemen. Jedno z nich ČSV, známý ničitel. Chodím do práce jako každý jiný. Klec ani kotec nemám, koření jsem nikdy neupoužila a o sprayi jsem ani nevěděla, že to existuje. Mám okousaný opasek a jednu nohu od židle.
Jde to i bez nátlakových prostředků.

Re: Hryzenie

Štv 06.03.2008 10:35

urcite to ide i bez toho,moja sucka vnutri nic neponicila,ale na dobu co som bola prec vzdy bola v klietke ani nie tak ze nieco znici ale kvoli jej bezpecnosti a mojmu pokoju,lebo nikdy nemozeme vediet ci psa nenapadne obhryzat nieco co mu ublizi,a tu chvilu urcite v klietke alebo kotci vydrzi :no:
Odoslať odpoveď