Obhrýzanie vecí v byte a na dvore

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nicitel

Poslaťod Lucifer » Pia 07.03.2008 8:26

Proste ten chudak labros sa k nim chce jednoducho cez tu stenu prehrabat...Pche! Tunelar jeden! :jazyk: Ja len nechapem, ze tym rodicom da to srdce prist domov a neist ho vypustit sa prebehnut, alebo ho zobrat dole k sebe, kym nepridu mladi domov... :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nicitel

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.03.2008 12:26

Hegrid píše:načo si kupujú ludia dalšieho psa, keď nedokážu zvládnuť jedného?

presne, načo kupovali ďalšieho psa, keď ho majú zatvoreného na chodbe, veď to je skoro to isté akoby bol na reťazi :ua: a možno práve tá nevraživosť toho prvého psa s tým labrošom je kvôli tomu, že ich máte oddelene a ten prvý pes berie dom s dvorom ako svoje teritórium ,ako vlastne ste postupovali pri zoznamovaní psov? šupli ste ich rovno k sebe na dvor, v ktorom je ten prvý pes už dávno udomácnení a je tam pánom alebo ako?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nicitel

Poslaťod lusy » Pia 07.03.2008 13:49

boze ludia o com tu tocite??? jaky chudak pes??? ved ani neviete ako dlho tam je zatvoreny. ked ma nicitela, tak snad toho psa nenechaju behat po celom dome. vy tiez vsetci mate psov zavretych v bytoch ked ste prec. a nik nevravi, ze je chudacik. moj tiez ked odchadzame nema pristup do izieb. a to ze rodicia sa nezaujimaju, no nie vsetci su milovnici psov a asi im to je jedno.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ničiteľ

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 13:57

No neviem lusy...ale ak viem ze ten pes tam bude zatvoreny cely den, tak si nekupim labru...ja tych psov poznam ako neskutocnych milovnikov ludi a pohybu...nejak mi nesedi mat ho zavreteho v chodbe... :nwm: chudaj pejsa je podla mna preto, lebo evidentne v tej chodbe "trpi"...tojest skrabe do steny nici veci...ty aspon vies ze tvoj drochme ked si neny doma...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ničiteľ

Poslaťod lusy » Pia 07.03.2008 14:06

a ktory pes podla teba je vhodny na celodenne zatvorenie??? :no: co sa tyka skrabania, my mame od psa doskrabane dvere. je tam sklo, tak to nie je tak vidiet, ale keby to bolo drevo, tak uz je tam asi preskrabana diera. aj moj pes "trpi" ked odchadzam z domu. dokonca aj knuci, co ich nie. ale snad o tomto sa nebudeme bavit. pes si jednoducho musi zvyknut na to, ze zostane obcas doma sam. alebo teda v niektorych pripadoch kazdy den.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ničiteľ

Poslaťod Amaguk » Pia 07.03.2008 14:13

ono je aj dolezite kolko ma ten pes inac pohybu a kolko sa mu venuju, ked su doma.
ak nema dostatocne vyzitie, je to problem: nuda, frustracia, prebytok energie a zacina sa nicenie... :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ničiteľ

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 14:14

Nevravim na celodenne zatvorenie...ale podla mna je labra jednym so psov, ktorym je proste vhodnejsi na dvor...teda pocas nepritomnosti...ved ak maju dom tak maju aj nejaky dvor,ni?? ci som to zas nepochopila?? :nwm:

No a tvoj pes knuci, zaskrabe do dveri, ale ich demoluje chodbu, a to asi znaci nieco viac...neviem ale mne to pride ze ten ich pesa, asik nema to zakladne...a to je pohyb, pohyb, pohyb, robota, robota... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ničiteľ

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.03.2008 14:35

Silwuska, Amaguk, súhlasím..záleží to od toho, prečo to ich pes robí...aký je dôvod toho ničenia chodby..a ako veľmi/dlho sa psíkovi venujú
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ničiteľ

Poslaťod kovo » Sob 08.03.2008 19:40

Takze co sa tyka pohybu, psik ho ma dostatok. Kazdy den HNED po praci, ma 1-2 hodinky stretko s kamosmi na luke, v nedelu cvicak, takze nedostatkom pohybu netrpi. On nie je zavrety v nejakej chodbicke, ale v chodbe velkosti izby. Nas weimar ma k dispozicii tiez len chodbu a kuchynu. Vas pes MisheliQ sa teda ma, vobec nebyva sam, ked ste v praci a ty v skole, moze si "rajzovat" po celom byte. Hold, vetky psy take moznosti nemaju. S tym vonkajsim psom ho nezoznamovali preto, lebo bolo od zaciatku jasne, ze oni tam uz nebudu byvat nejak dlho a naco ho privykat na zivot vonku, ked aj tak bude zit v byte /uz coskoro/.
Ak to /pravdepodobne/ robi, ze niekedy pocuje hlasy tych, co prisli domov skor, ako sa bude spravat v cinzaku, kde sa tych ludi premelie podstatne viacej /byt je na 1. poschodi/?
Ja napr. neviem nasho Rena odnaucit na stekanie na vytah /mame ho dost hlucny/ a na zvoncek a zaklopanie. Vzdy ked zastane steka, aby ma upozornil, ze sa cosi deje. No a ked ide priatel z prace, citi ho uz hadam od prizemia /byvame na 6./ a steka, kym nepride az dnu. Povel fuj ho stlmi, ale po chvili stekne. Ani povel cakaj nie vzdy pomoze. Ked je sam a prichadzame domov, ci uz spolu alebo jednotlivo, tak to nerobi.
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Re: Ničiteľ

Poslaťod lusy » Sob 08.03.2008 20:01

k tomu labikovi. bolo by fajn keby si privstavili a zobrali ho este pred odchodom do prace von sa vybehat. a pri odchode mu skusit dat loptu na pamlsky.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ničiteľ

Poslaťod Tatiana » Sob 08.03.2008 20:25

no tu musim povedat ze moje kazicky-demolatorky su stale s niekym ,vonku ,dnu kde sa im chce a predsa aj na tu chvilu co su same si najdu zabavku okusovat predlozku pred vchodom,odvliect metlu,vedro atd,a urcite sa nenudia,skratka potrebuju nieco trosku ponicit a dobre vedia ze dostanu nahresene ,lebo ako vyjdem uz aj frcia kde ktora :no: preto sa nedivim ze ten labros sa zabava ked ma dost casu byt sam,hoci mozu s nim chodit kolko sa da von,zabranit sa tomu da len umiestnenim v klietke :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hryzenie

Poslaťod Angel_a » Str 06.08.2008 10:05

Ahojte,prosím pomôžte mám 14mesačného labradora a furt hryzie veci vonku niečo necháme o chvíľu prídeme a už je to na márne kúsky...včera nám rozhryzol káble tak som mu riadne vynadala a dnes to spravil zas tak som mu tiež vynadala tvaril sa previnilo a vedel že robí zle ale o chvíľu to spravil zas tak už sme to radšej schovali...robí to už od malička ale myslela som si že to vekom prestane a nič...slúšala som aj to čo radil Ulfheiðr ale nič...
Labrador 4ever
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale zavrtenie jeho chvosta si nekúpiš.
Angel_a
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: PD

Re: Hryzenie

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.08.2008 10:17

Tak to, o čom som písala, to bolo skôr pre situáciu, keď od teba osobne pes niečo neprimerane (zase, kde je miera...) vyžaduje.
V prvom rade musíš počítať s tým, že labrador je tvrdohlavý ak to potrebuje a ak mu to vyhovuje, takže zase, ty musíš byť ešte tvrdohlavejšia.
V druhom rade, šteňa, nieže potrebuje, ono musí kúsať. Takže vždy ako ho prichytíš, keď kúše, tak ho od toho zober preč a ponúkni mu niečo, čo kúsať smie (PET flašu, kostičku, sú už aj špeciálne okusovacie hračky pre šteniatka...). Ak ešte neovláda nejaký povel, aby k tebe prišiel po náhradu, nasaď mu obojok s vodítkom a potiahni za vodítko, aby si sa vyhla priamej manipulácií s obojkom, alebo priamo zo psom. K tejto vete si tu vela prečítaš inde.
To, že ho sprdneš ako sama vidíš, nič nepomôže. Takže cestu vidím v presmerovaní, teda ponúknutí alternatívy. Ak pes vie, že má legálnu príležitosť niečo okusovať a poprípade bude za to pochválený a okusovanie tej veci sa stane aj súčasť hry, nebude mať potrebu vyhladávať iné zdroje.
Zase, dôslednosť, dôslednosť, dôslednosť. Ak psa nemáš na dohlade a okusovanie napr. káblov nieje ešte zvládnuté, tak ho proste musíš zabezpečiť tak, aby sa k nim jednoducho nedostal a v tvojej prítomnosti mu zase ponúkneš náhradu, hneď ako len začneš tušiť, že pes niečo chystá.
Takže princíp vôbec nieje v slovnom zakazovaní (hoci zákazový povel sa zíśť môže, ale niekedy inokedy). Ak totiž budeš šteňa pravidelne slovne sprdávať, povedie ti to akurát k tomu, že sa od teba odpojí. Kto by to furt chcel počúvať nie? :no:
Držím palce.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Obhrýzanie

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 14.08.2008 16:18

Blacko tiež kradol veci na trhanie (zväčša ponožky z kúpelne) ale už ho to prešlo našťastie :jop: už ma nebavilo zbierať po byte hromady deravých ponožiek ... nikdy ho totiž nikto nepristihol pri tom len potom sme ho našli ako pri nich leží
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Whip it » Štv 14.08.2008 16:26

ja nasemu zoberiem predmet z papule, vysvetlim, ze to nie je prehno a dam mu zuvaciu kost...vacsinou to pomaha.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov