Uštekanci (na všetkých a všetko)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nepričetné štekanie na každého psa

Poslaťod Manuska » Str 20.07.2016 13:11

Ahojte skúšam sa poradiť ešte tu u vás dogforakov. Kúpila som si druhého Papillona má teraz 8 mesiacov. Doma steká keď niekto zazvoní to by mi nevadilo ale vonku je to čistá katastrofa. Keď zbadá psa steká asteka človek ho môže doslova aj zabiť štekať bude stále. Tak sa rozsteka že potom steká už aj na ľudí. Skúšala som povel Ticho, fuj, zavrieť mu papulku, zaujať ho niečím lenže v tom momente má vôbec nevníma len steká a steká. Akoby bol zmyslov zbaveny. A prebieha to tak že: zbadá psa začne nepričetné škrabať sa za ním. Keď príde ku psovi začne krútiť chvostom onuchavat sa s ním a potom sa zvalí na chrbát a teší sa. Potom niekedy ešte steká aj keď odchádzame od psa. Lenže nemôže ísť ku každému psovi vôbec nerozlišuje či pes má záujem alebo nemá sa s ním zoznámiť. Hrabe sa za každým. Starší Papillon ten presne vie ktorý pes je zúrivý od takého boci preč. Teraz naše prechádzky sú také že ciham aby sme nešli popri alebo okolo nejakého psa lebo vždy len hambu mi urobí. Je to už najväčší ustekanes mesta :ua: prosím o pomoc už som rozmýšľala aj nad cvicitelom alebo psov skolov lebo ja som už bezradná. Nikdy predtým som u žiadneho môjho psa nemusela riešiť takýto problém , neustale stekanie je horor . Ľudia sa dívajú pohľadmi čo to mám za nevychovanca. Pritom sa tak snažím , toľkú energiu vkladám a žiaden pokrok.
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 97

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod elfinka » Štv 21.07.2016 8:48

Presunula som do spravnej temy, snad sa niekto chyti, moj psisko ustekany neni tak neviem :joint:
Jedine teda ak steka lebo za psom chce ist, tak by som ho pustila naopak len ked je ticho, inak nech si trhne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod clupko » Štv 21.07.2016 9:15

my sme tiez nemali problem so stekanim, ale za psami sa velmi velmi tahal. bud som ho pustila az ked sa ukludnil, napriklad si lahol, alebo potom neskor som sa to snazila presmerovat - oci na stopkach, aby som zbadala psa skor nez on, a ked som nejakeho zbadala, zaujala som ho niecim. za posledny rok velke zlepsenie, uz vacsinou dokazeme prejst po uzkom chodnikom okolo cudzieho psa bez kontaktu, ale na voditku, navolno by som mu neverila :heh:

a inak, Manuska, pises "už som rozmýšľala aj nad cvicitelom alebo psov skolov lebo ja som už bezradná", co znie ako keby cvicak bol poslednou moznostou v zufalstve :ha: ked si s niecim neviem rady, povedala by som, ze cvicak je prva moznost, kam sa obratit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ustekana cuvacka v byte

Poslaťod Pani Novakova » Uto 18.10.2016 17:50

Nezakladam novu temu tak snad sa niekto chyti a poradi, ide o toto:

Mame doma 9 mesacnu cuvacku, mame ju v byte. Byvame v dome s viacerymi rodinami, otvorenou zahradou a susedmi co sa stale mihotaju okolo, byvame na prizemi takze Tuva vsetko pocuje a vidi. Steka do kazdeho zvuku a do kazdeho pohnutia sa za oknom. Ked je doma priatel tak steka menej z coho som si vydedukovala, ze pri mne sa neciti az tak bezpecne ako pri nom, ze je nervoznejsia. Je to cuvac a strazit je jej zakladny instinkt, takze sprvoti som aj mala dilemu ci mam vobec pravo proti tomu stekaniu bojovat. Situacia je ale taka, ze kazdym dnom sa nam narodi babatko a ona ja uz vidim ako ho bude stale tym stekotom budit. Steka aj v noci, staci ze nieco suchne ci uz vonku alebo susedia nad nami.

Co s tym? Neviem ani ako ju utisit, lebo ked sa uz raz rozsteka tak ziadne fuj na nu neplati. Takze po 1. ako vobec zamedzit tomu stekaniu a po 2. ked uz sa rozsteka ako ju utisit? Nejake rady?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Aris » Ned 23.10.2016 12:05

Ja nechcem rýpať, len ma zaujíma, prečo ste si vybrali čuvača do bytu? :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod moschino » Str 16.11.2016 10:31

neviem kam to dať, tak snáď dobre :angel:
včera sme boli večer v kine, vyvenčila som, dala som im niečo na hryzenie, zapla telku a sledovala na sykpe. Asi 10 náhodných zavolaní a psiská stále ticho, počula som iba tv. Suseda (nie Blažena, tentokrát iná a celkom má rada psy, o 2 poschodia vyššie) mi pred pár dňami hovorila, že doma počas dňa štekajú, že niekedy aj pol dňa a jeden vyje na sanitky :prd: rozdiel je pravdepodobne v zapnutej tv. Keď je zapnutá, nepočujú zvuky z chodby, nepočujú, keď zaparkuejeme vonku auto... mám im teraz denne púšťať tv? Alebo rádio alebo niečo? :nwm:
pri tom som natrafila na toto http://www.dokonalalaska.cz/e-shop/index.php?route=product/product&filter_name=audioterapie&product_id=98 počul už o tom niekto? Čo ja viem, moc tomu nejako neverím, ale ak by to malo pomôcť, tak už hocičo :ach: ešte nejaké hormóny do zástrčky, čo sa uvoľňujú som našla... ale oni nemajú podľa mňa žiadnu separačnú úzkosť, takže nejaké ukľudňovanie mi príde zbytočné, však nie sú doma v strese, štekajú na zvuky z chodby :nwm:

a to štekanie v aute, čo je ďalšia vec, už som spomínala v inej téme. Celkom sa to snažím obmedzovať, ale musia ísť každý zvlášť v boxe, inak sa podporujú v nervozite zo zastavovania a vystupovania. Frapec občas spustí, ale väčšinou sa už darí že len tichúčko kňuká alebo si tak povzdychuje. Asi úspech, ale štve ma, že dosiahnutý vôbec nie pozitívnou motiváciou. Platilo naňho len pozitívny trest a raz za čas, keď sa neovládne mu ho treba pripomenúť a zas je chvíľu ok :angel: ak zasiahnem s dostatočnou intenzitou práve počas zvukových prejavov nečakane, vtedy mám potom pokoj aj pár týždňov. Ak čaká (že napr. sa musím odpásať, otvoriť dvere...), nemá to taký efekt. Preto ho vozím hneď za sedadlom spolujazdca, nech ho mám poruke. Čakám, či sa niekedy dočkám aj toho, že by mohol chodiť v boxe v kufri. Snáď to jedného pekného dňa príde

Vďaka vopred za postrehy
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod vavrena » Str 16.11.2016 10:38

Nechaj zapnuté rádio. Mne to pomohlo na reakcie zvukov z ulice :yes:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod clupko » Pia 20.08.2021 9:05

v tejto je ovela viac otazok ako odpovedi, ale skusim.
stena cca polrocne, krizenec mensej strednej velkosti, asi cosi s kokrom, jazvecikom alebo mozno aj biglom, ktovie.
okrem toho, ze steka z nadsenia a na psov, naucila sa vynucovat si pozornost stekanim. vecer pride majitelka domov z prace (stena je vencene aj cez obed), idu na hodinu von. byvaju v meste, takze podnetov az-az, vratane stretnuti a hrania s roznymi psami. doma dostane veceru, a potom nejaky "hlavolam" (granule v uteraku a pod.), pripadne sa trochu hraju. potom by sa aj majitelka chcela navecerat, ale pes ma lepsi napad, a steka a steka az kym sa jej nezacne venovat. ma velmi vysoky hlas a byvaju v byte. skusa ignoraciu, ale to vydrzi tak 30s, potom to vacsinou vzda a ide sa s nou hrat. ja som to skusala po zlom :lol: ked na stena zakricim fuj (povel fuj pozna), prestane. strazili sme ju asi 2 tyzdne a pocas toho casu sa to vyrazne zlepsilo, ale doma zas to iste. majitelka nechce kricat. mne to pride, ze ten pes len vymysla, mozno je aj unavena, ale nevie co so sebou. na kennelku ju ucia, ale este ju tam nezatvaraju, klietku nemaju (lebo je to drahe).
niekto nejaky napad, ako inak to riesit nez ignoraciou alebo zakazom?
osobne by som kupila klietku a co najrychlejsie ju naucila tam odpocivat. potom by som ju tam po veceri zatvarala, podla mna by sa ukludnila. usudzujem podla toho, ze ked bola u nas, tak po veceri bol proste klud. dostala nieco na hryzenie a dovi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Ulf » Pia 20.08.2021 9:30

clupko píše: idu na hodinu von. byvaju v meste, takze podnetov az-az, vratane stretnuti a hrania s roznymi psami.


Súhlasím, že nevie, čo so sebou, ale únavou to nebude.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod wer » Pia 20.08.2021 10:09

Z toho, co pises, mi to pride, ze pes s nimi mava... nema urcene hranice, vynucuje si pozornost a ze sa mu dari... tam treba pracovat s majitelmi, ziadne super riesenie neexistuje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Ulf » Pia 20.08.2021 11:19

Ja som to ticho vyslovene učila a trochu som prehádzala podnety na to na čo jačala. Jačala na struhák na zeleninu, lebo strúhanie = koniec prípravy jedla, ideme jesť :pac: . Tak jednak počas strúhania zeleniny bola odmeňovaná za ticho a dvak som to odpojila od jedla. Som si nastrúhala do zásoby a schovala do chladničky (super praktickú vec ma inak naučila). Viem, že to je iný prípad, ale tak keď je téma o štekaní...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod clupko » Pia 20.08.2021 12:54

wer, ano, myslim, ze mas pravdu. ale tak co teraz. momentalne ju nevie utisit inak nez hrou, cize to vynucovanie pozornosti je stale odmenovane. vraj kricat na nu nevie. a ignorovat to nevydrzi (ani ona ani jej susedia, predpokladam).

ulf, no neviem.. ako, je to davno, co som mala stena :lol: ale ked sme ju strazili, tak hodinova prechadzka jej stacila, a to tu je ruchu ooovela menej nez v meste a ziadni psi na hranie. dostala zrat, chvilu sme cvicili, potom paroh na zuvanie a koniec. ked chcela jacat, aby sme sa jej venovali, tak som na nu zrukla, nasla som paroh a poslala som ju na miesto. a bolo ticho.
jasne, ze ked sa vonku nieco suchne, tak steka tiez, ale to je nieco ine.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Ulf » Pia 20.08.2021 13:10

Pre mňa je hodina nepredstaviteľne málo, ak je pes chovaný v byte. :nwm: My sme vonku cca 5 hodín denne ( a to je na mňa strašne málo, ale teraz sa viac nedá) a nevravím, že nejakou cielenou mentálnou, alebo pohybovou aktivitou to všetko trávime, má kopu času len tak sa poflakovať, skúmať, pozorovať podnety, samostatne sa hrať... alebo koľko krát ak sa dá berem psi do auta sa so mnou niekam voziť, lebo stále je to lepšie jak doma čumieť do stien a ostať bez podnetov. :nwm:
Iste sú dni, keď sa toľko nedá, lebo treba doma upratať a čo ja viem čo, ale ...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Liana » Pia 20.08.2021 13:13

clupko, podla mna to co pises, ze poslat na miesto je dobra cesta. len teda zalezi ako to ona bude dodrziavat. u nas je to napr. tak ze nevynucuje si sice pozornost stekanim ale nosi hracky, vala sa po cloveku, furt otravuje s hladkanim. samozrejme ale robi to len frajerovi lebo vie ze to ma efekt, ked som s nou sama poslem ju na miesto a vybavene. jeho dokaze aj dve hodiny terorizovat a on si to necha :ach:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod MisheliQ » Pia 20.08.2021 13:29

A co odist od nej prec do inej miestnosti, pripadne za ticho odmenit?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov