Problém s venčením.

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Pia 24.02.2023 22:04

Dobrý deň.
Potreboval by som pomôcť s venčením.
Máme doma v byte male 3 mesačné šteniatko bígla.
Keď chcem ísť sním von ja tak nechce ísť sadne si pri bráne a nechce ísť, ale moja manželka ktorá je sním doma nemám žiaden problém s manželkou ide všade čo mám s tým robiť? Doma je stále pri mne a hráme sa doma není žiadni problém. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod wer » Sob 25.02.2023 7:21

Potiahnut na voditku... alebo proste odniest dalej od domu na rukach. Musi sa rozkukat, teraz je velmi dolezite obdobie socializacie, treba ho bravat kade-tade (nielen okolo baraku), zoznamovat s roznymi vecami. Napr hornbach je skvele treningove miesto, vlakove stanice, centrum mesta, farma so zvieratkami a pod. Cim viac roznych podnetov zazije teraz (rozumne davkovat), tym mensi problem bude mat v dospelosti. Pozor, socializacia sa nerovna bezuzdne hranie so psami! (ako to je, zial, zauzivane)
A ak nechodi na voditku, tak to by som uz teraz zaradila (tenku stopovacku) a ucit zaklady privolania .
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Mackie » Pon 27.02.2023 12:53

Ako to vyzera, ked s nim idete obaja? Vyskusajte to, zvykne si rychlejsie na vas.
Ja som sa s tym stretla prvy krat pri terajsom psovi, ked sme boli na luke vedla domu, "utiekol" k branke a ze on ide domov. V noci odmietal vyjst von, tiez sme ho vynasali. Na voditku po ulici to bolo utrpenie, preniesla som ho dalej, aby nevidel na dom, chvilu isiel, potom sa zasekol a koniec, ani tam ani naspat :heh: uz bol tazky na mna na dlhe nosenie, volala som domov a museli mi prist oproti s druhym psom. Ani nepamatam ako to preslo, zvykol si na nas aj na prostredie max. do mesiaca, a potom uz bol ok.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Pon 27.02.2023 22:03

Ďakujem veľmi pekne za odpoveďe.
Keď ideme spolu s manželkou není žiadny problém. Cez deň to ako tak ide musím si pomáhať mlskami ale večer už to je horšie mlski pomôže ale keď ho privolam zje mlsku a stále si sadne a nechce ísť ďalej.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod wer » Uto 28.02.2023 9:42

Ono to fakt odoznie, ma s tym problem vela steniatok. S citom jemne cuknut, nie tahat, lebo tah vytvara protitah. Musite vystupovat sebaisto, nech sa to prenesie na psa, to lakanie je skor kontraproduktivne. Proste "pod" a ideme. Rozptylit ho, rozpohybovat ho.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Uto 28.02.2023 11:20

Ok ďakujem veľmi dobre.
Ešte sa chcem spýtať či máme chodiť venčiť obidvaja či mám chodiť sám.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod wer » Uto 28.02.2023 11:42

Kludne sam, nech si zvyka
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Uto 28.02.2023 11:49

Ok ďakujem veľmi pekne dám vedieť ako som dopadol.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Uto 14.03.2023 20:55

Dobrý večer.
Tak dopadol som tak že cez deň sa to už docela dá ale tiež
sem tam protestuje ale nakoniec ide. Večer je to úplne zlé už to vyzeralo že sa to podarí ale vždy keď ideme samí tak je problém dnes sa sekol a už sa ťahal domov. Keď idem s manželkou alebo zo susedom a jeho psom tak není problém.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Margita » Str 15.03.2023 12:08

Pamlsky ,hračky berieš so sebou ?ak nie tak treba aj také záležitost mať poruke
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Str 15.03.2023 12:33

Áno skúšal som aj to stále si sadne a keď mu dám pamlsok tak príde zje trochu sa prejde a zas sadne.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Ulf » Str 15.03.2023 12:47

ja som mala to samé s malou. Len sa obrniť kýblom trpezlivosti a neklásť na to šteňa žiadne nároky. Nám do odoznelo časom, ale trvalo to skoro rok, čom som nebola schopná spraviť s ňou samostatnú prechádzku. :ach: Už som bola z toho úplne na nervy, najmä pri našom plemene to mal byť neviem jak odvážny pes, ale vravím ti s ročným psom som mala sama problém dakam ísť. Fakt na nervy. Až som si povedala, ok, už mi je to jedno, veľké prechádzky budeme robiť spoločne, ostatné sere pes, tak sme sa všelijak motali a potom to proste odoznelo. Niektoré psíky majú v hlave riadne prievany, no :ach: Držím palce a fakt nezúfaj a priprav sa na to, že to môže trvať dlho. 3 mesačné šteňa to je ešte nič, nič od neho nečakaj, ani nechci. Zabudni na všetkých internetových supermanov kde máš už dojem že 3,5 mesačné šteňa zvláda neviem čo... a porovnávať sa s nimi. Hold, je to u vás inak, treba sa tomu prispôsobiť a mať trpezlivosť. Ono sa to nezdá, ale on vás strašne potrebuje, aj teba ajkeď možno iným spôsobom. Držím palce.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Milan Leo » Str 15.03.2023 12:58

Tak asi mi nič iné neostáva ďakujem veľmi pekne za odpovede idem bojovať dám vedieť aké pokroky sme spravili.
Milan Leo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Problém s venčením.

Poslaťod Ulf » Str 15.03.2023 13:37

No, bohu žiaľ, človek si vysníva ako to s tým šteniatkom bude a potom je všetko inak. Ako toto riadne so mnou zacvičilo, ale tak čo už. Ja som sa s ňou na nejakú prvý samostatnú prechádzku (akože len my dve) dokázala vybrať až skoro v pol roku. Aj to len na miesta, ktoré dokonale poznala, inde ani ránu. Ešte v roku a pol mala problém sama len so mnou ísť na určité miesta (u nás konkrétne malé karpaty, tam žili dlho strašidlá). 90% toho odoznelo po háraní (čo sa vás teda netýka).
Vieš veľmi si prajem, aby to u vás šlo rýchlejšie, nás dávam ako taký extrém, ako dlho to môže trvať, kým sa dá bojazlivé šteňa/mládežník do poriadku. Tie pokroky môžu prísť so dňa na deň. Máš doma ešte úplné bábo, pre ktorého je všetko včertne vás nové. Je ťažko si to nebrať osobne takéto správanie psa, ale aj sa od toho viac odosobni, netlač na pílu. Prinajhoršom budete chodiť len okolo domu, čo už. A potom zrazu zistíš, že to ide ďalej a potom zas ďalej a tak. :jop:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Problém s venčením.

Poslaťod wer » Str 15.03.2023 13:44

No neviem, mne to robil aj prvy NO a to teda ziaden bojko rozhodne nebol :ha:
Absolutne by som to nevnimala tak tragicky. Ono prave naopak, takym opatrnym pristupom sa to len zhorsuje. Cim viac sa v tom macha, tym.viac to narasta v tom psovi, stupnuje sa, cykli. Takze presny opak - od psovoda jasne rozhodne sebaiste vystupovanie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov