Zmena správania u šteniatka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zmena správania u šteniatka

Poslaťod Natal1408 » Uto 04.10.2022 20:03

Dobrý deň, máme doma 4 mesačné šteniatko Lagotto romagnolo, bývame v byte, bol naučený cikať na podložku, málokedy sa nám už stalo že sa vycikal inde . Kým sme boli v práci (cca 4-5h) veľakrát necikal vôbec a čakal až kym prídeme a pôjdeme von. Teraz sme boli dva týždne na SK u mojich rodičov v dome, tam chodil cikat na záhradu, sem tam išiel aj na podložku, no odkedy sme sa vrátili naspäť k nám domov, ku podložke sa ani nepriblíži a ciká kde mu príde. Viete mi pomôcť? Môže byt len zmätený zo zmeny prostredia? Raz záhrada/ raz byt a podložka? Ďakujem veľmi pekne :)
Natal1408
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmena správania u šteniatka

Poslaťod clupko » Štv 27.10.2022 11:52

tipla by som, ze po par tyzdnoch to uz bude lepsie, ale ak ste to nahodou este neriesili - nastavila by som rezim, pravidelne vencenie, a normalne ho treba naucit cikat vonku, zrusit podlozky. ma takmer 5 mesiacov, par hodin by nemal mat problem vydrzat, ak nema zdravotny problem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami


Späť na Riešenie problémového správania sa psov