Stafford a novorodenec

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Stafford a novorodenec

Poslaťod Milos.K » Uto 01.03.2022 15:46

Dobrý deň

Máme 7 ročnú staffordku a narodilo sa nám bábätko. Pri príchode sme ho skúsili dať zoznámiť, ale ani si ho nevšimla, kým nezaplakal. Vtedy sa spustilo rodeo, pes lietal hore dole a museli sme dávať veľký pozor aby po ňom neposkakal. Brali sme to, že okej, prvý deň. Niečo nové, plač dieťaťa. Je u nás 4 deň, ale nič sa nezmenilo. Keď ho prinesieme do obývačky na gauč, nechávam ju nech ju ovonia atď, to je ok, držím ju aby ho náhodou nechytil labkou. Ale potom začne strašne vyžadovať moju pozornosť, hádžem jej hračky, venujem sa jej, ale aj dieťaťu, ale zdá sa mi ako keby vznikala žiarlivosť. Akonáhle odišiel malý do spálne a zavreli sa dvere, pes sa skludnil. Keď ho mame na rukách beha za nami a občas aj vyskočí. Kým som doma je to okej, ale za pár dní idem do prace a priateľka zostane sama. Nerád by som zatváral psa do inej miestnosti keby si aspoň ľahla pri neho, povonala ho, ale ona ide ako tank. Chápem, je to pes, ale nejak sa to musí dať prejsť kým dieťa troska nepovyriastie. Ako zabrániť žiarlivosť psa?
Milos.K
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod wer » Uto 01.03.2022 16:39

Hlavne netlacit na pilu. :nwm: je to strasne kratko. Nechajte psa tak, neocakavajte (hlavne okamzite) nic. Nie kazdy pes musi hned lezat pri dietati, ako to vidno vo videach... Dajte tomu cas. Psovi sa venujte, ale zas nie prehnane, ze vytvorite zlozvyk dieta sa automaticky vzdy rovna aktivita... radsej vybehat poriadne psa rano, cez den nech je v blizkosti, nechajte ho pozorovat dieta, kludne za ohradkou a nech oddychuje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod elfinka » Uto 01.03.2022 16:43

4 dni sú kratucko, u nás trvalo tak 2 týždne kým si pes zvykol, čo to je bábo. Ja by som to asi nenazyvala žiarlivosť, skôr bude v novej situácii neistá, určite ani nevie ako sa má správne chovať. Takže postup (by) som zvolila:
1. Zabezpečiť dostatočné vyžitie vonku
2. Učiť ju čo má robiť. Čiže napr keď sa prihrnie keď kŕmite dieťa tak dať ľahnúť vedľa, keď začne behať a poskakovat tak k nohe a nech ide sporiadane
A ak nebude úplne bezpečné nechávať ich samých tak odporúčam zabranu do dverí - pes tak je síce vedľa ale vidíte na seba.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Margita » Uto 01.03.2022 20:01

Ja osobne nie som za takéto ceremonie, dat psovi ovoniat novorodenca? H? A to načo? Je tu novorodenec a basta, dávať mu ho rovno pod nos? To je ako, pozri doniesli sme ti novú hračku
Ja by som psa k babatku isto nepustala,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Milos.K » Str 02.03.2022 14:12

Ďakujem Vám za Vaše odpovede. Časom sa ozvem, že ako nám to ide.
Milos.K
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Sunny » Sob 05.03.2022 17:15

Margita a ako fungujete? Pernamentne pes oddeľovaný? To by sa mi asi nechcelo riešiť a strážiť :nwm:
U nás to tiež trvalo dlhšie, Gili zo začiatku úplný pretlak emócií, nevedela čo s tým má robiť. Riešili sme to klietkou s nami v izbe, alebo tou zábranou do dverí, keď malý spal v postielke, tak ona mohla byť pustená, plus príležitostným kontaktom pod dozorom. Postupne si zvykala, reagovala ešte na plač (to bola pecka, dieťa reve, pes šteká... :prd: ). Postupne sme ju nechávali viac a viac navoľno, stále pod dozorom, kontakt sme nenútili, prišla sama. Teraz už úplne v pohode, kľudne ich nechávam spolu, malý sa ešte hýbe len gúľaním a Gili väčšinu časi trávi na gauči alebo v pelechu. Sranda bude, keď malý začne loziť a chodiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod elfinka » Sob 05.03.2022 17:38

Sunny píše:Sranda bude, keď malý začne loziť a chodiť.

U nás bolo lozenie problém :yes: mal z toho Fido úplné nervy, musela som ho začať oddeľovať - dovtedy bol v pohode max ocuchal. A pri lozeni mi ju začal chnapat.
Teraz keď chodí tak už pochopil že to je človek tak je zas normalnejsi. Ale už je vnútri iba za mrežou, ale aspoň vonku už môžu byť spolu a ani ju nezozerie keď ho príde pohladkat kým hryzie loptičku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Margita » Sob 05.03.2022 17:58

Sunny áno, psy nebehaju po dome, a aj keď prišli do kontaktu tak ich mala nezaujíma, nie je to lopta a nedá sa zjesť :lol: a zas to sú malé psy, Darina bude len rada keď bude mať svojho vlastného hadzaca lopticiek, a u mamy ešte nebola a jej ast ešte nevidela, niežeby som si myslela, že by Taxi malej nejako ublížil ale predsa má skoro 30kil a je to taky tank
A v lete bude mať už rok tak keď bude už chodiť tak to už bude so psami viac keď budeme vonku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Sunny » Sob 05.03.2022 22:19

U nás Gili dovtedy bola furt s nami, aj spávala s nami, nechcela som ju s príchodom dieťaťa odstaviť od nás, práve aby nezačala nejak žiarliť. A je to už stará dáma, väčšinu dňa prespí, plus malý pes, takže aj keby niečo, nie až tak nebezpečný. S veľkými psami vonku ešte v kontakte nebol, ak nerátam v nosítku pod bundou, kde si ho ani nevšimli.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Milos.K » Pia 11.03.2022 20:44

No takže presne ako vravíte, postupne si naša Lea začala zvykať na nášho malého. Stále len pod dozorom, ale už niesu prehnané reakcie zo strany psa keď dieťa začne plakať, čikutat a pod. No a teda toho lozenia a chodenia sa obávam, ale hádam do vtedy si na seba tak zvyknú, že to pes riešiť nebude. Žijeme v byte, čiže oddelenie by bolo asi náročnejšie.
Milos.K
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod wer » Pia 11.03.2022 20:50

Tak super :jop: Ked zacne padat jedlo z maleho cloveka, to len budu naj kamosi.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Sunny » Pia 11.03.2022 20:55

Presne dneska - kŕmila som malého, ten si to rozpatlal po rukách a Gili ho rovno umývala :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Margita » Ned 13.03.2022 17:33

Inak bolo by fajn naučiť psa na klietku, bude sa vám to hodiť, keď bude treba psa niekde spoľahlivo odložiť
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Vikiki22 » Uto 22.03.2022 10:07

No to bude aj u nás zaujímavé. Psy zvykáme už dlhšie len na von, aby nám nepobehovali po dome, keď príde mimčo. Ale nemám v pláne ich odlúčiť úplne od novorodenca. Myslim, že to bude potom o to horšie. Nebude to s nimi ľahké, lebo každý z nich je iný, ale ja by som bola rada, keby sme si časom našli všetci miesto pri decku. Zas áno, s flatmi je to kus iné ako s teriérmi a reakčnejšími psami.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Stafford a novorodenec

Poslaťod Margita » Uto 22.03.2022 10:20

Včera som malú vylozila von na zem, tak ležala na bruchu a psy sa okolo naháňali a sa na nich pozerala :lol: Darina dvakrát k nej pribehla ju cuchla, inak nezáujem :smile: keď bude mala vedieť hádzať loptou bude väčšia kamoška, takže u nás zatiaľ ideál
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov