Nesocializovaný staford

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Slausa » Ned 27.06.2021 20:47

Offtopic: skus pokukať všelijaké IG účty, online kurzy, niektoré majú aj ukážky zdarma, tam sa dá niečo sem tam vychytať, nejaké podcasty, videá... (ja momentálne knihy pomenej lebo sa mi na ne ťažko sústredí)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Ulf » Pon 28.06.2021 8:33

Šustu normálne kúpiš v Martinuse.
Inak sa priznám, že mňa až tak neoslovila :hi: prekrmovanie situácií má svoje limity, tie základy medzi mnou a psom by mali stáť úplne inde. :hi:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod wer » Pon 28.06.2021 8:45

Ale to nie je o prekrmovani... A ta kniha ani nedava navody, skor len nasmeruje a clovek to uz musi pochopit sam. Podla mna dost dobre pomenovava veci, mne dost utriedila myslienky. A ja mam uplne jasno v tom, ze pozitivka dokaze fungovat len a len v obmedzenom prostredi... nie vo vsetkom sa so Sustom zhodneme.. ale trojuholnik stresu proste plati na kazdeho ziveho tvora. V distrese sa nikto nic ucit nedokaze...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Margita » Pon 28.06.2021 10:13

Len treba brať do úvahy, že susta necvici psy ale exotické zvieratá, tie pravidla funguju na všetky zvery akurát psy sú také handry podradne, ktoré tolerujú aj také spravanie človeka, pri ktorom iné zviera by ho už zabilo, a preto to môže niekomu pripadať ako nejaké "zbytocne saskovanie"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Pon 28.06.2021 10:26

Margita píše:a preto to môže niekomu pripadať ako nejaké "zbytocne saskovanie"


a ta exoticka zvirata se trenuji v prostredi, ktere 100% ovlivnujes. na rozdil od psiho parku :angel:

me to nekdy pripada jako pokusy na zviratech - zkusim to, nebo tohle nebo tamto..nebo zacnu neco studovat a treba to i pochopim? nevim no, moc mi to hlava nebere....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Margita » Pon 28.06.2021 10:35

No len to exotické zviera nemôžeš do ničoho nútiť, a psa budeš trénovať aj cez to ako ono samo chce, lebo tréning trvá 30minut a musí to dokončiť, ale taka 600kilova ťava ti veľmi rýchlo vysvetli kto co musí, to je úplne o niečom inom, a hlavne ak máš nejakú svorku hyen, nie je úplne easy že jednu oddelím a ostatní sú vyvreti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Pon 28.06.2021 10:57

Margita píše:a psa budeš trénovať aj cez to ako ono samo chce, lebo tréning trvá 30minut a musí to dokončiť


tak pokud jedu podle stejnych pricipu, tak to neudelam, ne? :nwm:
nebo nechapu.
to ze prestabu v urcitou chvili -je vetsinou v me moci -ale, to ze mi promluvi prostredi do treninku -velmi casto- NE
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Pon 28.06.2021 10:59

Offtopic: a to uz vubec nemluvim o tom, ze NIKDO s vysledky, necvici 30 minut jen protoze tak dlouho trva lekce :ha:

nebo fakt nechapu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Margita » Pon 28.06.2021 11:01

Snáď nejdeme porovnávať tréning psa a exot zvierata, psy tolerujú oveľa horšie zaobchádzanie ako iné zvieratá to je fakt
A nie náhodou sa u psov odporúča, že si splnenie povelu musíš vynútiť?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Pon 28.06.2021 11:04

Margita píše:Snáď nejdeme porovnávať tréning psa a exot zvierata,


jdeme! protoze o tom ten Susta je :nwm:
je o principech, co funguji za urcitych podminek.

Margita píše:A nie náhodou sa u psov odporúča, že si splnenie povelu musíš vynútiť?


to nevim :ha: protoze ja tak necvicim :ha:
moje hlavni pravidlo je, nevydavat povel, kdyz vim, ze ho pes stejne nesplni :lol:

jasne -taky musi i kdyz se jim nechce -ale neni na tom postavena nase spoluprace. a o to jde....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod straka17 » Pon 28.06.2021 11:10

Margita píše:No len to exotické zviera nemôžeš do ničoho nútiť, a psa budeš trénovať aj cez to ako ono samo chce, lebo tréning trvá 30minut a musí to dokončiť, ale taka 600kilova ťava ti veľmi rýchlo vysvetli kto co musí

Strašne sa mýliš :smile: Zrovna ťavy, lamy, ovce, kozy, kone, to sú všetko strašne odpúšťacie zvieratá. Až im potom z ničoho nič jeden deň "yebne".
Ak robíš pozitívku s koňom, rozhodne nerobíš v sterilnom prostredí. Mimo dobehnuvších psov pracuješ väčšinou s celým stádom, rivalitou, v normálnej stajni robiť pozitívku je to isté ako v psom parku. Je to vždy o tom, ako si to vieš nastaviť. Aj so psom sa vieš zavrieť doma a v kontrolovanom prostredí, tak ako s papúchom v zázemí zoo.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Pon 28.06.2021 11:15

straka17 píše:Ak robíš pozitívku s koňom, rozhodne nerobíš v sterilnom prostredí


jenze kdyz to ten den nedodelas, nestane se nic, pokracujes zitra, pozitri.
psa vyvencit - musis.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Margita » Pon 28.06.2021 11:17

Elis to ze ty tak nerobíš je super, ale ja som reagovala skôr na Ulf, že ju to neoslovilo, že je to o prekrmovani, pri psoch to tak môže vyzerať, psy budú pracovať za ďalší povel a odmenou im je práca,
Straka je fakt ze som mala možnosť spoznať len dve ťavy dvojhrbe a teda až také odpúšťacie neboli, a je aj fakt, že nebolo mi vždy všetko jedno, hlavne pri tom samcovi.

Straka.tak papagáj no, skus si zavrieť do zázemia zoo iné zviera, napr Maru stepnu,alebo hoci aj leoparda, musí mať možnosť odísť preč, nemôžeš ho vyvriet
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod straka17 » Pon 28.06.2021 11:26

Elis píše:
straka17 píše:Ak robíš pozitívku s koňom, rozhodne nerobíš v sterilnom prostredí


jenze kdyz to ten den nedodelas, nestane se nic, pokracujes zitra, pozitri.
psa vyvencit - musis.

No, taky ne. Zrovna ja som bola v situaci, že som denne musela toho koňa vziať z boxu von, popri tom prejsť cez ďalších 5 koní, X ľudí a ešte k tomu psy volne, aby sa dostal na pastvu. Takže holt som si to každý deň 2x pokazila, niekedy viac, niekedy menej. A to bol kôň, ktorý nezvládal tlak vôbec (pretože velmi špatná minulost), ale von jednoducho musel ísť lebo by ho z toho boxu v jednom kuse o dva dni nevytiahol nikto.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod straka17 » Pon 28.06.2021 11:39

Margit a sme tam kde sme boli s tým psom, buď budeš cvičiť "po záverečnej" alebo medzi ľuďmi s rizikom, že ti tam nejaký debil bude hádzať po zvieratku šutre alebo vykrikovať o dušu. Tak ako so psom môžeš ísť na menej exponované miesto a do psieho parku. Nevidím rozdiel v kontrole prostredia, druhých ľudí neovplyvníš tak či tak, je to o tom aké máš možnosti a ako si ich vieš ohnúť, aby ti to výcvik kazilo čo najmenej.

Na to, aké sú ťavy sa stačí pozrieť na ktorýkoľvek cirkus v minulosti, resp. históriu cirkusov ako celok. Detto slony, tie sú bohužial vďačný príklad toho, že sa s nimi zaobchádza fakt zle a málokedy napadnú. Konkrétne odporúčam hľadať Ringling Bros.
U koní je pozitívka stále braná ako u psov pár rokov dozadu. Zbytočná šaškáreň, pretože tie kone makajú aj keď na nich sedí debil, stačí si pozrieť záznam ktoýchkoľvek pretekov alebo k celkom slušnej časti koňákov domov. Nie tak dávno dozadu sa riešili vyplazené modré jazyky v drezúre, bežne si koňáci radia s koňmi, ktorí sa nedajú chytiť, stúpajú na zadné, prípadne X dní robia super a na XYty púšťajú draka. A keď nič z internetu nezaberie, zostane ten kôň aspoň do chovu alebo sa preprodáva donekonečna.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov