Nesocializovaný staford

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod denyho slniecko » Pia 25.06.2021 21:48

Slausa píše:To Sur ešte ani nevedela ako sa volá.


To vážne? Som nad tým tak nejak premýšlala. Ako jej to šlo na vodítku? Náš už také meno mal, tak som mu ho nechcela meniť, ale vodítko a prechádzku okúsil prvý krát snáď až v útulku, keď sme ho boli navštíviť, tak bol z toho úplne mimo a teraz už chodí pekne vedľa mňa absolútne bez problémov. Zbytočne ho ťahám na dlhom vodítku, keď on sa aj tak nepohne na meter odo mňa (samozrejme ak neobjaví psa/ježka/niečo čo by chcel zožrať. Občas sa zabudne keď niečo čuchá, ale potom ho to cukne a hneď je naspäť.

straka17 píše:Nechytil by sa na vylizovanie niecoho z tuby bokom/chrbtom ku psovi?

V určitej vzdialenosti sa chytá aj na pamlsky, problém je keď tú vzdialenosť prekročí, alebo ten druhý pes bafne.

když se podpoříš literaturou : F. Šusta Trénink je rozhovor + Trénink je v hlavě (tahle je více, řekněme, technická, učí člověka analyzovat na konkrétních příkladech, a dává odpovědi na "proč to nefunguje"....)[/quote]

Dík za tip. Knižiek nie je nikdy dosť :lol:

straka17 píše:je to o práci se vzdáleností od podnětu (tedy i otázka, zda množství a vzdálenost psů můžeš ovlivnit - jezdit venčit někam do prostoru? + jezdit někam na trénink? v Brně je např. Psí park,kde se něco takového řeší a myslím - ale nevím - že na stejném principu jako koira - LB)


Ja by som nemala problém jazdiť ani za LB do Ostravy, no problém je, ako u väčšiny ľudí, že cez prázdniny nemajú čas a sú niekde mimo. :ua:
Už som si našla pár miest, kde sa ostatným psom dá vyhnúť na veľkú vzdialenosť alebo úplne. Nemám problém ho naložiť do auta a ísť pár km za Brno do poľa.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Slausa » Pia 25.06.2021 22:11

Ja som meno teda menila, lebo bola ze Shiga :ach: :lol: Prvy cca mesiac vseobecne reagovana na tsk tsk cmuk cmuk :lol:

Ona bola tiez prvy x na voditku ked sme ju pozriet do utulku. Prvych par dni doma nejak netahala, lebo bola zo vsetkeho vy :kak: jak na mraz. To sa na sidlisku drzala pri mne ako suchy zips (a napr prvych 24h odmietla aj curat). Na pole chodila na dlhsej snure ale moc daleko odo mna nesla. Potom sa slusne roztahala zhruba v rovnakom obdobi ako zacala haluzit. Teraz je to uz o dost lepsie, teda,mozno aj tym ze namiesto nejakeho metroveho kratkeho voditka mam 3 metrove, to pomohlo trochu, ked si chce nuchnut na travu, nemusim za nou chodit ako blb hore dolu. Stale to nie je take ze by isla cely cas pri nohe alebo vedla mna, ale ja to od nej ani cely cas nevyzadujem. Na povel sa vie zaradit za/vedla mna. Ked nie je pod povelom a len si ideme a vidim ze ma nieco zaujimave na ocuchanie, ja ju necham. Celkovo ju nehchavam nuchtit dost vela (aj vonku aj doma dostava vselijake nuchacie srandy, doma vie sa na to chvilu sustredit, vonku ju to trochu ukludni a ako keby restartuje tie 2 mozgove bunky)

V určitej vzdialenosti sa chytá aj na pamlsky, problém je keď tú vzdialenosť prekročí, alebo ten druhý pes bafne.


Ak ich zerie v istej vzdialenosti s tym, ze vidi psa, tak gratulujem, toto bola robota na mesiac u nas.
Hladala by som hranicu kde este zere a uz nie a od toho sa nejak pomaly odrazala. Rura napr rada nahanala pamlsky v ruke alebo som jej ich hodila a zakryvala rukou ze aaaha co ja ma a nedam ti.


(Ano, vonku zo seba robim blba :lol: Verim tomu ze vyzerame pre okolie ako zrela do pezinka ale stoji mi to asi za to, co ja viem... Kolko krat som sa pleskla o zem lebo to je sranda pribehnut a stupit mi na hlavu a nachrochtat do tvare, vydavam vselijake zvuky, chodim s batohom plnym psich veci. A tak. )

Už som si našla pár miest, kde sa ostatným psom dá vyhnúť na veľkú vzdialenosť alebo úplne. Nemám problém ho naložiť do auta a ísť pár km za Brno do poľa.


Offtopic: Oh lucky you, s autom je to super :yes:

EDIT, ak chces pozicat sustu 1, idem 1,7 do brna na skusku
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod denyho slniecko » Sob 26.06.2021 13:00

Slausa píše:Ja som meno teda menila, lebo bola ze Shiga :ach: :lol: Prvy cca mesiac vseobecne reagovana na tsk tsk cmuk cmuk :lol:


Tak to dáva zmysel, to meno je hrozné :heh: Mne bolo zakázané nazvať ho Žralok alebo Samopal tak mu meno ostalo. :lol:


Slausa píše:Ona bola tiez prvy x na voditku ked sme ju pozriet do utulku. Prvych par dni doma nejak netahala, lebo bola zo vsetkeho vy :kak: jak na mraz. To sa na sidlisku drzala pri mne ako suchy zips (a napr prvych 24h odmietla aj curat). Na pole chodila na dlhsej snure ale moc daleko odo mna nesla. Potom sa slusne roztahala zhruba v rovnakom obdobi ako zacala haluzit. Teraz je to uz o dost lepsie, teda,mozno aj tym ze namiesto nejakeho metroveho kratkeho voditka mam 3 metrove, to pomohlo trochu, ked si chce nuchnut na travu, nemusim za nou chodit ako blb hore dolu. Stale to nie je take ze by isla cely cas pri nohe alebo vedla mna, ale ja to od nej ani cely cas nevyzadujem. Na povel sa vie zaradit za/vedla mna. Ked nie je pod povelom a len si ideme a vidim ze ma nieco zaujimave na ocuchanie, ja ju necham. Celkovo ju nehchavam nuchtit dost vela (aj vonku aj doma dostava vselijake nuchacie srandy, doma vie sa na to chvilu sustredit, vonku ju to trochu ukludni a ako keby restartuje tie 2 mozgove bunky)


Mne odmietal 2 dni jesť, musela som ho kŕmiť rukou debilka :heh: Ale vonku bol zo všetkého vypsychovaný. Prvých pár dní si ani neuvedomoval že na druhom konci vodítka sa nachádza nejaká osoba :heh: Ešte to chodenie pri nohe nemá úplne spojené s povelom, chodí proste vedľa mňa, sem tam si odbehne čuchať, ale vo väčšíne prípadov som to ja čo ho ťahá do trávy aby si išiel čuchať alebo sa so mnou hrať. Aj keď má ten chodník cez deň 300 stupňov. :heh: Prípadne ešte keď zavetrí ježka, alebo tamadiaľ prešiel pred krátkou dobou iný pes. :lol:

Slausa píše:Ak ich zerie v istej vzdialenosti s tym, ze vidi psa, tak gratulujem, toto bola robota na mesiac u nas.
Hladala by som hranicu kde este zere a uz nie a od toho sa nejak pomaly odrazala. Rura napr rada nahanala pamlsky v ruke alebo som jej ich hodila a zakryvala rukou ze aaaha co ja ma a nedam ti.


Ešte tú vzdialenosť nemám úplne vychytanú, musím nájsť dobrovoľníka čo sa postaví x metrov odo mňa a nebude sa hýbať aby sme mohli trénovať. Ale vtedy na neho fungujú aj povely, aj keď mu poviem poď tak ide za mnou, pár krát sa otočí, ale ide za mnou.

A ja tiež zo seba vonku robím idiota, to robíme snáď asi všetci :lol:

Slausa píše:EDIT, ak chces pozicat sustu 1, idem 1,7 do brna na skusku


sustu?
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Slausa » Sob 26.06.2021 13:09

F. Šusta Trénink je rozhovor


Toto
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod denyho slniecko » Ned 27.06.2021 11:53

Slausa píše:
F. Šusta Trénink je rozhovor


Toto


Offtopic: Aha, jasne. :lol: To by som brala. Chodíš do Brna častejšie? Kedy ti ju potom vrátim?
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod wer » Ned 27.06.2021 12:11

Offtopic: kludne si ju kup, to sa oplati mat v kniznici
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Lindchen » Ned 27.06.2021 14:29

Tiež sa prihováram, odporúčam kúpiť všetky jeho knihy, to je dobré mať doma a vracať sa k nim. Oplatí sa ísť aj na seminár, keď to bude možné. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod straka17 » Ned 27.06.2021 14:37

Offtopic: Prvá kniha ešte budiž... Tie ostatné som bola rada, že mi nebudú zaberať miesto v knižnici a môžem ich vrátiť :ha:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod wer » Ned 27.06.2021 14:48

Offtopic: ano, trening je v hlave je dost tazka. ale neznam jine takove zvire... ta je pekna, ale skor taka "pocitovka", nic odborne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Slausa » Ned 27.06.2021 15:07

Offtopic: daju sa vlastne kupit este? Viem ze onehdy som to pozerala a boli vypredane snad vsade :nwm:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod wer » Ned 27.06.2021 15:16

Offtopic: aj martinus, aj panta rhei maju, co pozeram..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Slausa » Ned 27.06.2021 15:23

Offtopic: je to mozne, to bolo vlani, asi mali daky vypadok
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod Elis » Ned 27.06.2021 15:29

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod straka17 » Ned 27.06.2021 16:02

Offtopic: Úplne úprimne, viac jak Šusta mi dala Language Signs and Calming Signals of Horses od Rachaël Draaisma. Viac sa mi páči štýl, akým to ona prezentuje a u koní sa to rozoberá fakt až do atómu lebo velké percento koní dá najavo málo a potom prechádza do FFF. Ale ja som vraj atyp, pretože sa mi oveľa lepšie robí s koňmi jak so psami :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Nesocializovaný staford

Poslaťod denyho slniecko » Ned 27.06.2021 20:23

Tak ja si ju teda kúpim, keď vravíte, že je taká dobrá. :smile: Nejaké ďalšie tipy na knihy? Ideálne "How to calm down an idiot freaked out dog" :heh:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov