Divné správanie stenata

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 12:56

Pes manipulator... Kazdy zivy tvor robi to, co mu je prijemne, co sa mu oplati... je len na vas, ako to vsetko nastavite a vyuzijete.. Vy by ste mali byt z tej dvojice mudrejsi...

Bavime sa o stenati, pre ktore je zatial zivot len hra a vy ho mate cez tu hru nieco cielene, nenasilne ucit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 13:21

wer píše:Pes manipulator... Kazdy zivy tvor robi to, co mu je prijemne, co sa mu oplati... je len na vas, ako to vsetko nastavite a vyuzijete.. Vy by ste mali byt z tej dvojice mudrejsi...

Bavime sa o stenati, pre ktore je zatial zivot len hra a vy ho mate cez tu hru nieco cielene, nenasilne ucit.


Áno snažíme sa a budeme. Snáď sa nám to podarí :ach:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Renata » Štv 22.04.2021 13:22

nicicka píše:Naozaj sa sadni naučila ako sedem týždňova a rozumie tomu povelu...
ehm nechcem vas sklamat a naozaj nechcem byt zla, ale povel sadni sa nauci kazde stena, pokial naozaj nie je od prirodzenia dementne, je to zakladny a uplne najprirodzenejsi a najlahsi povel a naozaj to nie je meritko toho, aky mudry je pes ... mne osobne ked niekto povie, ze "je hrozne mudra, vie povel sadni" tak ako auuuuu ....

odkial ste? mozno by sme vam vedeli poradit niekoho, koho pozname a vieme, ze s tymto vie pracovat, zatial tapete medzi strachom, agresiou, neistotou, ....
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 13:48

Renata píše:
nicicka píše:Naozaj sa sadni naučila ako sedem týždňova a rozumie tomu povelu...
ehm nechcem vas sklamat a naozaj nechcem byt zla, ale povel sadni sa nauci kazde stena, pokial naozaj nie je od prirodzenia dementne, je to zakladny a uplne najprirodzenejsi a najlahsi povel a naozaj to nie je meritko toho, aky mudry je pes ... mne osobne ked niekto povie, ze "je hrozne mudra, vie povel sadni" tak ako auuuuu ....

odkial ste? mozno by sme vam vedeli poradit niekoho, koho pozname a vieme, ze s tymto vie pracovat, zatial tapete medzi strachom, agresiou, neistotou, ....


Sme zo Žiliny. :no:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 13:57

Renata píše:
nicicka píše:Naozaj sa sadni naučila ako sedem týždňova a rozumie tomu povelu...
ehm nechcem vas sklamat a naozaj nechcem byt zla, ale povel sadni sa nauci kazde stena, pokial naozaj nie je od prirodzenia dementne, je to zakladny a uplne najprirodzenejsi a najlahsi povel a naozaj to nie je meritko toho, aky mudry je pes ... mne osobne ked niekto povie, ze "je hrozne mudra, vie povel sadni" tak ako auuuuu ....

A ked ani to sadni vlastne nevie.. :angel: Toto tak poznam, to vsetci mi tvrdia, ze ich pes vie vsetky zakladne povely... :ha:
Ked ovlada sadni, znamena to, ze si sadne tam, kde prave je - aj 5 metrov odo mna, bez toho, ze mu budem hladnemu mlskou mavat pred nosom, ze sa nenecha rozptylit a ten povel splni a hlavne, ze tam zotrva, aj ked odidem za roh bez toho, aby som mu nonstop pripominala, co ma robit...
zatial ma nikto este neprekvapil... :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod MisheliQ » Štv 22.04.2021 14:11

A nie je prave rozdiel v tom, kde sa to sadni pes uci? Viete ako je rozdiel sadni zo stoja a sadni z lahu. Tak je aj rozdiel pocuvat doma a pocuvat niekde vonku. My sme vonku malo trenovali, a to bolo vidiet. Aj s hrackami sme sa hrali vo vnutri, ale vonku o ne nemal/nema najmensi zaujem. Tam su motivaciou pamlsky.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 14:19

To je irelevantne. Su povely, ktore pes, zijuci v civilizacii, musi ovladat. Bez ohladu na to, ci je zravy, alebo hravy, alebo ani jedno... Na zakladnu ovladatelnost netreba ziadne speci vlohy. Ciest je mnoho, vysledok ale musi byt vzdy rovnaky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 14:28

A moj prvy vycvikar kedysi pred 20 rokmi vzdy vravel, ze doma moze citat aj noviny - pokial to nerobi mimo, tak sa to nerata... :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 14:31

wer píše:A moj prvy vycvikar kedysi pred 20 rokmi vzdy vravel, ze doma moze citat aj noviny - pokial to nerobi mimo, tak sa to nerata... :lol:


Jooj, všetky moje ilúzie o sikovnom stenati sú fuč :lol:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod MisheliQ » Štv 22.04.2021 14:34

Hahaha to je dobre :heh: a ma pravdu. Vidim to ako je mi na 2 veci, ze mi doma pes pocuva, ked mi vonku neurobi ani makke f. Akoze na zavolanie pride, to som ho ucila na dlhej snure od stenata, ale lahni a sadni sme moc netrenovali v terene. Teraz dobiehame.

A este k tomu, ze vie co je sadni, tiez som si to myslela, ale ako wer pisala, pokial to neurobi za kazdych okolnosti, tak veru nevie. Moj napr teda nevedel, ze vonku ma sadni urobit a doma bol jak hodinky.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Lindchen » Štv 22.04.2021 14:39

No jo, doma sú (skoro) všetci za hviezdy. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod AndreaT » Štv 22.04.2021 14:40

Keď budem čisto vychádzať z plemena, ktoré máte, tak zo začiatku by som ju pri vašich problémoch nesocializovala hneď v takom ruchu s veľa podnetmi. Bradáč je dosť energický pes, ktorý rieši aj najmenší ruch, šuch, pohyb....Skôr postupne by som jej pridávala podnety. Hrubá sila nie je veľmi vhodná pri tomto plemene, prísnosť, ráznosť áno. Treba si určiť spôsob, ako ju budete povely učiť a čo budete od nej vyžadovať a toho sa treba držať vždy a každý jeden člen domácnosti by to mal dodržiavať rovnako. Ako mala som na mysli niečo na spôsob: môj ma naučený povel ostaň alebo stoj a to musí byť socha, netolerujem mu ani jeden krok navyše. Bradáč si veľmi dobre pamätá. Pri trpezlivosti, dôslednosti a denno dennom tréningu neverím, žeby ste to nedali. Nemyslím, si, že to máte prehraté alebo, žeby sa s tým nedalo niečo urobiť.

Inak tiež som sa tu počudovala nad tým trénerom :ach: ale zase na druhú stranu, aj tu máme takých :ach: máme tu cvičák, kde chodia psy a potom útočia a napádajú ostatných psov na voľnom výbehu. Tiež pochybujem o tom "trénerovi a odborníkovi na výcvik" :ach:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod MisheliQ » Štv 22.04.2021 14:41

Lindchen píše:No jo, doma sú (skoro) všetci za hviezdy. :heh:

Lindi :haha: sa smejem, ale je to tak
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Renata » Štv 22.04.2021 14:47

wer píše:zatial ma nikto este neprekvapil... :haha:
ani mna :heh: a este ako nadstavba k zakladnym povelom je povel daj pac :D a to je uz uplne najsikovnejsie steniatko :heh: mne napriklad mlada odcvici spartakiadu ako nic, sadni lahni aj neviemco, minule taka rychlost a presnot, ze fuuu, som nevedela, ze to aj boseron dokaze ...a to len preto, ze sa krajala hovadzina na linke :heh: inak nevie nic :hi:

nicinka to nie teraz na vas :hi: to len tak .. zo zivota :heh:

ano Misheliq je rozdiel, kde sa ten povel pes uci, zacina sa v domacom prostredi a pridavaju sa obtiaznosti a ked pes vie povel sadni, tak sadne na tu rit, a sedi, aj keby islo okolo ufo a tam ho najdem, aj ked ufo odide, inak je to len take hmmm no tak si sadne na rit :D

nicinka, ja som z MT, ak budete mat zaujem pisnite mi spravu, mozeme sa na to pozriet :hi:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Elis » Štv 22.04.2021 14:52

AndreaT píše:Tiež pochybujem o tom "trénerovi a odborníkovi na výcvik"


tak ono je to jeste i o tom, rozlisovat vychovu a vycvik :angel:
a to, ze pes ochotne nasleduje pamlsek neni ani vychova ani vycvik :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov