Divné správanie stenata

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 8:32

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadom správania nášho šteňata bradacky. Má 15 týždňov s je veľmi veľmi až agresívna k cudzím. Avšak jej správanie je dosť čudné keďže ona pri stretnutí poriadne šteká prestane akokeby človeka akceptovala a vlastne za určitý čas opäť začne príšerne na dotyčného štekať. Snažíme sa ju socializovat, aj mame trénera. Dá sa to odstrániť? Vďaka
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Margita » Štv 22.04.2021 8:59

Čiže sa bojí cudzích ludi? Co znamená, že je agresivna? Ze je hrava?Lebo kuse ruky?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Ulf » Štv 22.04.2021 9:03

A to vám robí od začiatku, alebo to začalo u vás? Máte ju z normálne ChS, alebo je z neznámych pomerov bazošu (ide o to čo si priniesla k vám z miesta kde vyrastala)? Čo hovorí správanie psa (reč tela) pred tým ako vybehne na človeka a ako na to reagujete vy? Ako sa k nej správate počas celého dňa, je vaše správanie sa k psovi prehľadné a zrozumiteľné? Ako na ňu reagujú iní ľudia v tej situácií? Čo to znamená že máte trénera - pripravujete sa na olympiádu?? Čo s ňou robí ten výcvikár? ... Otázok je veľa.. :nwm:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:21

Margita píše:Čiže sa bojí cudzích ludi? Co znamená, že je agresivna? Ze je hrava?Lebo kuse ruky?


Nie je to hravou formou. Ja sa s ňou hrávam a to je o inom aj mi kuse ruky. Toto je ako keď je pes na reťazi. Stalo sa nám že aj pohryzla okoloidúcich aj cvičiteľa. Je to zvláštne a ja som tiež ešte stena nevidela takto skákať do cudzích. Väčšinou šteňatá bývajú hrave. Ona je buď ako cukrík. Doma poslúcha, ovláda veľa povelov. No problém je keď vyjde na ulicu.
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:25

Ulf píše:A to vám robí od začiatku, alebo to začalo u vás? Máte ju z normálne ChS, alebo je z neznámych pomerov bazošu (ide o to čo si priniesla k vám z miesta kde vyrastala)? Čo hovorí správanie psa (reč tela) pred tým ako vybehne na človeka a ako na to reagujete vy? Ako sa k nej správate počas celého dňa, je vaše správanie sa k psovi prehľadné a zrozumiteľné? Ako na ňu reagujú iní ľudia v tej situácií? Čo to znamená že máte trénera - pripravujete sa na olympiádu?? Čo s ňou robí ten výcvikár? ... Otázok je veľa.. :nwm:


No nie je z chovnej stanice, brali sme ju v 7. týždňoch. Je veľmi ucenliva a šikovná. Ovláda celkom dosť povelov ako sadni, ľahni, čakaj, môžeš, miska, ku mne. Ale ...je hrozne neprístupná k ľuďom. Pri prvom stretnutí s kynologom ho išla roztrhať. Ak je k nej človek tvárou tak hrozne steka, keď sa otočí chrbtom tak pribehne a trha aj nohavice. V prírode pri stretnutí s cudzími manžel číha aby okoloidúcich zbadal skôr a privolá ju k sebe. Byvame na dedine takže na prechádzke veľa ruchu nemá, tak s ňou chodí do mesta kde je veľa áut a ľudí. Väčšinou sa tam trasie a steká. Predpokladám že sa boji. Dá sa s tým niečo robiť? Upraví až to lepšou socializaciou? Chodievame na výlety aj s malými deťmi tak by sme neradi aby došlo k incidentu. Alebo skúsiť dočasne náhubok? Mama bola kludas, otec poriadny trhac. Napadlo ma či nemôže mať mozno poruchu správania. Často sa škriabe, občas sa jej labky zatrasu keď sedí a má dosť často také rýchle zmeny nálad. Chvíľu je úplne kľúdna, rozvážna a za pár sekúnd sa už jasi ako bláznivá. Ďakujem za odpovede.
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Margita » Štv 22.04.2021 9:27

Čiže je bojazliva? Z akých podmienok pochádza? Ako sa správala jej matka?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:37

Margita píše:Čiže je bojazliva? Z akých podmienok pochádza? Ako sa správala jej matka?

Áno správa sa bojazlivo. Ale neviem si vysvetliť že aj keď si človeka onucha, je v pohode avšak po určitej dobe s ním na neho aj tak útočí. :nwm:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:38

nicicka píše:
Margita píše:Čiže je bojazliva? Z akých podmienok pochádza? Ako sa správala jej matka?

Áno správa sa bojazlivo. Ale neviem si vysvetliť že aj keď si človeka onucha, je v pohode avšak po určitej dobe s ním na neho aj tak útočí. :nwm:


Matka bola úžasná kľudná, ani nezastekala. Otec bol ale trhac.
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 9:45

Jezisikriste. Co robi s nou ten trener?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod straka17 » Štv 22.04.2021 9:46

nicicka píše:
Margita píše:Čiže je bojazliva? Z akých podmienok pochádza? Ako sa správala jej matka?

Áno správa sa bojazlivo. Ale neviem si vysvetliť že aj keď si človeka onucha, je v pohode avšak po určitej dobe s ním na neho aj tak útočí. :nwm:

To, že si oňuchá prichodzieho neznamená, že sa nemôže zľaknúť nejakého jeho pohybu/intonácie.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 9:50

Alebo sa otuka a zisti, ze tam si to moze dovolit zastrasovat a budovat si sebavedomie.. ked uz pouziva zuby, tak to uz zaslo dost daleko... zistil mily psicek, ze to funguje.
Moc by som sa nespoliehala na to, ze bude niekedy v pohode bezkat s lietajucimi deckami..

Poznamka pod ciarou - preto je nutne dosledne vyberat rodicov, ked uz clovek ide do stenata.. a toboz k detom...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:57

wer píše:Alebo sa otuka a zisti, ze tam si to moze dovolit zastrasovat a budovat si sebavedomie.. ked uz pouziva zuby, tak to uz zaslo dost daleko... zistil mily psicek, ze to funguje.
Moc by som sa nespoliehala na to, ze bude niekedy v pohode bezkat s lietajucimi deckami..

Poznamka pod ciarou - preto je nutne dosledne vyberat rodicov, ked uz clovek ide do stenata.. a toboz k detom...


Som sa teda veľmi nepotešila...a to nás ešte čaká puberta. Nuž nerada sa vzdávam tak to asi bude ťažká cesta :plac:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 9:58

straka17 píše:
nicicka píše:
Margita píše:Čiže je bojazliva? Z akých podmienok pochádza? Ako sa správala jej matka?

Áno správa sa bojazlivo. Ale neviem si vysvetliť že aj keď si človeka onucha, je v pohode avšak po určitej dobe s ním na neho aj tak útočí. :nwm:

To, že si oňuchá prichodzieho neznamená, že sa nemôže zľaknúť nejakého jeho pohybu/intonácie.


To hej ale tie prehnane reakcie...nuž som zvedavá či toto dáme
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 10:00

wer píše:Jezisikriste. Co robi s nou ten trener?
To bolo prvé stretnutie s ňou. Manžel mu ju podával a ona ho chnapla
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 10:09

Nie, ja myslim, ako na tom pracujete...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov