štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod jakut » Uto 13.10.2020 11:33

Hľadala som a vôbec som nevedela kam to vsunúť, potrebujem nejaké inšpirácie a nápady, lebo začínam byť z toho na prášky :prd:
Nechali sme si jednu mladú sučku z nášho vrhu, doteraz to bolo prakticky bezproblémové šteňa, ktoré sa rýchlo učí, ale doteraz všetci fungovali, dvor, terasa, dom. Už je chladno a tak dvere na terase ostávajú zavreté a malá začala štekaním, kňučaním a behaním reagovať na každý zvuk zvonku. Bývame skoro na samote, ale sem tam prejde auto, kostolné zvony, VIP pracovníci a starý cintorín za domom, kde skoro nik nechodí, iba na dušičky. A hej aj na ten kostolný zvon vybehne a v noci to nerobí Tie dušičky sa blížia. Ide ma z toho poraziť, lebo vždy vybehne so štekotom a v 80% sa pridajú všetci. Predstavte si 4 teriérov v rauši, lebo presne takto to vyzerá. Zaujímavé je, že to robí iba keď sme doma, keď nie je nikto doma je v klietke a včera tam predrichmala celé doobeda. Viem, že to robí, lebo sa chce dostať vonku, vonku zvyknú niečo vybrechať, ale určite nie auto, ani zvony.
Takže vonku ich nepustím, pokiaľ nie je kľud, ukľudniť to jedným povelom nejde, keď sú v rauši, to nevidí nepočuje ani jeden. Do klietky ju zatvárať keď sme doma nechcem, chodí tam už aj sama a nepotrebujem aby to začala vnímať ako trest. Snažím sa ju mať pri sebe v pracovni, aby som vedela reagovať hneď, lebo pokiaľ sa nezapojí zvyšok ide to, ale nie vždy sa mi to podarí.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 11:50

kolik ji je?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod jakut » Uto 13.10.2020 12:01

Pol roka
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 12:23

myslela jsem si to :no:
proste s tim pracuj - neni to na dozivoti chovani.

"Druhým obdobím strachu prochází štěně (obvykle, opět existují individuální odchylky) mezi 6. a 8. měsícem."

zdroj napr. tady:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/prir ... C5%BE%2012.)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod jakut » Uto 13.10.2020 12:36

Vďaka, trocha si ma ukľudnila, nenávidím uštekané psi, jej otca sestra je taká a mňa by z toho reálne porazilo. Život je taký paradox, ja som sa bála, že nebude zvládať mesto a davy a mestské zvuky, lebo vďaka covidu a celému tomu cirkusu, nebolo toľko príležitostí na socializáciu ako bežne. Ale boli sme min. týždeň v Budapešti a ona dávala všetko ako pani, zľakla sa akurát električky a debila ktorý na ňu zhučal z terasy. Nenormálne som bola na ňu pyšná. Že mi bude robiť niečo také, ma ani vo sne nenapadlo. Dnes zamedzené 3 pokusy a 4 nepodarené, zatiaľ :aaa:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod Elis » Uto 13.10.2020 12:45

jj. asi je vzane lepsi verze, ze "najednou" zacla neco delat, nez ze to dela odmala :no:

ono se na tahle obdobi trosku pozapomina- vsak kolik z nas ma vice stenat po sobe? a za 10-let to clovek zapomene.
ale mam ted moznost vidat vice stenat, ruzny vek - a jo, ono tak opravdu je.

proste se s tim stenetem dela dal - a ono se to zase utrese :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: štekanie a kňučanie na podnety z exteriéru

Poslaťod Offca » Uto 13.10.2020 15:53

Osobna skusenost. Moja mladá bosanda v tomto veku oštekávala ludí. Ostala som z toho hin. Ale nič, ustalo samo.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy


Späť na Riešenie problémového správania sa psov