Nechce chodit von

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Pon 07.10.2019 7:35

Zdravim vsetkych,
chcea by som sa poradit ako postupovat. Pred dvoma tyzdnami som si domov priviezla steniatko civavky. Mal 12 tyzdnov. Cestou dmov vobec neknucal bol uplne spokojny vklude lezal v aute. Ked sme zasatavili na benzinke pekne chodil za mnou na trave, uplne v klude sa vyvencil. Prvy tyzden som s nim bola doma, vencili sme sa kazde 3 hodinky. Ako kazde steniatko behal pekne za mnou, vencil sa uplne bez problemov, hned ako sme prisli von. Sruhy tyzden uz ostaval sam doma. Neknucal ked sme odchadzali do prace. Cez obed sme ho chodili bud ja alebo priatel vyvencit. Uz ho zacalo zaujimat aj okolie pri venceni tak sme zacali nosit aj voditko, s korym nemal problem. Zo dna na den vsak zrazu zacal mat s vencenim problem. Ked vyjdeme von, polozim ho na travu a hned sa zacne tahat domov. Nechce sa vencit len domov domov. Ked ho vezmem nieam dalej od brany, kde to nepozna tak len beha ookolo mojich noh. Niekedy vykona aj potrebu ale niekedy vobec. A je jedno ako dlho somn s nim vonu proste sa len taha domov a vyzera vystrasene. Ziadny zly zazitok vonku nemal. Takze nema traumu. Celkovo ho rozrusia aj zvuky aut alebo stekot spov z dialky. Nechcem ho tahat na voditku nasilu, neviem ako postupovat.

Vopred dakujem za kazdu radu. S pozdravom, Olivia
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Re: Nechce chodit von

Poslaťod vavrena » Pon 07.10.2019 12:42

Tak mu začni nosiť von jedlo a kŕm ho len vonku. Pre čivavku to je tak pol hrste, takže by to nemal byť problém. :smile:
A keď sa tam bude cítiť dobre, tak sa vždy vonku hrajte.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Pon 07.10.2019 12:52

Dakujem za radu, vyskusam to s jedlom hned dnes, a dam vediet ako som dopadla.
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Re: Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Uto 08.10.2019 15:11

Tak sme to uz trikrat skusali. Prvykrat vcera vecer uplne neuspesne. Dnes rano trosicka zjedol a aj sa vyvencil. A poobede zjedol viac, predpokladam, ze uz ho hlad donutil. Ale nevencil sa. Pocul nrjake buchnutie a uz ostal vystraseny a zase len rychlo domov. Tak to budeme asi stale takto skusat a snad s velkou davkou trpetluvosti sa to zlepsi :/
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Re: Nechce chodit von

Poslaťod wer » Uto 08.10.2019 15:21

normalne ju vezmi a vlac kade-tade co najcastejsie a na rozne miesta. obchodne centra, stanice, les, cvicak, namestie... musi sa otukat a zistit, ze jej nic nehrozi. cim viac bude drzana v bavlnke, tym vyklepanejsia bude. vela robi aj chovanie majitela - ziadne tutulimutuli, proste vystupovat sebaisto, ten pes to citi. nevyhybat sa veciam, ktorych sa boji, ale zoznamovat ju s nimi (len nesmie byt priamo ohrozena).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechce chodit von

Poslaťod pigie » Uto 08.10.2019 15:26

A ako dlho ste s nou vonku?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Nisus » Uto 08.10.2019 15:54

Offtopic: Ja mám opačný problém, mne nechce chodiť dnu :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Margita » Uto 08.10.2019 16:00

Nechcem sa nikoho dotknut ani urazit,ale nie su tie čivavy mentalne niekde inde? :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nechce chodit von

Poslaťod wer » Uto 08.10.2019 16:06

Ja som poznala civavu, co chodila 2 metrovu kladinu... mala ju baba, co chova NO...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechce chodit von

Poslaťod pigie » Uto 08.10.2019 16:18

Offtopic: Vynimky, zopar svetlych vynimiek sa najde pri kazdom malom plemene :heh: Ja uz nic male ani keby ma mucili :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechce chodit von

Poslaťod wer » Uto 08.10.2019 17:10

Tak potom uzlen doma wc, vonku taska :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Uto 08.10.2019 17:37

@pigie

Snazim sa aspin raz denne ist na dlhsiu prechadzku ale je to take, ze kazdych par metrov sa otoci a chce ist spat domov. Vobec sa nevenci len ma proste nasilu nasleduje. Alr pokial sme lrn blizko pri bloku, ze vidi na nas vchod tak to ho nic nezaujima lrn sa taha k brane.
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Re: Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Uto 08.10.2019 18:36

@wer ano toto robime chodi s nami autom aj do obchodov, okrem potravin teda, snazim sa aj so psikmi primeranej velkosti ho zoznamovat. Mala som civavku 10 rokov a bol to uplny opak, preto som si prisla pre radu.
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Margita » Uto 08.10.2019 18:44

Ž akých podmienok pochadza?je z registrovanej chovatelskej stanice?kde a Ako Bol chovany?ako sa spravala jeho matka?aku mala povahu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nechce chodit von

Poslaťod SliwusiQ » Uto 08.10.2019 18:48

Chovany bol aj so surodencami v dome vencili sa na zahrade. Neboli bojazlivi videla som aj ostatnych surodencov. Ich mama bola uplne kludna. Prvy tyzden bol vonku vklude. Zacalo to az dalsi tyzden. Ale tak je pravda, ze sme ho brali z kludnej dediny, v meste je iny ruch. Tak predpokladam, ze to bude len o zvyku.
SliwusiQ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov