Zurenie pri určitých podnetoch

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zurenie pri určitých podnetoch

Poslaťod Wersty » Sob 07.04.2018 13:32

Zdravím, mám 7 ročného Yorkshira. Pri určitých podnetoch ako je napr. vyberanie kliešťov, obliekanie v zime a umývanie špinavých paciek začne byť zúrivý. Nepomáha ani rozptylovanie hračkami, pokrmom,... Chcem sa opýtať či mi viete poradiť či sa to dá nejako odnaučiť. Keď je už moc zúrivý dostane novinami.
Wersty
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zurenie pri určitých podnetoch

Poslaťod kellee » Sob 07.04.2018 20:04

agresivita vyvolava agresivitu, v prvom rade ziadne bitie novinami, Robi to od malicka?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zurenie pri určitých podnetoch

Poslaťod Wersty » Sob 07.04.2018 20:12

Áno má to už od malička,nebol za to nikdy bitý ale len upozorňovaný. Odkedy si susedia kúpili fenku sa jeho agresivita zväčšila. A už sa to nedá len po dobrom. Pri výbere kliešťa mu musím nasadiť košík. Okrem týchto podnetov je to neskutočne milý a prítulný pes.
Wersty
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zurenie pri určitých podnetoch

Poslaťod Sunny » Ned 08.04.2018 12:24

Pomohlo mu niekedy to zúrenie? Že začal nervačiť a radšej ste to nechali tak? Väčšinou sa to zhoršuje s každým pre psa úspešným pokusom, že ustúpite.
Pár krát som sa s takými psami stretla a vždy zabralo to isté - v kľude si spraviť svoje. Ak treba, nasadiť košík, aby sa človek nemusel báť dierok v rukách, ale žiadne bitky, žiadne nervy z vašej strany (aj keď uznávam, to je občas hodne ťažké :heh: ), ale jak už písali, agresivita z vašej strany len zvýši tú jeho. Takže chytiť psa, spraviť čo treba, a ak sa náhodou chvíľku chová slušne, tak pochváliť, odmeniť. Pes by mal časom pochopiť, že jeho zúrenie mu je prd platné, nepomôže mu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Riešenie problémového správania sa psov