Nočné venčenie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nočné venčenie

Poslaťod Inga » Str 24.01.2018 12:15

Dobrý deň Vám všetkým.
Potrebujem poradiť s nočným venčením.
Katy je JRT, 10 ročná. Dva roky dozadu prekonala zhubný nádor na očku, tak je bez očka. Inak je úplne zdravá, veselá, hravá tak ako to vedia tieto druhy psíkov.
Kŕmime ju granulami, čerstvá voda je samozrejmosť. Keď je sama, spí, od malička pekne vydrží sama doma, neplechu nerobí, nič neničí. No ukážkový psík. Ale....
Posledný polrok (nepravidelne) sa začala pýtať v noci von. Raz za noc, medzi 1- 4 hod. Vtedy tak 1x do týždňa.
Dnes je to už každý deň (alebo aspoň 6x v týždni) nočný časový úsek ostal nezmenený.
Granule dostane večer okolo 17 hod. Váru jej nedávam. Sem tam mlsnota - žuvacie kosti.
Keď chce ísť v noci von začne škriabať na posteľ, chodí po chodbe, po izbe. Keď si zatvorím dvere do izby, škriabe na dvere. Vonku sme možno 1 minútu. Ona je od malička naučená, že sa vonku hneď vyprázdni a ideme domov.
Poobede (v podvečer) chodíme na dlhšiu prechádzku. Zdravotne je v poriadku, trus má v poriadku (hnačky nemá), žiadne parazity (brali jej trus na vyšetrenie, ako aj krv).
Posunula som kŕmenie na 19 hod., že jej to neskôr strávi a pôjdeme v noci von aspoň o 2 hodiny neskôr, ale to tak nefunguje. Ešte večer pri poslednej prechádzke sa niekedy vyšpiní (Trus) a v noci musí tiež. Keď sa nevyšpiní pri poslednej večernej prechádzke tiež musí v noci von. Takže takto sa to tiež nedá odhadnúť. Venujeme sa jej, máme ju radi, ona je veľmi milá, oddaná a poslušná. Už sa aj smejeme, že ona by sa doma nevyšpinila (trus), že zo slušnosti ide pekne von. Chápem to, že keď nás tlačí, ideme na toaletu, ale ona sa musí vypýtať keď ju to tlačí. To ma teší, že je tak čistotná. Ale toto nočné vstávanie dosť unavuje. Tak Vás prosím o radu, čo mám robiť? Či ste sa už aj Vy s tým stretli. Ako ju to odnaučiť? Je už tak stará, že má také maniere z veku? Ďakujem za každú radu.
Inga
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 14:32

akymi granulami krmite? na jednej strane to moze byt krmivom (vela odpadu), na druhej strane uz z toho mohol vzniknut (zlo)zvyk. skuste krmit 2x denne aspon.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Slausa » Str 24.01.2018 14:57

mne začal Roky :kak: hocikedy aj na štyri krát. Teda za jeden venč. Predtým tak raz, dvakrát. Vždy všetko hodí ráno a potom už nič. Možno to bude aj vekom, že už tak dlho nezadrží
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nočné venčenie

Poslaťod gaidheal » Str 24.01.2018 19:36

u nás bežné, keď som bola v paneláku, tak aj 2,3 x za noc sa chodilo von zo šiesteho poschodia s vlkodavkou.
Teraz je to lepšie, sú piati a to si vždy niekto vymyslí, že musí ísť v noci von, našťastie mi už stačí otvoriť dvere na dvorček.
Niekto vstáva v noci k deťom, niekto ku psom :no:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Nočné venčenie

Poslaťod adad » Str 24.01.2018 22:32

Naša malá musí chodiť von (našťastie stačí pustiť do záhrady) každú noc odkedy ju našli ako dvojmesačné šteniatko. Teraz už má osem a pol roka. Jediné čo je na tom zaujímavé, že keď sme na dovolenke, vydrží vždy v pohode celú noc.
adad
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Inga » Štv 25.01.2018 7:42

Ďakujem za Vaše odpovede. Kŕmenie 2x denne som skúšala, ale to nevyšlo. Ráno som jej dala misku granúl, ale ona neje ani nepije cez deň, viac menej deň prespí. Až keď prídem ja domov až potom je. Granule som menila niekoľko krát, súvis to nemalo. Už si myslím, že ma len skúša, že či vstanem :oo: Napríklad túto noc von nešla. A viem prečo, lebo som to začala riešiť, že som sem napísala :jop:
Ešte raz ďakujem za Vaše názory, prajem Vám pekný deň :ahoj:
Inga
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 8:27

granule nenechavaj v miske. ked nezacne zrat, zober hned prec. dennu davku rozdel na dva krat, rano ponukni polovicu, ak nezje, ponukni vecer druhu polovicu a tak dokola, kym nebude hladna, ze zje aj rano...
ale tak ked vam vyhovuje jeden krat, ok, to len tip, co by mohlo pomoct, aj ked si myslim, ze je to skor len ten zlozvyk. mozno by stalo za pokus ju proste poslat na miesto, neist von v noci, az rano.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Inga » Pia 26.01.2018 9:29

Ďakujem za ďalšiu radu, v noci sme znova boli vonku o pol 2 :(
Ráno som jej dala pol misky granúl, najprv pozerala a odišla, ale vrátila sa a zjedla všetko. Napila sa a išla spať :)
Budem to takto skúšať.
Pri nočnom vstávaní som ju skúšala nahnať naspäť spať, do pelecha, ale vydržala len istý čas. Potom škriabala na posteľ, chodila po izbe hore-dolu, keď som zatvorila dvere, škriabala na dvere. Ale potrebu ísť von nikdy "nehrala", vonku vždy urobila obidve potreby.
Ešte raz ďakujem za radu :no:
Inga
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nočné venčenie

Poslaťod kellee » Pia 26.01.2018 10:34

a nie je to proste naucene? mne sa maly tak naucil, nejak som to neucila, ze ked ideme von,hned uteka napotrebu aj ked mu nemoze byt treba?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nočné venčenie

Poslaťod majjuna25 » Pia 26.01.2018 11:30

A o koľkej venčíte večer pred spaním naposledy? A na Ako dlho?

Porazilo by ma, keby ma psy v noci budili sa venčiť :lol: Občasne to spravia, ak akútne potrebujú, tak raz-dvakrát za rok, ale to je znesiteľné :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Margita » Pia 26.01.2018 11:35

Ja chodim cca 21 ale
U priateľa spi v letnej kuchyni,tam ma klietku,je akurát teplota a velakrat sa už stalo že som sa v noci Zobudila Na to ako pes steka,a ked som ho vypustila tak sa vyvencil
A ta kuchyňa je samostatná budova za domom :-D chlap sa ani nezobudil ale ja zakaždým ked stekal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 12:04

ono keby to bolo raz za cas a hnacka, ok, je to akutne. takto je to skor len zle nastavenie. najlepsie by bolo proste upravit rezim. ja by som to riesila tym krmenim 2x za den a prip skus sa vecer dlhsie prechadzat - kedy mate posledne vencenie? ak sa vyprazdni vecer, ignorovala by som to pytanie sa v noci a sla s nou az rano... sa aj u ludi vravi, ze ak clovek zacne vstavat v noci na potrebu, zacne sa proste na to budit a telo to bude vyzadovat a riesenie je tiez to ignorovat... (nevravim o ludoch so zdravotymi problemami)
a akymi granulami krmite? ci nie je z toho vela odpadu - tam by stala za zvazenie zmena znacky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod kellee » Pia 26.01.2018 12:50

Offtopic: to je pravda, ked som robila nocne, tak som mala nejaky rezim a teraz aj po troch tyzdnoch este nie som prenastavena, ze v noci sa nejde :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Inga » Pia 09.02.2018 14:34

Dobrý deň,
takže po dlhšej dobe sa vám ozývam. Nočné venčenie sa pomaly upravuje. Tento týždeň sme boli vonku len raz. Zmenila som to, že jej ráno dám granule, potom až večer. Von chodíme tak ako predtým. Celú noc prespí, nebehá, ani piť, ani von. Takže musím veriť, že to je zmenou stravovania.
Inga
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Zzuunnaa » Štv 11.02.2021 9:06

Dobrý deň.

Rada by som Vás poprosila o názor. Máme malú bernáčku (5 mesiacov). Bývala von, v noci v koterci, cez deň prístup do domu. No pred cca 3 týždňami dostala zápal žalúdka a dosť zvracala, tak sme ju zobrali aj na noc dnu, aby sme vedeli sledovať jej stav. Keďže sú teraz veľké teplotné rozdiely plus nemôže ostať na záhrade sama lebo je ako vysávač a žerie všetko čo nájde, sme sa rozhodli, že ostane ešte nejaký ten mesiac-dva dnu a potom ju postupne opäť naučíme na koterec.. Prvé noci bolo všetko v poriadku, po pár dňoch však začala kňučať a zavíjať cca od 1nej v noci (zo začiatku som myslela že jej je zle, chce na wc a pod, tak som išla, vyvenčila ju a znova späť... ale kňučanie začalo o hodinu na to znova..) Potom som teda zvolila taktiku, že som kňučanie ignorovala - pomohlo (trochu :heh: ) začína kňučať od cca 5tej ráno..To ju chodíme venčiť.. No posledné dni sa jej správanie zase zmenilo. Nemá prístup do vrchnej časti domu, tak na schodoch cez noc nechávame krabicu nech sa hore neštvera. Naučila si ju posúvať a posledné dni nás budí tým, že príde kňučať hore. Vie, že nesmie chodiť hore, keď vyjdeme zo spálne, tak pred nami utečie do inej izby (nie dole) a tam sa pocika :ua: Nemám pocit, že by ten pocit na cikanie bol taký že nevydržím, lebo mláčka nie je až tak veľká. Neviem čo to je za správanie, snažíme sa ju v rámci možnosti unaviť (naháňanie, aport, cvičenie, hľadanie maškrt), žrať dostáva o 21:00 a potom okolo 23:00 ešte ideme na posledné cikanie.. Nikdy som ju ani nebila, ak sa vycikala v dome a nepristihla som ju tak som to ignorovala, pri pristihnutí len rázne nesmieš... Cez deň (aj keď ostane sama) sa nepociká ani nezavijá ani nič... Ako na ňu?
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov