štekanie a vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Barbor » Pon 14.04.2014 16:12

Cathy nehanbi sa! nemas sa za co! Prave naopak! Je perfektne ze to chces riesit. Vacsina ludi by reagovalo tak ze psa sa zbavia, ty si uvedomujes ze si chybu urobila a chces to napravit. Uz len to je spravny krok a treba v tom pokracovat a vobec to nie je hanba, v ziadnom pripade. Hanbit sa maju ludia ktory sa psa v takejto situacii zbavia. Ty ju chces riesit tak smelo do toho :ok:
Drzim labky :ahoj:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Buchťa » Pon 14.04.2014 16:22

barborka123 píše:Cathy nehanbi sa! nemas sa za co! Prave naopak! Je perfektne ze to chces riesit. Vacsina ludi by reagovalo tak ze psa sa zbavia, ty si uvedomujes ze si chybu urobila a chces to napravit. Uz len to je spravny krok a treba v tom pokracovat a vobec to nie je hanba, v ziadnom pripade. Hanbit sa maju ludia ktory sa psa v takejto situacii zbavia. Ty ju chces riesit tak smelo do toho :ok:
Drzim labky :ahoj:


Cathy, naprostý souhlas s tím, co napsala Barborka :jop: .

I já stále něco konzultuji s mými kamarády z DF, hlavně s Wer a nebo s Rakym (na Bad stále nemám číslo), co se týče výchovy. A NESTYDÍM SE ZA TO :nie: :nie: :nie: . Tak směle do toho :smile: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Cathy » Pon 14.04.2014 16:25

Len ked vsetci maju stale pripomienky na mna a mojho psa. Ze uz davno mal byt vycviceny a bla bla... Ja sa snazim ale ocividne mi to nejde. Naozaj uz potrebujem pomoc lebo ma raz zozerie..
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Pon 14.04.2014 17:10

Cathy, tady máš kontakt na Reu,která by ti určitě pomohla : http://www.vlcica.sk/
Na Wer máš kontakt tady na fóru.

A bylo by fajn,kdyby ses dostala na nějaký ten tábor/akci, třeba tady:http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=49&t=22190

nebo u nás např.: http://www.ivoeichler.cz/
nebo tahle baba : http://www.servispropsy.cz/
nebo tenhle borec: http://www.vycvikpsu.net/

a další a další, třeba sem někdo hodí typy na Slovensku.

A i na sportovní tábory jezdí lidi řešit problémové chování kohokoliv ( :ha: ), zavolej dotyčnému, vysvětli o co ti jde a uvidíš.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Cathy » Pon 14.04.2014 17:22

Dakujem Bad,urcite ich kontaktujem a rozmyslam aj nad taborom. Nejaky vhodny snad vyberiem. :smile:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Buchťa » Pon 14.04.2014 17:27

Cathy píše:Len ked vsetci maju stale pripomienky na mna a mojho psa. Ze uz davno mal byt vycviceny a bla bla... Ja sa snazim ale ocividne mi to nejde. Naozaj uz potrebujem pomoc lebo ma raz zozerie..


Tak Ti okolo Tebe jsou ....... a z vysoka se na ně vydlábni (promiň, jestli jde o Tvé blízké)! Je to velmi těžké, ale odosobni se a jdi si za svým. Ten drobec Ti za to stojí. Prostě stalo se, nejde Ti to. Ale již jen to, že jsi to uvědomuješ, je fantastické a nemluvě o tom, že s tím chceš něco dělat a pracovat na sobě a i na drobci.
Bad je suprová, dala Ti sem linky na opravdové odborníky. Tak toho využij, hlavně se nestyď a piš a komunikuj. Jsi na té nejlepší cestě :aplause:

Offtopic: I když je pro mě dúm, drobci, zahrada moc, na to, že jsem 3 týdny v kuse na vše sama, na druhou stranu mi to velmi vyhovuje. A to tím, že drahý není doma a drobce mám pod dozorem jen já. A je to s nimi o moc snažší, protože se nemění pravidla. S drahým se velmi málo hádáme, ale co se týče výchovy drobcú, tak velmi často. Nejhorší je na tom to, že netáhneme za jeden provaz. Takže vím, o čem píšeš. A Brunčo za nou dnes opět vešel na molo :jupi: . A to několikrát a dokonce tam i zústal stát. On je :winner: , já mu jen pomohla najít cestu, stála při něm a podporovala ho. A z těchto drobností mám radost = se střípkú se skládá život.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Cathy » Pon 14.04.2014 17:33

Buchta : gratulujem :smile:
Bad : ten prvz tabor vyzeral skvelo, akurat ze uzavierka bola uz pred 3 dnami :ua: skoda. snad sa objavi nejaky dalsi ale tento vyzeral ze by nam pasoval..
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod vavrena » Pon 14.04.2014 17:35

To neva, že uzávierka už bola, napíš mu, možno bude mať ešte voľné miesto :smile:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Pon 14.04.2014 17:46

Určitě, nehledě na to, že to je výcviková škola, takže by se možná dalo domluvit i mimo
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Cathy » Pon 14.04.2014 17:54

Hej 4-tyzdnovy vycvik 400eur..
Edit : mame 2tyzdnovu karantenu takze nikam nemozem ist.. :(
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod WinterHarlow » Pon 14.04.2014 21:40

Dobrý deň,
máme fenku maltezáka, má 4 mesiace. Asi pred mesiacom začala štekať viac ako by bolo nutné. Šteká, keď počuje kľúče vo dverách, keď prichádza niekto domov, ešte si pár krát štekne aj keď vidí, že sme to len my. Vonku je neovládateľná, v poslednom čase sa jej darí tak maximálne pribehnúť za mnou na tretie volanie či pískanie. Ako tak sa naučila povel sadnúť, no v momente ako je mimo bytu ho totálne ignoruje a robí si po svojom. Vonku šteká na všetko, ľudí, holuby, autá. Či sú blízko alebo ďaleko, to je jedno. Prosím, poraďte, čo s ňou, nech jej to štekanie nezostane na zvyšok života. Sme ochotní prežiť, že nebude ovládať rôzne povely, ale nech neštekááá :D Je to náš prvý psík, takže vopred ďakujeme za všetky rady a ponaučenia :)
WinterHarlow
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Sunny » Uto 15.04.2014 8:15

Čítať čítať a čítať - a rýchlo. V 4 mesiacoch sa to ešte dá zvládnuť, ale ak budete takto pokračovať, skončíte s typickou sídliskovou uštekanou metličkou večne obesenou a zúriacou na konci flexiny :ua: Tu len pár tipov na témy, ktoré riešia tieto problémy (a je ich tu na fóre ešte ovela viac)

"Vonku je neovládateľná" -http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=88&t=22093

"Vonku šteká na všetko, ľudí, holuby, autá" - viewtopic.php?f=88&t=2801

"Šteká, keď počuje kľúče vo dverách, keď prichádza niekto domov" - viewtopic.php?f=88&t=7730

"v poslednom čase sa jej darí tak maximálne pribehnúť za mnou na tretie volanie či pískanie" - viewtopic.php?f=87&t=119
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod renqa » Uto 15.04.2014 10:23

Podľa mňa u 4 mesačného šteňaťa to nie je ešte nič hrozné. Ja by som sa snažila naučiť ju štekať na povel a potom naučiť povel: "Ticho!" Niektoré psy sú viacej uštekané od prírody. My sme mali jedno šteniatko, ktoré štekalo aj od radosti, aj pri hre, keď videla psa v diaľke. A keď prišla ku psovi, tak sa normálne tešila. Ale to je len môj názor, možno je to blbosť, ale ja by som sa snažila riešiť to zatiaľ takto.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Luffy » Uto 08.07.2014 15:16

Ahojte, chcela by som sa opýtať, môj pes (rok a 4 mesiace) má problém s návštevami, ľuďom všeobecne nedôveruje a keď príde návšteva, ide skontrolovať kto prišiel, nechá sa pohladkať, ale pri všetkom vrčí, pamlsky pomáhajú dočasne, tzn. napríklad príde babka s dedkom, pohladia ho, prihovoria sa, on sa ukľudní, je pri nás, ale akonáhle sa niekto pohne, zvýši hlas, tak zase začne nervózne chodiť a vrčať a takto dokola...ak sú u nás celé poobedie, tak si zvykne a prestane s tým, ale na ďalší krát všetko odznovu...
Najväčší problém mu robia ľudia ako inštalatéri a muži všeobecne, to sa nenechá ukľudniť vôbec a ja úprimne neviem ako reagovať. Pošlem ho na miesto a nevšímame si ho, ale predsa len ľuďom to nie je príjemné, tak ho odvediem do inej izby...
A s týmto súvisí aj moja otázka, hľadáme spolubývajúcu a začnú k nám chodiť slečny na obhliadky bytu, psa nechcem stresovať zatváraním, ani nemám kam, keďže budú obzerať byt a rada by som to riešila normálne...Mohli by ste mi poradiť ako na to? Mňa zatiaľ napadlo ísť so psom po daného človeka do vchodu, dojsť späť, nechať mu vodítko, a neviem, pohybovať sa s ním po byte? Alebo ho poslať na miesto a ignorovať ho? Popri tom samozrejme sa baviť s holkou a tváriť sa normálne....len môj problém je, že ja sama som z toho v strese a môj pes je na moju náladu lepší než radar :ua:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod renqa » Uto 08.07.2014 15:41

Ja to mám doma to isté, akurát, že môj ani nejde k ľuďom, niekedy tiež povrčí, inokedy sa len trasie a tvári sa akoby ho prišli zabiť alebo čo ja viem čo. :heh: Ale je to pravda, že čím viac budeš ty v pohode, tým viac bude v pohode pes. Aj keď viem, že je to ťažké, keď človek už vie dopredu ako bude pes reagovať. Mňa raz hrozne bolel zub a mali nám prísť robiť internet a ja som si dala nejak viac tabletiek, tak som mala totálny útlm. A pes do nich ani raz nezavrčal, síce nešiel ku nim, ale v pohode oddychoval v peliešku. Nechcem tým určite povedať, že sa treba nadopovať liekmi, aby človek už toľko neriešil, ale ja osobne si idem nasušiť ľubovník bodkovaný. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov