štekanie a vrčanie na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Luffy » Pon 15.12.2014 22:37

Jasne, ja napríklad viem, že môj pes niekedy vstane z postele ani nie, že lavou nohou, ale rovno zadkom a potom s ním nie je reč celý deň. Ten včerajší je jeden z nich, po zvyšok dňa bol protivný pri každej príležitosti a všetko prežíval intenzívnejšie.

Ďakujem za všetky rady, beriem si ich k srdcu a budem sa snažiť ďalej pracovať s tým mojim čertom a nedepkovať tu :lol:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Bee House » Pon 15.12.2014 22:44

Renatka: pekne vysvetlene :smile:

moj pes tiez nie je vyrovnany, ale roky ma naucili :heh: ze to bud rozchodi, ale to proste vybuchne opacnym smerom do agresie.rokmi sa pes (pravdepodobne sa :heh: ) naucil aj agresiu utlmit.
tiez som cestovala v sobotu do tatier, vo vlaku ju zvycajne posielam medzi sedadla, nech nezavadzia. dosiel k nam pan, co predava jedlo vo vlaku. klasickyburan, z fleku mi tykal, zacal ma spovedat o psovi, trosku na nu pohvizdal a siel dalej, no a nan ceste nazad odstavil vozik, zohol sa a polovicou tela sa napchal k chudakovi psovi a chcel ho pohladkat.
to je hranica u mojho "mierumilovneho" psa :heh: ja to viem, ale jemu som nic nehovorila, lebo ma nasral uz predtym a ani teraz sa neopytal, ci moze psa chytat. komu niet rady... :heh:
pes vyletel v mihu sekundy spod sedadla, skoro mu odhryzol z nosa, pan skoro sadol na zadok a cele kupe malo show. akonahle bol pan v bezpecnej vzdialenosti. pes zaliezol naspat odkial vyliezol :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Uto 16.12.2014 6:41

se přidám - Renata, pěkně napsané :jop:

jenom vypíchnu - pes "vibruje" = odchod ze situace. Stresy se sčítají, takže ne každý unavený pes je klidný šťastný pes, naopak může být jenom pověstnou jednu kapku před výbuchem (též mám doma). A ještě - socializuješ, zahrnuješ ho vjemy - někdy méně může být více....
Luffy, nemáš vyrovnaného psa - nad pomocníkem klikrem jsi nepřemýšlela?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod hriva » Uto 16.12.2014 8:10

Tak. A máš velku výhodu ze pes takto dáva najavo znamky nepohody a agresie.
Ja mám napr takú svinu čo aj keď sa bojí ona z cesty neuhne. Vyslovene čaká jak keby ju niekto prilepil lepidlom o zem až o ňu niekto zakopne aby ho mohla rafnut. Nejaké viditeľné signály nevydáva, teda veľmi malé čo vnímam len ja.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Renata » Uto 16.12.2014 8:38

dievcata ste zlate :hi: vsak viem co mam doma - mišu plyšu :heh: ta ked je unavena, zvali sa kdekolvek, miesto nie je problem, ale nech mi daju vsetci svaty pokoj :smile:
Luffy este ma napadla jedna malickost, ze ked ste nuteni brat psika so sebou do restauracii, on je unaveny a neda sa ti ho odlozit, tak ja sa pcham vzdy do rohov miestnosti so psami, do kludnejsich casti. najlepsie je ulozit si psa pod stolicku, lavicku, do rohu, pod seba, so stenou za chrbtom. aspon moje psiska sa tak citia viac v pohode aj v rusnom prostredi, nikto ich nevidi, tak nema dovod ich "otravovat", oni v podstate maju chrbat isteny, a pred ksichtom maju moje nohy, tak toho ani tak vela nevidia a nevnimaju, najlepsie je ked im pred ksicht este strcim batoh, zlozia hlavy a absolutne neriesia, maju taky maly pocit domova a istoty, ktory dodava viac pohody a kludu. a na druhej strane, tym ze nemaju "dosah" na okolie, tak pri nejakych naznakoch nepokoja staci potichu upozornit, pohladkat, atd. inak robim to tak aj vo vlakoch, ked sa da, tak k oknu pod sedadlo, pred tlamu batoh, akurat pytam listok pre dva psy a ze kde je druhy a ze aha tu :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Luffy » Uto 16.12.2014 12:13

Bee House, takže ešte mám nádej :lol: Môj pes by momentálne začal vrčať už len keby niekto šiel okolo kupé. Práve zajtra mi hrozí, že budem musieť ísť do ba z brna vlakom, už teraz sa toho desím. Aspoň, že to je krátka cesta, asi sa s ním budem prechádzať po vlaku keď sa bude dať alebo len postávať niekde.

Bad, kliker používam od začiatku, lebo psa rýchlo ovládnu aj pozitívne emócie, s klikrom sa mi hneď lepšie cvičí. Ale používam ho prevažne doma, párkrát som ho skúšala aj vonku pri psoch, asi ho teraz budem brať so sebou všade. Musím si to potrénovať, lebo keď už riešim takú vypätú situáciu, tak neviem čo skôr, či psa krotiť, či s ľuďmi komunikovať/vysvetľovať, potom panikárim už aj ja :ach:

Čo sa týka toho schovania za veci, kedysi mi toto presne pomáhalo, aj pri cudzích psoch napr v mhd, že sa schoval. Ale odkedy prešiel pubertou, tak musí všetko riešiť, nestačí sa mu schovať.

Ešte rozmýšľam nad kastráciou, ale neviem či to je dobrý nápad, ak má pes agresívne reakcie kvôli strachu...Resp čo si o tom myslíte, možno je to blbosť, ale nebude sa správať ešte horšie bez toho testosteronu? Alebo práve naopak to bude lepšie a nebude tak agresívny ? Vďak.
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Bad » Uto 16.12.2014 13:08

Luffy píše:lebo psa rýchlo ovládnu aj pozitívne emócie, s klikrom sa mi hneď lepšie cvičí

to je vono :yes:

Luffy píše:lebo keď už riešim takú vypätú situáciu, tak neviem čo skôr, či psa krotiť, či s ľuďmi komunikovať/vysvetľovať, potom panikárim už aj ja

v prvé řadě se musíš snažit takové situaci předejít....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Uštekaný pes nepriateľský k ľuďom

Poslaťod viktoria265 » Ned 22.02.2015 16:02

Dobrý deň,
mám dvojročnú sučku srnčieho ratlíka a jednoducho má takú povahu. Vždy keď niekto vojde do domu, buchnú dvere a pod. začne neuveriteľne zúrivo štekať a rozbehne sa dverám. Keď zistí, že sme to my tak sa teší, keď nieto cudzí tak je nemu zlá, vrčí, šteká a robí to ešte asi pol hodinu. Potom sa tak nejak zmieri s tým, že tam je a ukľudní sa. Pár krát aj pohrýzla, dokonca malého chlapca, keď už sa zdalo, že je kľudná a začal ju hladkať, chňapla ho. Je to síce hryznutie také nijaké len zo strachu, hryzne a utečie, ale nepríjemné. Dá sa to prosím ovplyvniť, zmierniť? Už nás ide z toho hluku a zúrenia všetkých poraziť...
viktoria265
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Juraj1 » Ned 22.02.2015 20:48

Prečítaj si: Štěkání - Zvuk psí řeči od Turid Rugaas, Vydavateľstvo: Plot, 2010
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Uštekaný pes nepriateľský k ľuďom

Poslaťod Renata » Pon 23.02.2015 11:57

viktoria265 píše:Dá sa to prosím ovplyvniť, zmierniť? Už nás ide z toho hluku a zúrenia všetkých poraziť...

jasneze sa to da ovplyvnit a zmiernit. otazka je, ci s tym chcete nieco robit, lebo ono tej suke nikto neprimontuje na chrbat cudlik on / off
mám dvojročnú sučku srnčieho ratlíka

dva roky to nikomu nevadilo
a jednoducho má takú povahu

a toto je za vsetky odpovede
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod straka17 » Sob 11.03.2023 16:25

OK, nenašla som lepšiu tému.
Nápad na rýchly fix?
Ráno sa vybuchol spolubývajúci a búchal nám bomby do okien. Akože 3x po 3-4 minúty fakt pecky, kým som si uvedomila čo sa deje lebo som vyspávala po nočnej. Asi by sa nič nestalo, keby som sa ja tak strašne nezľakla.
Vuk je odvtedy na nervy kedykoľvek niekto prejde za oknom, regulérne sa na to zobudí... Čo je prúser, máme okno v úrovni chodníka v centre mesta.
Nehuláka, ale budí sa keď niekto ide okolo, furt kuká do toho okna, celý je doma stuhnutý, furt čaká kedy čo padne.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod wer » Sob 11.03.2023 16:56

Isla by som sa s nim parkrat pozriet, ze ukaz, co tam je? A lezernym tonom mu dala najavo, ze aale, prosim ta, to nic nie je. A potom to uz len z gauca prehodit, prip si ho zavolat k sebe, ze kasli na to.. proste cez seba to vyries
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Slausa » Str 13.09.2023 12:26

Neviem veľmi kam s tým, ale nechcem aby to skončilo pri názve témy.
Sura sa bojí vojakov. Zelených chlapcov (aj bab), ktorí sa tu na jej nešťastie vyskytujú hojne, lebo sme sa presťahovali 5 minút od kasární a prakticky vedľa ulice, ktorou pravidelne tiahnu celé skupiny a rovnako aj my pri venčení, ceste do školy...
Začalo to, no, neviem moc ako. proste jedného dňa na ulici išla naproti nám skupina zelených mužíčkov, ona ich v istej vzdialenosti zbadala a zľakla sa - chvostík dolu a smer úprk preč. To bolo cca vlani v zime/na jar, dalo sa to zvládať, pretože sme bývali ďalej a do kontaktu s nimi teoreticky mohla prísť, len keď som ju brala do školy. Teraz to je ale iné, sú tu skoro všade. Posledné 2 dni boli pre ňu trochu perné, najprv pristúpili do šaliny, kde sa v momente napasovala pod sedadlo a psa som tuhého v krči ťahala von, potom sme ich tu náhodne postretali. Skončilo to tak, že pes preventívne v dosť veľkom okruhu chodí celý stiahnutý, pchá sa do budov/ponáhľa domov, obzerá sa a doslova si hľadá duchov okolo seba. Stále je to ale v takej fáze, keď je schopná vnímať, žerie (aj keď dosť strojovo ale žerie), teda vyslovene len strach, nie full panika (zatial :ua: ), len vyhúkaný pes, ktorý so stiahnutou riťou vykúka zelených mužíkov. Naoko sa z toho vie ale oklepať, ak príde do bezpečného priestoru, trochu to vybiť do nejakej hračky, do mojej ruky :ha: . Len nie keď je toho veľa naraz

A teraz, babo raď. Za prvé, neviem prísť na to, čo konkrétne jej na nich vadí. Chlapov ako takých nerieši, ani v civile ani v nie-maskáčoch. Lenže (doteraz) neriešila ani ne-vojakov v zelenom - rybári, náhodní ludia v lese, týpek v maskáčoch). A ani vojakov v civile. Baby duplom
Snažím sa prísť na to, čo je vlastne to, čo jej vadí. Napadol mi nejaký pach, niečo, v čom si, čojaviem, perú uniformy (?), neviem nakoľko to cítí, padol návrh, že tie maskáče dobre nevidí, že vidí iba vznášať sa hlavu, čo mi ale nepasuje potom do teórie, prečo by jej vadili aj na blízko, alebo to môže byť kombo čohokoľvek.

Musím skúsiť nájsť nejakého ochotného jedinca, ktorý sa s ňou najprv zozámi v civile, urobiť z neho fajn človeka a potom do toho zaradiť zelený ancúg. Toť môj plán. Inak veľmi neviem, ale nie je ktoviečo sa pozerať na psa čo sa zdráha vyčúrať
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod Ulf » Štv 14.09.2023 7:22

Jaj Slausa, sucitim. :ua: taketo stavy mame aj my, akurat ze ne.am sajn ci to sposobuje. Proste sa niecoho zlakne a presne ako pises, a uz mame aj panicke uteky niekedy. Mas vyhodu, ze aspon vies z coho to je. Drzim palce a sama som zvedava, co ti poradia. :ua:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: štekanie a vrčanie na ľudí

Poslaťod lucik » Štv 14.09.2023 7:51

Slausa píše:Musím skúsiť nájsť nejakého ochotného jedinca, ktorý sa s ňou najprv zozámi v civile, urobiť z neho fajn človeka a potom do toho zaradiť zelený ancúg. Toť môj plán.

ja myslím, že dobrý plán.
len malá poznámka k tomu "videniu" pes khaki zelenú vidí, len nie presne také odtiene ako človek. určite mu nezmizne telo a nevznáša sa hlava, veď to nie je neviditeľný plášť Harryho Pottera :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov