Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Str 28.09.2016 12:24

a ti chudaci su v tom dome zavreti aj niekolko hodin ze?chudatka,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:27

Nerozumiem tomu.... tak naco mam mat psa, ked ma byt na retazi? Naozaj nerozumiem. Bud mam dostatocne oplotenie alebo si to zariadim inak. To uz pri zaobstaravani psa si je clovek vedomi toho, že ten psik bude na retazi? Ja sa nechcem vadit s nikym, no nerozumiem tomu

dospelí psi to prespia, pre nich je to denna rutina vnutro domu je pre nich samich domov
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Str 28.09.2016 12:30

zadavatel otazky si nebol pri kupe vedomi ze bude mat psa na retazi
vies ono je to len uhol pohladu, za mna milionkrat lepsi pes na dostatocne dlhej retazi ako zavrety v koterci alebo v dome
isto lespie pre psa prespat cas ked je majitel v praci niekde na vzduchu v chladku pod stromom ako zavrety v dome,kde ani len netusi co sa vonku deje...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:36

...ako pises...uhol pohladu.

Ja si zas mozem byt isty a kludny, ze sa pocas mojej nepritomnosti psikom nic nestane, a nikto im neubliži. Z mojej strany uzatvaram debatu.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod hriva » Str 28.09.2016 12:47

lukky1988 píše:
Margita píše:lukky prrrr prrrr
pes v koterci ano,pes zavrety 8-10 hodin v byte je v pohode ale pes vonku na vzduchu,na trave,pod stromom,ale na retazi nie?


nesuhlasim ani s 10 hod v byte... inak si to vystihla...No ale hlavne som chcel poukazat na tu kastraciu. Od detstva beriem retaz na psovi ako jeho poníženie. Tak to chapem ja.

Poníženie? :ach: pes je pes. Pes to tak nikdy brat nebude. Niektorému je lepšie v koterci, niektorému na reťazi. Mne sa pes v koterci demoloval.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Slausa » Str 28.09.2016 16:27

Aj my máme reťaz u babky, keď nespí vnutri, je na reťazi. Koterec nemáme kam dať, reťaz keď tak vyberieme zo zeme a odložíme. Má skoro 5 metrov, chládok, prístrešok, šopu aj búdu. Viackrát bol za týraného chudáka, ale nevyzerá, že by mu to nejak ubližovalo. Samozrejme, nieje tam 24/7, je čo najviac mimo nej, ale keď v noci (hlavne v lete) nie je vnútri, alebo ak príde neznáma návšteva či sa všetko okolo hára, je tam úplne v pohode.
Ani ja reťaz ako týranie neberiem, pokiaľ nemá meter a pes je na nej 24/7 bez búdy/brloha. Je to jeho miesto, podobné ako koterec, kde je "doma". Plus má oproti kotercu podľa mňa výhodu, že sa môže vyvenčiť, a nenachčije si do brloha.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Aris » Str 28.09.2016 19:14

Ja moc ani nesúhlasím s kastrovaním a sterilizovaním všetkého čo má štyri nohy a chvost, ale ok. :angel:

Všetko je o tom, koľko sa psovi venuje. Či reťaz, či koterec a aj ten dom/byt.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Štv 29.09.2016 14:11

lukky1988 píše:

Ahoj, mas psika s papiermi-uchovneneho? Tak pokial nie, urcite ho daj prosim KASTROVAŤ!!! Pretože ak ti uz par krat utiekol, mohol nakryt minimalne tie dve fenky, tie mozu mat az po 6 steniat...co si myslis, co s tymi steniatkami bude?????!!!! Aj pre toto su utulky preplnene a ludia co pomahaju opusteným psom nevedia komu pomoct skor.

Kazdy, kto nema v plane zalozit registrovanu chovatelsku stanicu by mal dat svojho psika ci fenku kastrovat ci sterilizovat.

Bud prosim zodpovedný a daj ho vykastrovat, pomozes aj jemu. Pri pokusoch o utek sa moze zranit, zlomit si koncatinu, niekto ho moze zranit alebo niekoho napadne. Dat psa na retaz je TAK OBROVSKé SVINSTVO.... Strielal by som za to


Ja viem ze retaz nieje bohvieco, v koterci uz nas pes bol (v psom hotely) a bolo to hrozne, pes vystresovany, stekal 2 dni vkuse az ztratil hlas...mozno by si zvykol ale neviem, pride mi lepsie ked ma k dispozicii tych 30 m2 pohybu na pohyblivej retazi (je upevnena na drote takze moze aj po celej dlzke toho drotu ist) ako kotercovych 6 m2

Keby je kastracia bez následkov tak nemam s tym problem, ale takto je to na zvazenie, pes normalne nezdrha, len ked sa haraju susedy mu sibe, plot mame zabezpeceny a pes je pusteny ked sme doma, Ale porozmyslam nad tou sterilizáciou aby nahodou nenabuchal susedy

Pes je inac papierovy, ale steniatka s papiermi by on nemohol mat, nema spravene polovne skusky
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Štv 29.09.2016 14:29

lukky1988 píše:Nerozumiem tomu.... tak naco mam mat psa, ked ma byt na retazi? Naozaj nerozumiem. Bud mam dostatocne oplotenie alebo si to zariadim inak. To uz pri zaobstaravani psa si je clovek vedomi toho, že ten psik bude na retazi? Ja sa nechcem vadit s nikym, no nerozumiem tomu


Ono sa tomu tazko chape, kym clovek nezazije sam. Ja som odporca kotercov, bytov, retazi pre psa a urcite som si ho nekupovala s tym ze pojde na retaz...

Tak isto som neratala s tym ze pes preskoci 1,90 m plot. Ano PRESKOCIL!!!! Sused ho videl. Zrejme si pomohol labami a zaprel sa o pletivo alebo tak nejak. Kazdopadne cez vikend tam natlcene dosky aby to bolo hladke, ale vacsi plot sa uz postavit neda, je to aj v stavebnom zakone, toto je max vyska

A neratala som ani s tym ze pes sa nauci otvarat branku ci dvere od domu, ale dokaze aj to... Proste clovek musi tieto veci riesit za chodu, pred kupou sa s tym neda ratat. Aj ked je pes papierovy a povaha sa dala odhadnut toto nie

Ale dik za nazor kazdopadne
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Štv 29.09.2016 14:35

Aris píše:Ja moc ani nesúhlasím s kastrovaním a sterilizovaním všetkého čo má štyri nohy a chvost, ale ok. :angel:

Všetko je o tom, koľko sa psovi venuje. Či reťaz, či koterec a aj ten dom/byt.

No vsak prave, mne ta kastracia pride ako brutal zasah do tela, ale tak stale nechavam tuto moznost otvorenu keby naozaj jeho chute na harave fenky nezvladame
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod wer » Štv 29.09.2016 15:37

este jedna vec - k tomu plotu. ked vravis, ze preskakuje, nemusite ani extra zvysovat, staci potiahnut horny okraj sikmo dovnutra. to mu znemozni sa presupnut na druhu stranu.

taky ilustracny obrazok pre blizsiu predstavu (nie ostatny drot, samozrejme a kludne strmsi uhol smerom dnu)
Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod hriva » Štv 29.09.2016 23:21

Tu sme mali jedného huskyho co nonstop zdrhal, o ulicu ďalej. Nakoniec tiez spravili taký zošikmený plot a odvtedy majú pokoj. Ale som sa smiala, vzdy keď som išla okolo mali ten plot nejak nanovo vytuningovany, nakoniec zabralo hento :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Pia 30.09.2016 8:17

certovsky píše:
Aris píše:Ja moc ani nesúhlasím s kastrovaním a sterilizovaním všetkého čo má štyri nohy a chvost, ale ok. :angel:

Všetko je o tom, koľko sa psovi venuje. Či reťaz, či koterec a aj ten dom/byt.


No vsak prave, mne ta kastracia pride ako brutal zasah do tela, ale tak stale nechavam tuto moznost otvorenu keby naozaj jeho chute na harave fenky nezvladame


"Keby je kastracia bez následkov tak nemam s tym problem, ale takto je to na zvazenie"

Kastracia je bez nasledkov...teda okrem eliminacie rozmnozovania. :no:
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod hriva » Pia 30.09.2016 8:42

Tak to si na omyle. Kastracia je zásah do fungovania tela a bez následkov nie je. To ze ich nevidíš neznamená ze tam nie su.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Pia 30.09.2016 9:30

no s porovnaním s rakovinou a inými nádormi ci nálezmi, sú zanedbateľné. A nie zdraviu škodlivé. Možnosť cukrovky je ovplivnena krmivom a samozrejme pohybom...ale to je zasa ina tema
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov