Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Patriot755 » Uto 11.09.2007 15:40

prosim vas jak mam odnaucit male steniatko aby neknucalo ....lebo ked od neho odidem zacne knucat a stekat az kym zase nepridem...aj ked stale nechodim tak dokaze knucat v kuse aj hodinu a ja to nevidrzim :aaa:
Naposledy upravil Patriot755 dňa Uto 11.09.2007 19:58, celkovo upravené 1
Patriot755
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Hrnciarovce n/P

Re: Knucani a stekanie

Poslaťod Amaguk » Uto 11.09.2007 17:39

Patriot755 píše:prosim vas jak mam odnaucit male steniatko aby neknucalo ....lebo ked od neho odydem zacne knucat a stekat az kym zase nepridem...aj ked stale nechodym tak dokaze knucat v kuse aj hodinu a ja to ani nevidrzim :aaa:


da sa to oducit, len na to musis ist postupne. psik musi pochopit, ze tvoj odchod nieje koniec sveta - t.j. ze sa vratis.
najslepsei je zacat len malymi casovymi intervalmi - na 10-15 min. odist na pr. do inej miestnosti, za dvere a pod., vzdy ked sa vratis a pes neknuci - chvalit, odmenit,
Ked knuci, pisti, nevsimat si ho, nevitat, nemojkat a nelutovat - aby si v nom neutvrdzoval/a neziaduce spravanie.
chce to trpezlivost a doslednost.

a tiez, ked potrebujes odist na dlhsie, treba ho dobre unavit - zvacsa plati pravidlo: unaveny a nazraty pes je pokojny a tichy pes :smile:

ale s tym pravopisom treba nieco urobit! :ua:

este doplnim: casto krat pomaha, ked steniatku nechas v peliesku nejaky kus svojho noseneho oblecenia, napr. tricko, z ktoreho bude citi tvoj pach a teda tvoju pritomnost.
dobre je aj nechat pustene potichu radio - naladit na stanicu, kde nereve muzika a viac sa hovori - napr. Slovensky rozhlas. Zvuk ludskeho hlasu posobi upokojujuco :smile:

dalsia vec tiez je: pri odchode sa tvarit, ze sa nic nedeje, so psom sa nijako nelucit, normalne odist, akoze je to ta najsamozrejmejsia vec
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod vlciacik » Ned 16.09.2007 12:20

a ja mam hava ktory ked sa s nim min.1den nehram tak potom ma nikam nepusti bez toho aby som ho pohlaadkala ,poskrabkala,a pohrala sa s nim...a ked ne tak celu noc zavija a knuci...a to aj ked idem nekam :ua: a jak to ho mam odnaucit?
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 6:39

No to s tym kuskom oblecenia mam osvedcene...ale maco ked chce tak si ho zadovazi sam..bud s kupelky si odvlece volake moje tricko, alebo ma celu noc nuchac pichnuty v mojej teniske...(to ho asi paralizuje ked nemoze zaspat :heh: )
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

prosim pomozte mi

Poslaťod vlciacik » Štv 20.09.2007 5:08

mam hava ktory cely den aj celu noc steka,zavija,knuci...neviem ako alebo co spravit aby uz bol aspon cez noc ticho(on je ticho iba ked je niekto s nim vonku ze sa hra alebo ked spi)...uz sa stazovalo aj par ludi co byvaju blizko nas...aa povedali ze ak to bude tak pokracovat tak podaju staznost ze za rusenie nocneho pokoja ci co to... tak vas prosim pomozte mi s nim! :plac: :slzy:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Aris » Štv 20.09.2007 16:51

A pes byva vonku ci v vnutri???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 20.09.2007 16:58

myslim ze ho mas vonku, nie? Tak ho skratka zober dnu, daj mu peliesok k posteli a bude klud. A myslim ze aj spokonost. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod vlciacik » Štv 20.09.2007 17:36

no ale neviete jak casto byva ruja?lebo ked ho pustim do zahrady tak hned ide k plotom lebo obidvaja susedia maju feny a kled vidi fenu tak zacne robit jak divi...tak ma ece to napadlo :ach:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 21.09.2007 8:54

vlciacik, prave teraz, jesenne haranie. a este potom na jar. ale samozrejme sa feny haraju pocas celeho roka, ale teraz najviac.
drzime palce
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 21.09.2007 8:57

Jojo tak to bude tym...tak s tym si nepomozes...aj keby ho das do nutra tak bude vydavat tie iste zvuky ale budes ich mat zosilnene...takze nechat ho na dvore a pretrpet to... :ua: drzim palce ja viem co to je...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Mininka » Pia 21.09.2007 11:50

neviem isto ale zada sa mi,ze su nejake tabletky co tlmia psikov ked fenky haraju,skus sa spytat u veterinara alebo marusky.ta by snad mohla vediet.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod vlciacik » Pia 21.09.2007 13:17

no ja som radsej ked steka atake jak tabletky mu necem davat lebo on pomaly vobez ani nece zrat...a diki za povzbudenie...a neviete asi jak dlho to bude ece trvat?
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Silwuska » Pia 21.09.2007 13:45

Priprav sa na taky mesiac...ale to najhorsie prehrmy za take 2 tyzdne... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod vlciacik » Pia 21.09.2007 18:48

tak to budem stastna lebo snim nemozem ist ani von co je taky zly a neposlusny...vidi fenku a robi jak divi jak keby nikdy v zivote ece neviedel zadnu fenku
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Aris » Pia 21.09.2007 18:56

Tak to je uz problem. ja som mala takyto problem tiez az kym moj pes nenakrival susedovych jazvecicku bez PP.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov