Počúranie sa od radosti, od strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Deina » Pia 22.01.2010 9:44

My mame podobny no zaroven trosku odlisny problem - nasa sucka (6mesacna) si cvrka vonku pri stretnuti s psami, ktorych nepozna. Okrem toho sa im uplne podriaduje, hlavu dava skoro az uplne na zem, chvostik medzi nozky a posediacky ukazuje brusko. A zvlastne sa mi na tom hlavne zda, ze to robi aj pri psoch, ktori su od nej mensi . Je to take divne, ked 6mesacna vyzla sa takto podriaduje aj civavam. S psikmi, s ktorymi je uz kamaratka a pozna ich dlhsie sa pocikavanie a ani taketo podriadenie neobjavuje. Myslite, ze to zmizne s vekom? A cim to je? Bojazlivost? a teraz ma akurat napadlo, ze to urobila minule aj pri malych detoch, ktore na nu vybehli s tym, ze jeeeeeej havo a zacali ju hladkat zo vsetkych stran. dovtedy sa velmi s detmi nestretavala - bolo to pocikanie zo strachu?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Pupatko » Pia 22.01.2010 10:21

ahoj Deina, asi to do tejto temy nepatri, ale aj moza vyzlicka sa boji deti....deti su vacsinou hlucne, robia rychle pohyby, "vrestia, kricia, vydavaju divne zvuky" :lol: a moja Asta od nich ide uplne bokom a oblukom ich obchadza. pravda je, ze este so ziadnym dietatom neprisla do kontaktu (nemame znamych s malymi detickami)
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Deina » Pia 22.01.2010 17:26

ano, je pravda, ze deti so svojimi zvlastnymi pohybmi, spravanim, gestami, vzhladom a velkostou mozu pre psa posobit straslivo - najma ak na nich nebol zvyknuty v obdobi socializacie... Lenze Lilly ma take zvlastne spravanie, ze raz deti ANO, skace po nich a cela stastna ich olizuje a minule sa mi z nich pocikala ako z velkych psov... :nwm: ale najradsej skace po takych co sa jej boja a co pred nou utekaju... :pac: ale co s tym pocikavanim sa pred psami - jaj sak to je stale taka hanba...a mlaka na chodniku!
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Zanka » Pia 30.04.2010 11:30

Ahojte aj ja mam 3 mesacne stena a ma problel s cikou ale zaujimave je ze moja cika len na urcitych ludi :lol: na moju svokru skace a hryze a na svokra cika :lol: a hlavne na deti cika ked vydi deti je cela bez seba strasne miluje deti ale ked ideme von a pride dieta tak cvrk a hned je dietatko ocikane a vysvetluj mamine ze to steniatko sa len tesilo . Ako sa to da odnaucit alebo co je to za problemik?
Zanka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.04.2010 23:52

Emoční nestabilita pejska, přetáčivost. Celkově uklidnit atmosféru, ve které pejsek žije a zvednout mu sebevědomí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod rido » Sob 01.05.2010 13:48

Mame podobny problem, ked k nam pride niekto na navstevu strasne sa tesi a vtedy sa zvykne pocikat. Niekedy sa dotycneho boji, ked ho este nepozna a vtedy detto. Ma uz 15 mesiacov tak dufame, ze ju to o chvilu prejde.
rido
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod lavyrle » Sob 01.05.2010 14:32

Náš Akim to tiež zo začiatku robil - ked sa veľmi tešil, trošku si cvrkol :ha: ale prešlo to...priznám sa, že ani som si neuvedomila presne kedy, ale už to nerobí. Možno bude moja rada čudná, ale ja by som to neriešila. U 15-mesačného psa už možno áno - spomenula by som to u veterinára či v tom nemôže byť aj nejaký zdr.problém. Ale u šteniatka by som to neriešila, niektoré veci nie je dobré rozpytvávať, akoby sa na to ešte viac upriamovalo :ach:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Matúš Klement » Ned 02.05.2010 19:48

Je to tým, že taký malý psík (asi tak do 1 roka) ešte veľmi neovláda močový mechúr... a keď sa to naučí tak pri vítaní má jednoducho radosť a zabudne že to ma v sebe držať... a pustí ale z vekom psa by sa to mal naučiť ovládať.
Matúš Klement
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Hanka 1 » Pon 03.05.2010 6:38

rido píše:Mame podobny problem, ked k nam pride niekto na navstevu strasne sa tesi a vtedy sa zvykne pocikat. Niekedy sa dotycneho boji, ked ho este nepozna a vtedy detto. Ma uz 15 mesiacov tak dufame, ze ju to o chvilu prejde.


Asi jí to samo od sebe nepřejde. Chtělo by to výrazně zklidnit atmosféru kolem ní, ubrat na všech emocích a zvednout jí co nejvíc sebevědomí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod GaS » Ned 23.05.2010 12:52

moja fenka RR bola hrozne submisivna ked k nam prisla, a bala sa zvukov, veci, ludi..mala 4 mesiace ked mi cvrkla na nohu, a ocikala si cely chvost ked sme vonku stretli labradora, ktory sa s nou chcel hrat ( prisiel k nej, zacal ju stastne obskakovat, jej sa ten psik zdal prilis velky, sadla mi na nohy a cvrkla sie..az po chvilke zistila ze psik je ok )
dnes uz to nerobi,zo psikov sa tesi. u nej to bola vec sebavedomia, naozaj som ju drzala v klude a povzbudzovala ju k zoznamovaniu s inymi psami..
co sa tyka tych cikancekov stastia, mladsi psici maju vacsi problem udrzat sa, u starsieho nez steniatka by som to riesila :nwm:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Terka » Štv 27.05.2010 16:46

Možno je to vec pocitov :no: možno k nemu prídeš celá šťastná a tá čivava ten výbuch šťastia nevydrží jednodcuho (možno mu treba trošku cikať) sa pociká od šťastia ..... možno stále myslí na to, že to musí udržať a prídete domov a tak už mu je všetko jedno stredobodom jeho vesmíru sa staneš ty a tým to u neho končí :smile: tak sa celý od vzrušenia pociká :smile:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Značkovanie

Poslaťod vevericka7x7 » Pia 03.09.2010 12:36

Ahoj, neviem či sa to hodí to tejto témy, ale chcem sa spýtať, môj pes (BSP) je v koterci a keď k nemu prídem, pustiť ho, alebo ideme na prechádzku, tak mu uniká moč, všimla som si to keď sa mu podarilo "ocikať" ma...kdesi som čítala, že je to prejav podriadenosti, ale pochybujem a už to spravil aj kamoške...dá sa to nejako odstrániť?
vevericka7x7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Značkovanie

Poslaťod Mackie » Pia 03.09.2010 13:02

ako mu unika? aky je pes stary?
mohol by to byt aj zdravotny problem :nwm:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Značkovanie

Poslaťod jakut » Pia 03.09.2010 13:09

a necvrkne si len pre to, že sa strašne teší, že konečne ide von z kotca, alebo že ťa vidí? Skratka od radosti je cely bez seba. Opiš to presnejšie, kedy a ako si cvrkne.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Značkovanie

Poslaťod Hanka 1 » Pia 03.09.2010 13:35

vevericka7x7 píše:Ahoj, neviem či sa to hodí to tejto témy, ale chcem sa spýtať, môj pes (BSP) je v koterci a keď k nemu prídem, pustiť ho, alebo ideme na prechádzku, tak mu uniká moč, všimla som si to keď sa mu podarilo "ocikať" ma...kdesi som čítala, že je to prejav podriadenosti, ale pochybujem a už to spravil aj kamoške...dá sa to nejako odstrániť?


Prostě se počůrá radostí, že jde konečně ze samotky ven a že se mu věnuješ. Venči ho častěji, věnuj mu víc času a při loučení a vítání uber emocí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov