Počúranie sa od radosti, od strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Štv 18.06.2009 23:37

Ťapka sa do 1,5 roku pocikávala od radosti, vždy keď som prišla domov alebo keď ku nám prišiel niekto iný. Teraz má už dva roky, už sa jej to stane len sem-tam :no: :jop:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Močenie od radosti

Poslaťod daggi » Pia 10.07.2009 16:15

:lol: Tak toto aj nasa, vzdy ked sa raduje a niekto sa k nej moc mojka natesene tak jej cvrkne tak uvidime ci jej to prejde casom a ci z toho vyrastie :smile:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Počúranie sa zo strachu

Poslaťod čučoriedka » Sob 11.07.2009 1:19

mam taky maly problem...mam doma dost steniatok v docasnej opatere..aj ked sa im snazim venovat kazdemu zvlast neni to take jednoduche pretoze kazdy pes je ina osobnost nikdy sa mi nestalo ze by som ich udrela vzdycky na ne maximalne nakricim ked nieco vyvedu a tu nastal problem..jedna z feniek-zjavne najpoddajnejsia sa mi zacala vo veku 3 mesiacov pocuravat.. :hi: :ua:
ostatne steniatka ju zacali doslova masakrovat..nasli sme ju schulenu v rohu s nahryznutym uchom par dni do zadu a od vtedy staci ze zvysim hlas hned je mlacka na svete..neviem ako mam dalej postupovat pretoze je to inak mila fenka ..rada sa mazna a nikdy nemala ziadny problem pocuvnut.. :ach:
musela som na nu zlavit..ostatne psy co vyzeniem z domu ona musi ostat..pokial vidi ze sa nejedna o nu je vsetko ok ale ako nahle sa na nu pozriem a dostane povel von lahne si a mozem utierat.. som z toho dost zufala lebo to vyzera ako keby som ju neviem ako tyrala :au:
oddelili sme ju od ostatnych psov ale aj tak to neni to co to byvalo..uz neni taka vesela ako bola..po pohladkanie si sice pride ako aj pred tym ale uska ma dozadu trosku je prikrcena a jemne vrti chvostikom..neviem proste co s nou.. :ua: :plac:
DONA v mojom avatare hlada novy domov
čučoriedka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Brno

Re: pocikanie sa

Poslaťod Hanka 1 » Sob 11.07.2009 10:16

Nekřič, nezvyšuj hlas, nedívej se přímo jí do obličeje. Chraň jí přiměřeně před ostatnhími, ale neodděluj jí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: pocikanie sa

Poslaťod čučoriedka » Pon 13.07.2009 12:36

pokial tam niesom musim ju oddelovat aby nedoslo k urazu...oddelujem ju len ked tam niesom.fenka ma dostatok lasky len sa bojim ze bude problem s adopciou ked sa pocurava :ua:
DONA v mojom avatare hlada novy domov
čučoriedka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Brno

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Spark » Pon 13.07.2009 23:06

Moji rodičia majú psa, ktorý sa pri vítaní niekoho z rodiny, koho dlhšie nevidel, pomočuje aj napriek tomu, že už má 6 rokov. Vyriešili sme to tak, že keď prídeme na návštevu asi pol hoďku si ho nevšímame. Žiadny AKT VÍTANIA :nie:
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Močenie od radosti

Poslaťod kaciatko » Pon 20.07.2009 15:19

Môj hafan sa tiež od radosti počura keď príde návšteva a nistihnem ich upozorniť aby si ho nevšímali a ak zvolia tón ťuťu muťu už je celý bez seba. Pokiaľ ho iba pozdravia tak je všetko v poriadku
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Betušik » Pon 20.07.2009 17:02

moj psik sa tiez niekedy od radosti pocural ale to este ked bol steniatko....teraz je vsetko OK :jop:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod EvitaEra » Pon 10.08.2009 21:45

Vidím že téma je stará, neviem či sa mi k nej ešte niekto vyjadrí, ale skúsim... môj drobec ma 5 a pol mesiaca a ešte stále si pri zvítaní cvrkne...teda ani nie cvrkne, je to doga, má 37 kíl a 68 cm a keď od šťastia pustí tak mám mokrú topánku aj lýtko ( začali sme len topánkou, ale postupne triafa vyššie a vyššie :smile: ). Snažím sa s ním nevítať, ani nijako špeciálne neprežívať že som už doma z práce, ale on je na mňa veľmi neviazaný a stačí že počuje môj hlas a už doletí zo záhrady. má zakázané skákať tak len okolo mňa chodí, ciká a potom si konečne sadne ( snažím sa ho naučiť, že sa pozdravíme len keď bude sedieť ). no nedarí sa nám. keďže táto metóda nezaberá rada by som vyskúšala niečo nové, ale naozaj neviem čo. vyrastie z toho? už krásne rozlišuje svoju svorku od cudzích, tých pekne ošteká, ale svojich si víta ( aj keď ciká len pri mne ). prejde to vekom alebo sa mam pripraviť na ocikané koleno, potom stehno, potom... :no: prosím poraďte
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod daggi » Pon 10.08.2009 22:15

Vidim, ze s tymto ma viac ludi problemy a my patrime tiez k nim, teraz ked bola Daga u nasich a otec ju nechal len 5 minut mimo neho a potom prisiel zevraj k nej alebo ho zbadala tak hned jej cvrkala, a to iste robi aj u nas doma, ona proste kadzu chviku cvrka, to nieje len raz po dlhej dobe ked nas nevidi, ona proste pri kazdom emotivnejsom privolani na nu ako tutuli hned cvrka kade chodi moc neverim, tomu, ze z toho vyrastie.
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod renqa » Str 07.10.2009 11:10

môj toto robil, keď bol maličký a prišiel niekto. Proste sa vyvalil na chrbátik a trošku mu ušlo. Nejako som to neriešila, keďže to nebolo také časté... No čo už, cikol si od šťastia... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod čiwawoš » Pia 16.10.2009 23:20

ja mam taki isti problem nasa chiuaua ma 6 mesiacou a tiez si niekedy curkne
čiwawoš
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Hanka 1 » Sob 17.10.2009 7:51

Je to holka nebo kluk? Je nervní?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod lucinka1234 » Uto 24.11.2009 15:09

ja mam tiez podobny problem, nas havo ma 7 mesiacov a ked prijde mamin priatel cvrka jak blazon.. on ho nemoze ani pohladkat lebo iba sa k nemu zohne, dokonca len prihovori a uz cvrka... sem tam cvrka aj pri mame, pri mne a mojom priatelovi nikdy... nadavat mu za to mi prijde hlupe, lebo nadavat mu ze sa tesi .. no neviem.. :ua: netusim co mam s tym spravit :(
lucinka1234
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Hanka 1 » Uto 24.11.2009 15:42

Celkově ho uklidnit, ubrat emocí při ostatních činnostech, nevítat. S pohlazením a přivítáním počkat chvilku, než se vyblbne.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov