Počúranie sa od radosti, od strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod rea » Pon 18.08.2008 10:09

Treba pracovať na celkovej nervovej a emocionálnej stabilite psíka, na tej sa nepracuje len pri príchode a odchode. Práve toto sú psíci, ktorým nerobia dobre príliš veľké emocionáne prejavy od majiteľa, ako je napríklad prehnaná pochvala. Nie, že by ste sa so šteniatkom nemohli potešiť, len treba pracovať s emóciami tak, aby to psík zvládal. Podrobnejších rád by bolo tak veľa, že je lepšie povedať, čo sa dá robiť inak v reále pri konkrétnych situáciách, ako to vymenovať tu. Vo všeobecnosti v situáciách, kedy emocionálne kolíše psík, musíte vy byť čo najstabilnejší.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod martinez » Pon 18.08.2008 11:25

psik ma 8 mesiacov a snazime sa ho pri prichode nehladkat ale kludne prejdme do zahrady alebo izby a ked sa k nemu napriklad zohnem po 2 minutach tak si cikne ale ked si ho dlhsie nevsimame po prichode tak si cikne aj tak :smile:
Robi to ja rano ked spime za zatvorenzmi dverami (inac by nam vbehol do postele) a ked sa rano zobudime a ideme ho pustit tak si tiez od radosti cikne. Urobi to dokonca aj ked je len s jednym z nas a ked sa napr po vychadzke stretneme.
martinez
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod rea » Pon 18.08.2008 20:14

Ak sa správate pri príchode správne, podľa opisu to tak vyzerá a vychádzam z toho, tak je chyba v tom, že v iných situáciách reagujete inak, ako to nervová sústava psíka vyžaduje pre riešenie stavu. Tu potom spočiatku zohrávajú svoju rolu veci, ako je očný kontakt, tón hlasu, postoj, intenzita aktivity z vašej strany a podobne. V tomto prípade je lepšie povedať priamo v situácii, čo by malo byť inak, ako opisovať to, ako sa máte správať. O tom by sa dala kniha napísať a aj tak v nej nebude všetko, základom je pochopiť princíp a tým je stabilita vodcu v očiach psa. Ale to už sa vlastne opakujem.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod lusy » Uto 19.08.2008 0:34

nas ked bol stendo tak si cvrkol ked prisiel priatel s prace. teraz ma rok a pol a pri priatelovi to uz nerobi. ale asi po 3 mesiacoch videl opat priatelovho syna a on sa zasa pocikal. :pac: a ten chalanisko sa teda s nim nikdy nehral. nanajvys pohladka a koniec.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Mishelka7 » Str 20.08.2008 12:15

moja civka, ked bola este mensia si obcas tiez cvrkla od radosti, co bolo na tom zvlastne je to, ze hoci mne s priatelom sa tesi hrozne, ked prideme domov, nikdy si necvrkne, cvrkla si iba ked prisla nejaka navsteva, prip. suseda...total hanba, ale kazdy sa len zasmial. neviem preco na niektorych ludi reagovala takto, aj ma to niekedy stvalo, ze tak pri mojom prichode si necvrkne a niekomu cudziemu sa tak tesi, ze si cvrkne :heh: . ale bolo to len obcas a teraz ma uz 7 mesiacov a ani nepamatam, kedy naposledy sa to stalo. tak si myslim, ze pokial to nie je nejaky zdravotny problem, tak to vymizne, ked steniatko podrastie...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Sana » Ned 24.08.2008 9:30

moja to tiez robila, nevedela som preco a zvysovala som jej sebavedomie...bolo to z uzkosti podla mna
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Močenie od radosti

Poslaťod Verkaz » Ned 07.06.2009 20:04

Mám dvojmesačné steniatko kokra, psíka, ktorý sa od radisti pomočuje. Bude to dlho tvať ?
Verkaz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 20:20

je to pomerne bezne, ze steniatka si od radosti najma pri vitani crknu. je to prejav podriadenosti dospelym clenom svorky. Nejdete na nu prilis zhurta? Mozno by stacili vynechat burlive prejavy pri kontakte s nou :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Močenie od radosti

Poslaťod nikolletttka » Ned 07.06.2009 20:23

no nam to ako male steniatko tiez robila, aj ked prisla navsteva, z ktorej sa tesila..odstranili sme to tak, ze po prichode sme ju proste nechali ukludnit a potom ju vitali :smile:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Močenie od radosti

Poslaťod lusy » Ned 07.06.2009 20:34

moj to tiez robil. a pritom sme sa s nim nevitali burlivo. myslim, ze postupom casu ho to prejde. i ked ten nas to sem-tam urobil aj ked mal 7 mesiacov.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Mackie » Ned 07.06.2009 21:14

u mojej to trvalo do pol roka, ked mali dojst kamarati, isli sme predtym vyvencit, ale aj tak este cosi uslo
je tam aj ta fyziologicka stranka, ze stenuch este nema dovyvinute zvierace, tak to nema sancu udrzat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Močenie od radosti

Poslaťod skacenka » Ned 07.06.2009 21:38

Tetina labroška si cikla od radosti pri každej návšteve..A trvalo to až doteraz-do jej krásnych 14-ich rokov :plac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Močenie od radosti

Poslaťod Monica » Pon 08.06.2009 13:38

Robi to aj civava mojho ocina... Resp. robila :smile:
Je poslusna , vycvicena a vie, ze ked niekto pride, ma sedkat vo svojom kosi a ked k nej nejdes hned ako prides , nepocika sa. Len obcas ked k nim pridem zabudnem, ze ju nemozem ist hned pohladkat a potom si cvrkne :ach: Moja chyba.. :pac:
Len ona vie, ze z toho kosa von nemoze resp. nejde a tak neviem ako by som to udrzala pri psikoch , kt. toto nemaju zauzivane.. Moji ma vzdy doma vitali, hned boli pri mne.. Ona poslusna sedi u seba ani nepohne.. :no:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: Močenie od radosti

Poslaťod krmes » Pon 08.06.2009 15:15

naša malá má 11 mesiacov a pravidelne sa radosťou počurá -najlepšie susedovcom na rohožku, keď ich trafíme vo dverách :pac:
krmes
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Močenie od radosti

Poslaťod meraja » Štv 11.06.2009 14:26

Bradáč Max má už dosť rokov a cikááá stále.Je to hrozné keď ku nemu prídem a za 5 sekund mám na nohe niečo teplé. :ach:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov