Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Ulf » Uto 31.08.2021 6:36

:aplause: :aplause: perfiš.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 07.10.2021 18:40

martinkaaa4 píše:musim sa s Vami podelit lebo dnes ma veelmi prekvapilo dievcatko :pusa: ...najprv ked som bola doma a klasika isla som do kupelne ale uz sa nezatvaram a ona zatial cca 10 min lezala vedla v izbe v pelechu a cakala :aplause: ..a mala som dnes taky den ze som musela 2 krat na hodinu a pol odist ..bola samozrejme s mamou ... prvykrat ze pobehovala ale potom okusovala tycinku a hrala sa s hrackami ...dokonca aj mama isla vyniest smeti tak ju nechala celkom samu ... referovala mi ze ked zavrela dvere a isla na vytahu dole tak ze stekot az dole pocula ale ked sa vratila do cinziaku a bytu tak bola ticho ...a druhykrat ked som odisla tak klasika palicku okusovala pohrala sa a potom lezala ...co ma prekvapilo ked som prisla ten druhykrat domov tak ani ma nevitala ..iba prisla stylom aha to si ty ok ...a lahla si ritou ku mne :lol: ...a co je hlavne nevycikala sa ani raz :aaa:

Ako si malinka zvyka?
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 26.10.2021 20:04

po pravde netrenujeme este samostatnost kedze je vkuse s mamou ktora je doma ... v decembri by sme sa mali stahovat cize potom zacneme trenovat vo velkom ... ale uz si zvykla ze proste vecer sa sprchujem so zavretymi dverami a je ticho caka ma alebo sa hra s hrackami ..plus do roboty ked idem je v pohode ... ale bojim sa toho ako cert kriza ako bude vystrajat ked sa prestahujeme ... a mozno moje obavy su zbytocne a behom tyzdna bude vsetko v pohode a zvykne si ...je velmi sikovna len jej to trva pomalsie ... uz som ju prestala porovnavat s mojim predchadzajucim psikom cize mame uz lepsi vztah ...uz si nepoviem ze moj Timik vedel v jej veku to a to a ona to nevie ...
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Štv 14.04.2022 22:02

No idem sem lebo už neviem čo s ním :ach: Mám druhý chvost... Od momentu ako došiel. Som čakala že sa to tak nejak utrasie, ono aj utriaslo ale do takej nejakej divnej formy.
Cez deň v klietke? Jačí. Dneska sa prepacoval až k zavýjaniu. Cez deň volne na posteli? Lepšie, ale väčšinou si nájde niečo čo rozvleká po izbe (má vytiahnuté hračky aj nejaký dobrý sušený hnus, ale nájde si niečo "čo by nemal"). Na deke je schopný zostať, neľahne tam ale aspoň má 4 nohy na deke... Uviazaný by mal ideálne sedieť, postaví sa ale nepiští, len ma vyzerá. Netrhá sa, neblbne. Občas sa tomu nevyhnem.
Večer? Je úplne jedno či ho nechám v klietke, na posteli, na deke, je schopný zaspať. Minule som si nechala otvorené okno a šla som až na ulicu, ticho, došla som domov a pes chrápal až sa klietka otriasala. Boli sme v práci, sám si zvolil že chce ísť chrápať pod stôl a nie so mnou 265x za noc fajčiť :nwm: Jak videl že idem k dverám otočka o 180 a zaparkoval. Už bolo občas aj také, že sa sám zobral a schoval sa do takého zázemia čo tam máme, je tam velký matrac a šiel spať tam.

Neviem prísť na to, čo je sakra iné cez deň a večer. Nebude to únava, dnes sme robili prd makový celý deň (akože doslova sa váľali v posteli) a naopak, mal by byť plný energie teraz večer. Ruch spoza dverí tiež nie, bolo nás tu 5 a pol na byte a bolo rovnako ticho ráno aj večer. Napadajú ma zvuky zvonku, ale nechala som mu minule rádio a tiež nie dobre.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Štv 14.04.2022 22:11

Bola som skoro 10 minút preč lebo som musela... Prečo toto nemôže urobiť cez deň? Prečo?
Prílohy
IMG_20220414_231042.jpg
IMG_20220414_231042.jpg (134.2 KiB) Zobrazené 3317 krát
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod hewča » Str 27.07.2022 8:06

straka, prisla si na to ako to riesit alebo sa to utriaslo same?

ako som Vendelina pochvalila, tak zacal jancit :ach: ked odideme tak steka, aj zavyja... po chvili sa ukludni, ale teda toto urcite nechcem

doma je to tiez chvost, co musi mat vsetko pod kontrolou
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Str 27.07.2022 10:04

No, sčasti. Ako prvé som zrušila toto jeho chodenie mi za riťou. Celkovo som robila capturing calmness alebo keď viem, že je to len jeho výmysel, zruším ho. Napríklad idem si do kuchyne po hrnček a on skáče z postele že on tiež, no tak ho na ňu vykažem späť. Veľmi pomohol gauč v tomto alebo vyvýšené miesto. Odmeňovala som kedykoľvek, ak ležal niekde v kľude. Veľmi pomaly, odmenou nízkej hodnoty aby som ho neprebrala. Hlavne večer to fungovalo zo začiatku.

Potom som ho začala dávať do kenelky, veľmi pomohlo vymeniť tmavú za svetlu, vzdušnú. Klasika, ma ju tam cely deň, kŕmi sa tam a tak. Zatvárala som ho tam najskôr keď som tam bola ja, potom keď som vyšla za dvere. To popiskoval keď ma nevidel ale počul, takže som to dávkovala. Teraz mi v pohode ostane v izbe zložený na koberci, nejde sám von.

Nechala som ho samého s kongom navolno, to vyzeralo fajn... A potom som ho dala do kenelky a vykusal sa mi. 3x. Takže potom som požičala od Shel klietku, dvakrát tam robil bordel podľa spolubývajúcich, tak som nosila batoh po byte alebo chodila len na ulicu a späť. Najviac ale mám pocit že pomohlo ziebať ho u našich a nechať vyhulakat.

Totiž, v robote koľkokrát musel ostať sám na pár minút alebo som si šla zapáliť a jeho nechala dnu (lebo sa zvonku pýtal dnu a ja mu vrátnika robiť nebudem, bravala som ho nasilu so sebou a sám zistil, že vnútri je teplo a vonku nuda :lol: ), našla som ho hore pupkom. Jasné, občas skúsil také že som ho našla na stole, na polici, občas niečo zožral, ale v podstate s tým nemá problém. Ale v byte bordel.

U našich som 100x za deň odišla a jak začal pískať vyrutila som sa jak stelesnenie diabla. Raz som už také nervy mala, že som ho normálne vysklbala za prašinu... Hrdá na to nie som, ale pomohlo. Ďalší deň som šla preč na 3h lebo som musela a došla som k rozospatemu psovi :lol: Podľa mňa skúšal popiskovať ale zistil, že nič z toho.
Ale do toho tiež musel dospieť, nejaké dva mesiace predtým som bola robiť u nás na klubovke a to si vyvrieskal hlas na uvaze. A pritom ma videl...
Snažila som sa nechávať ho často s niekym iným, on mal tú separačku na mňa dosť.
Doteraz mu neverím, ale tak počuť ho nepočuje nikto. Ale ak mu nechám kong, nevyzerie ho :/
Naposledy upravil straka17 dňa Str 27.07.2022 10:12, celkovo upravené 1
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Slausa » Str 27.07.2022 10:10

Hewca, za mna je fajn učiť doma nejaký klud na mieste, v klietke, proste samostatny oddych, nie chvostikovanie.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod hewča » Str 27.07.2022 16:40

vdaka straka... no on nastastie zatial mal len take 5 minutove extempore vcera a dnes, a potom uz v pohode spal vyvaleny hore pupkom alebo sa hral... ale mna to rozhodilo na cely den, rozmyslam co s tym :pac: a bojim sa aby to nepredlzoval

hej s tym miestom mi to dnes radilo uz viac ludi, tak na tom musime zacat pracovat..pristup na gauc ani postele nema, vo svojom pelechu spi len minimalne, preferuje podlahu.. tak skusim mozno nejaku rohozku a odkladat ho tam
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Str 27.07.2022 20:27

Ono je to za mňa úplne jedno kde je pes volne ložený, kým nechodí za tebou. Určité miesto potom pomože ak ho chceš vyhodiť spať. Čo teoreticky niektorým psom može stačiť len spať za dvere.

Ja mám z tohto tiež vývrtku, keď on mi púšťa teplý luft. Boli sme teraz v hale, dostal petbox či čo to je. Plastový oný. A počula som, že odchádzam od klietky a púšťa luft, došla som a v pohode sedel a čučal.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Štv 15.09.2022 15:48

Haleluja. Snáď sme sa už konečne niekam dostali, dneska Vuk ostal ale pol hodinu sám v kenelke, ktorú predtým rozhryzol a v nej diera jak svet, že keby chcel vyleze. A celkovo, aj v práci už vyzerá že chápe, že má ostať na mieste a nepochodovat keď odídem. Tak snáď....
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Cathy » Ned 09.10.2022 18:09

Ja trošku oživím dogforum, týmto psím príspevkom :hi: .
Ako zvládnuť separačnú úzkosť u psa? Prečítala som celé fórum, ale mám pocit, že stále poriadne neviem ako na to. Pes žil asi 5 rokov sám, vonku. Po úraze a operácii sa veľmi pripútala k ľuďom. :ach:
Od začiatku sa snažím nechávať ju samu (nie je u nás zatiaľ dlho), nevítať po príchode a neriešiť odchod a tieto základné veci.
Momentálne fungujeme tak, že nedostáva žrať, ale odmeňujem ju priebežne dennou dávkou. (Je v klietke, a ak neknuci dostane pár granuli). Keď je mimo klietky je schopná za mnou chodiť všade, ak zavriem dvere, knuci samozrejme za dverami :au:
Ak by sme boli na dome, mám viac trpezlivosti, ale na byte sa obávam, že každú chvíľu prídu susedia klopať... A fyzická aktivita je mierna - dočasne, kým sa zotaví. Čiastočne to riešim s Connie :poklona: , ale každá rada navyše sa zíde. Počúvať väčšinu dňa kňučanie je za trest.
Dosť teraz kvôli nej trávim čas doma, bojím sa, že to celú situáciu ešte zhoršuje. :kak:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Elis » Ned 09.10.2022 18:13

Cathy píše: nedostáva žrať, ale odmeňujem ju priebežne dennou dávkou.


muj nazor na tohle je, ze to prohlubuje zavislost na cloveku.
a to tak ze velmi...
u takoveho psa bych si vubec nedovolila spojovat moji pritomnost s krmenim, ale uplne naopak - kdyz jdu pryc, bude krmeni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Cathy » Ned 09.10.2022 18:33

Keď som dnes odchádzala, dala som jej za hrsť granúl do klietky, ale nezožrala ich vôbec. A mám pocit, že trochu lepšie reaguje na klietku dnes, ale len v mojej prítomnosti, keď odídem píska.

Edit: ja si rada nechám poradiť, len nechcem každý deň meniť návyky, nech to neskončí ešte horšie ako to je.. :nwm:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Connie » Ned 09.10.2022 18:47

Elis, kŕmenie z ruky prišlo kvôli tomu, že začala byt majetnicka čo sa zradla týka… ale áno, viem čo myslíš. Bohužiaľ, sú to dva problémy, ktoré si odporujú a ťažko riešia naraz.

Suka je podľa mna dosť rozhadzana z tých zmien. Na klinike vraj nepiskala v boxe vôbec. Teraz sa ešte len začína prejavovať a uči sa existovať s človekom. Baby si potrebuju vytvoriť ako taky vzťah, no v rozumnej miere.


Obe budeme veľmi vďačne za rozumne rady.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov