Venčenie na jednom mieste na dvore, na plienke v byte

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Ivanka.P » Ned 28.12.2008 14:07

No vidíš, aj my máme vločky Rambo mix a Bordy kocky.............. Tie :kak: sa fakt nedajú porovnať.
Tak čiastočne sa problém určite vyriešil. Ešte skús ten štrk alebo piesok niekde za domom.
Po pár mesiacoch z toho bude oficiálny psí záchodík :no:



Pekná fenečka......
Inak priznám sa, že som sa obávala, že si nám odfotil jej :kak: tak mi to "pozdrav" vyznelo :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Nyssa » Ned 28.12.2008 14:34

Ivanka P. :haha: aj ja musím fenku pochváliť, je naozaj pekná a mohutná...som rada, že ste všetci teraz štastní :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod hewča » Pia 02.01.2009 22:12

My síce nebývame v dome ale keď sme boli na dvore, meggi ako správny bytový pes vykonávala svoju potrebu buď za bránou (von z dvora) :yes: v záhrade (nič sa tam nepestuje) :ok: alebo za drevárkou :haha: (súkromie) :lol: jednoducho dvor bol ešte ako byt a tam je zakázané :kak:
:lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Aura » Sob 24.01.2009 19:18

Pekná fenečka......
Inak priznám sa, že som sa obávala, že si nám odfotil jej :kak: tak mi to "pozdrav" vyznelo :joint:


:heh: som tu už dávnejšie nebol... no na tom som sa musel smiať... to by som si fakt nedovolil poslať od nej taký pozdrav...

no už teraz bude mať hore ňufak keď jej poviem, že sa tak velmi páčila

inak sa má dobre, dokonca sa z nej už stala aj dospelá fenka... takže nové problémy..uchrániť ju pred túlavými psíkmi, ktorí sú ako veveričky.... nemajú problém pred žiadnym plotom..
na štrk za domom som už myslel a hned ako sa trochu oteplí vytvoríme miestečko ...
Aura
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod domimorča » Str 27.05.2009 14:06

ja som zase čítala v knižkách že máš mať psa v uzavretom priestore napr. doma na chodbe alebo tak dať mu žrať piť chvilku počkať a on by sa mal tak pytať von tak ho zavedieš na to miesto .Newem či to ale funguje ja mam dvoch hafov a maju aj špecialny zachosik čo je tam piesok ale nešpinia tam akurat tam vysedávajú :lol: ale ali pekne pred dom aby kazdý vysel jeho dielo ako sa vyníma na trávičke a Robin ten tak hala bala aj po chodníku a newem ako ho to odnaučiť každé ráno a večer behám s lopatkou a metlou a zbieram pekne :lol: ale vydela som ze predavaju nejaku vodicku na to ale newem ci funguje :nwm:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod VikThor » Str 27.05.2009 18:42

No u nás tiež lopata opretá o múr a keď zbadám :kak: tak hneď a zaraz s lopatou na hnojisko. Keď sa že fakt nudím, tak sa s bratom vyberiem a dáme súťaž kto nájde najviac kúskov a kedže záhrada je obrovská tak sa cítime ako pri zbere húb. :lol:
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Pia 19.06.2009 16:46

Tak Ťapka sa naučila ísť :kak: len na jedno miesto na dvore a navádzala som ju k tomu tak, že vždy keď chcela ísť na dvore na záchod, som jej ukazovala na jedno miesto že tam má ísť, za pár dní tam chodila už sama :no:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod monika.o » Pia 19.06.2009 19:41

No Šaro chodí do prednej záhradky.A najlepšie je,že mama tam má zasadenú takú trávu,ktorá ja dosť jemná a Šaro sa do toho nikdy nezabudne poutierať :pac: Mamu už ide poraziť z neho :joint:
Ale sranda potom je,keď začnem zbierať a musím prehľadať všetky kvety,kríčky,trávy atď. :ach:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Evika » Sob 20.06.2009 17:38

Cathynku som tiez chcela naucit na jedno miesto, kym bola mala, ale som bola stastna, ze to vobec vonku urobila. Mame tu take pieskovisko co si zriadila predchadzajuca najomnicka pre deti, no jasne, ze ma napadlo, ze to bude piesocek pre stena, lenze jemu sa radsej :kak: na trave a nepomohol ani prenos :kak: do piesku. Tak som si povedala, ze budem zbierat po trave :ach: JEdno miesto nema, ale ma viacero zakuti kam chodi. Zbieram do vrecusok papierovych urcenych na psie exkrementy a vyhadzujem von do naseho smetiaka, len to presakuje a smrdi plus plno much je tam. Ina moznost ma ale nenapadla :ua:
blackcat8885 a nikto sa nestazoval ze to tam hadzete? To mate po starostiach. My mame kompost pri zahradke, tam sme hadzali pokosenu travu no prestali sme odkedy bolo Cathy zle a mali sme podozrenie, ze to bolo z tej travy. Zacala som ju hadzat do jarku ku stromom, aj suseda o par domov dalej to tak robila, tak snad staznosti nebudu :lol:
Inak take pokosene :kak: je "super" - priatelovi sa to podarilo no frflal hodinu :heh:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod daggi » Pon 06.07.2009 10:46

Hm toto je aj nasa predstava naucit nasu chodit do zadu na zahradu chodit :kak: lebo v predu behame aj bosi a skocit do :kak: nieje bovhie co :heh: , no ale vieme,ze si musime davat pozor, uz sme si povedali, ze ju dame na voditko, a budeme ju vzdy davat do zadu a ona si zvykne, no len nie vzdy sa nam chce :lol: tak poctivo zaital zbierame, uz sme sa rozlucili aj s tym, ze dakedy bude koberec :haha: , ak sa nam to podari tak dam vediet. :yes:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod slávkaCora » Štv 09.07.2009 10:40

naša corrinka chodí pred dom, aby všetci z ulice videli. Je to tam ako zamínované pole, tiež zbierama, ale už nám tam prestáva rásť aj tráva"(( sem-tam som už našla nejaké granáty aj v záhrade, ale ako to tu už ktosi spomínal, tak sesternica mi vravela, že oni naučili Vardu chodiť na "záchod" - urobili jej také ohradené pieskovisko a nosili jej tam hovienka, čo po nej našli a vraj si tam sama pekne zvykla chodiť, teraz to vždy len vyčistia a hotovo
Tak uvažujem, že to asi vyskúšame aj my, len sa bojím, že naša opica to pochopí skôr ako miesto na váľanie a na hrabanie
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod yzy19 » Str 15.07.2009 21:06

My máme pomerne veľký dom a preto máme takpovediac aj dva dvory. Jeden je z prednej strany domu a druhy z bočnej strany. Starší jazvečík, ktorý má už niečo prežité zaviedol už od narodenia sám systém, že kaká len na bočnom dvore. Na prednom dvore majú hračky a podobné veci, tak keď sa s tým chce hrať tak mu tam jeho výkali nezavadzajú, pretože ich tam nevykakal. My už automaticky chodíme tie výkaly zbierať, aj keď sú len na bočnom dvore, no smrdelo by to tam po čase dobre. No páči sa mi na ňom disciplína, že už od šteniatka kakal vždy len na bočnom dvore, kde sa moc nechodí. Ale akonáhle prišiel mladší jazvečík, tak ten začal kakať kde sa mu zachcelo, už aj na prednom dvore. Zvláštne je, že keď idem s ním ráno na dvor, tak pri mne vždy ide na bočný dvor, ale akonáhle je sám, tak už kadí, kde sa mu zache. To je veľká škoda, lebo takto im kazí herné prostredie a už to musím zbierať na všemožných miestach.
yzy19
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod maydanoz » Uto 25.08.2009 16:01

Mne sa stalo to, ze sa tiez sucka zrazu nechcela vykakat a vycitkat v zahrade, predtym to nebol problem. Vyriesila som to tak, ze som jej otvorila branu a ona sa vykadila na ceste pred branou... :no:
Niekedy si jednoducho musi najst sama "strategicke" miesto, aby okoloiduci o nej tiez vedeli! :hi:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod vlna » Uto 20.10.2009 10:45

Čaute všetci. Čítam tie vaše príspevky ale neviem tam nájsť riešenie toho môjho problémiku. Mám 6 mes. fenku Cane corso. Je celý deň vonku a tak by každy predpokladal, že tu problem s čistotou nemôže byť, ale ona si našla svoje miesto na kadenie rovno na chodníku a nie a nie dať si povedať, že to nie je dobry nápad.
Má tu niekto podobnú skúsenosť s ktorou si poradil?
vlna
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Amaguk » Pon 26.10.2009 19:12

vlna píše:Čaute všetci. Čítam tie vaše príspevky ale neviem tam nájsť riešenie toho môjho problémiku. Mám 6 mes. fenku Cane corso. Je celý deň vonku a tak by každy predpokladal, že tu problem s čistotou nemôže byť, ale ona si našla svoje miesto na kadenie rovno na chodníku a nie a nie dať si povedať, že to nie je dobry nápad.
Má tu niekto podobnú skúsenosť s ktorou si poradil?

nerozumiem, preco je tu problem
Ved fenka sa vykaka, ty :kak: pozbieras a ide sa dalej. Ci ? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa