Venčenie na jednom mieste na dvore, na plienke v byte

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Efa » Pia 28.11.2008 15:46

suhlasim s Nyssou - tvoj problem bude v starvovani a tak isto odporucam precitat si temy Granule, Varená strava, Surová strava a Doplnky stravy :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Aura » Pia 28.11.2008 15:57

dakujem vám :-) musím si to postupne preštudovať.. tých granúl a všelijakých krmív je ale také kvantum že mi to bude trvať .. som zvedavý ..každý chovateľ odporúča niečo iné.. budem musieť experimentovať ..
Aura
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Aura » Ned 30.11.2008 23:05

takže po dlhom pátraní a čítaní som došiel k názoru, že chyba bude pravdepodobne v stravovaní preštudoval som si teda pár článkov o BARF krmení a myslím, že to je to najrozumnejšie a najlogickejšie krmenie psa... takže som sa rozhodol, že radšej investujem do mäsa a zeleniny ako do 700 - 1000 korunových granúl.. dúfam že čoskoro sa mi podarí obnoviť črevnú floru zničenú vysokopravdepodobne zlou stravou a opatrne prejdem na takéto krmenie.. je tu a aj inde o tom dosť popísané takže jej budem vedieť zostaviť pekný jedálny lístok a myslím, že sa čoskoro ozvem a budem sa chváliť ako ráno na dvore pozbieram dva šúločky na jednom mieste kdesi v ústraní našej zahrady... velmi vela som sa dozvedel a ešte viac sa dozviem.. vdaka priatelia :-)
Aura
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Nyssa » Pon 01.12.2008 14:38

:jop: ak chceš psici toršku pomôcť upraviť to trávenie, skús probiotiká, sučke určite neublížiš, len pomôžeš :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod slim33 » Str 10.12.2008 15:44

no vidím, ze to je uz starsia tem, ale pripojim sa nakolko mam s tymto velky problem. Mam sucku nowofundlandana a psa retriever s labradorom krizeni. Pes robieva potrebu na jednom mieste na dvore ako pisete aj vy poniektori, tak nejak sa to sam naucil, ale Molly ta ma deväť mesiacov a uz je s nej dobre hoviedko a doslova robí mínové pole na dvore. Ja nemam problem zobrat lopatku a pozbierat to, ale to by ste neverili, kolko toho je a doslova by som povedala ze naschval bobkuje jak zajacik........uz som sa pytala aj veterinara, ze ci nema nieco s crevami, ked to neurobi na jednom miestem, ale nejak mi nevedel odpovedat...............kazde rano idem do zahrady po tom ako sa najedia, Cezar ten sa vykadí hned ale ona nie panicka, aj jej tam nosim vsetky hovienka, na take kompostovisko, ale zjavne ju to nezaujima, ani ked ideme von sa vyvencit, tak je to zazrak aby sa vonku vyspinila.
Este raz hovorim, mne to problem nerobi to pozbierat, je to moj pes, ale u nas doma byva dalsich osem ludi, ktorí sa toho ani nedotknu a radsej potom prejdu autom, stupia do toho a potom chcu vyhodit Molly z domu :plac:

Poradte mi prosim, co mam este vyskusat?
slim33
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Mackie » Str 10.12.2008 17:02

zmenit stravu
pes ti urcite "nachval" nebobkuje
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod zeane » Str 10.12.2008 17:51

Veľa :kak: môže vznikať napr pri kŕmení menej kvalitnými granulami, ktoré v žalúdku nabobtnajú a pes potom vyrába viac :kak: ako je objem kŕmnej dávky :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod elienka » Štv 11.12.2008 10:49

slim u nás je to podobne. bordera musí tie svoje :kak: rozložiť minimálne v 3 metrovom úseku :pac: . jazvečík je v pohode. Sa sami naučili chodiť na niektoré miesta (je ich viac). Zberám to minimálne raz do týždňa ale aj tak sa podarí manželíkovi občas no niečoho voňavého stúpnuť a je zle nedobre na havov. A vonku na vychádzke sa nevytoto ani zasvet šetria si to pekne domov na dvor (občas sa na vychádzke aspoň vycikajú). A tebe by som poradila aspoň každý druhý deň kakanice pozberať a tým sa zmenší riziko stúpnutia ostatných členov do nastraženej pasce. A pomôže kŕmiť naozaj kvalitnými granulami, ktoré množstvo exkrementov znížia na minimum. Kamoš dlho predlho kŕmil Bonom a mal :kak: úplne po celom dvore. Prešiel na eukanubu a nemôže si vynachváliť (týmto nepropagujem eukanubu, ja kŕmim trainerom, je to len príklad ako zmena krmiva môže ovplyvniť stav vecí na dvore)
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod slim33 » Pia 12.12.2008 12:26

no neviem, ci to bude v tomto problem........ja som granule praveze obmienala, ale vysledok bol vzdy ten isty a ako som uviedla, mam aj dalsieho psa, ktory :kak: bez problemov a je na tej istej strave. Uz sa len spolieham, ze to je este take vyrostle hrave stena, ktore sa chce stale hrat a nieco ako :kak: ju v tom predsa nebude vyrusovat :ach:

Len keby som vedela ako ju naucit robit tie vsetky bobky aspon na 1-2 m2 ............. no co zberac :kak: som a zberac :kak: budem :fizel:
slim33
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod luba » Pon 15.12.2008 9:11

No, ja uz upratujem hovienka po mojich psoch kazdy den rano a vecer skoro 13 rokov. Mam na to vyclenenu lopatu a motyku, naberiem hovienko a sup s nim na hnoj. Lebo z duse neznasam okakany travnik.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod DENKAaGAS » Pon 15.12.2008 21:59

U nás je s týmto takisto veľký problém..ale čo je ešte horšie, náš Gas kaká najradšej na kvety našej "macochy" a to je potom frflania..len z okna počuť ako po ňom vreští a najhoršie je, že s tým nemôžme nič urobiť.. :ua:
DENKAaGAS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 547
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Niki » Uto 16.12.2008 22:01

luba píše:No, ja uz upratujem hovienka po mojich psoch kazdy den rano a vecer skoro 13 rokov. Mam na to vyclenenu lopatu a motyku, naberiem hovienko a sup s nim na hnoj. Lebo z duse neznasam okakany travnik.


no u nás je to tiež takto nejako. Lopata vyčlenená na :kak: a ideme. Tiež máme toho trávnika hafo a zbierame stále dokola. Nejako nám to už ani nepríde, že sa z nás stali hovniváli :ha:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod drymarchon » Str 17.12.2008 21:22

no ja sice byvam v byte, ale raz mojej babke priniesli na dvor nejaky piesok (uz ani neviem preco tam bol) a bol tam asi 2 mesiace a pes i vsetky macky chodili pravidelne kakat iba do tohoto piesku a nikto im nic neukazal, tak neviem :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Mackie » Str 24.12.2008 15:31

Haator si znaci vsetky kopy so strkom na posypavanie chodnikov :lol: niektore psy to v sebe asi maju
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: zanedbané hygienické návyky NO

Poslaťod Aura » Ned 28.12.2008 14:03

Ahojte...
Dali sme na rady odborníkov a zmenil som jej komplet celé stravovanie.. granule sú preč a nakúpili sme jej mrazené mäsko a vločky z firmy http://www.bordy.sk .. po pár týždnoch velká zmena.. kaká ovela menej a už má iba pekné foremné tvrdé šúločky :-) .... takže sme s tým rozhodnutím maximálne spokojní...a nielen my ale aj ona je živšia a šťastnejšia... tu je pozdrav od nej...
http://www.mypicx.com/uploadimg/1933255681_12282008_1.jpg

dakujeme za rady a prajeme všetko najlepšie v novom roku ....
Aura
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa