Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod rea » Ned 02.03.2008 15:21

Offtopic: Takým situáciám, aby som nemohla zasiahnuť, sa vyhýbam, ak sa dá. Do vody by nešla so psom, ktorý je notorický otravovač.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lucik » Ned 02.03.2008 15:29

Offtopic: no konkretne vcera sa to stalo tak, ze Gipsynka venciac sa pri Vahu (pri lodenici) chodi do vody takmer stale a prikvitol k nam hafik, ktory este citil, ze je Gipsy po harani.. preto ju otravoval.. potom sme odisli, lebo jeho panicka mi zakazala zhadzovat ho z Gipsy, aby ma nahodou nerafol a ona mu zabranit nedokazala.. proste obcas sa stane..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod rea » Ned 02.03.2008 15:35

Offtopic: Občas sa stane, ale ak by si mala netýkavku, zariadiš sa inak. Gypsinka nie je netýkavka.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod yerseyy » Ned 22.06.2008 9:26

ahojte, mam doma 3 mes. civavu, ked stretne psa ci je maly ci velky skace don, na krk, steka, je to len hra?dakuujem
yerseyy
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Silwuska » Pon 23.06.2008 10:15

Ak mu hru opetuje aj druhy pes tak je to len hra, ak nie tak to je otravovanie...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod energitc » Ned 17.08.2008 15:15

caute,
tak moja stenacina rozhodne otravuje.neviem ci je to preto lebo sa to naucila a odkukala doma od druheho psa,alebo preto lebo je mala a vsetko ju vydesi,ale strasne vystekava..ked vonku pocuje nejaky velky rachot motoriek,brechot psov,ked niekto vonku zakrici tak zacne vystekavat.clovek aby uz pomaly ani nevetral.a vonku sa u nej rozmohla tiez vystekavacka ale do dost velkych rozmerov.predtym bezala ku psikovi a zacala stekat a vrtiet chvostom a provokovala jasne ku hre.teraz ked sa chce hrat tak len obieha a vrti chvostom a ak nic tak ide prec.ale ked zbada psa,cudzieho ci kamosa tak okamzite leti k nemua obieha a steka.a hrat sa nechce,proste buzeruje.snazila som sa odputat ju,zvykne posluchnut ale dakedy chyti taky hysak.dnes napriklad taky flegmos velky pitbull a ona vidi ze je mu to fuk tak sa citi silna a provokuje dalej a najhorsie ze ani nereaguje na moj povel ani na volanie a najnovsie sa ani nechcela dat odchytit.pripominam ze nepatrim medzi psickarov co hned jak k nim pes dojde tak ho zbiju a potom sa pes jasne ze drzi dalej z dosahu.ja ju vzdy len odchytim,skaredo a vycitavo sa s nou rozpravam a vzdalujem a potom povel pocuva a privolanim a dalsou akciou zabuda na nahananie psa.hovorim,nerobi to vzdy,vacsinou poslucha ale ked uz to spravi fest tak to stoji za to.a najhorsie ze pes ktory by sa za nou aj obzrl a zavrcal alebo chnapol(normalne by som to brala,lebo viem ze je dost mrstna aby jej nikto neublizil ale aj pes by jej dal najavo ze toto staci) je vacsinou hned nakratko drzany majitelom a ze jeeej,vezmite si tu malicku nech jej ten moj maco neublizi..mno..a;e ako si ju asi mam zobrat?pripominam ze v takej vzacnej chvili nepomaha hracka,odmenka,pistalka,povel,proste nic.a ked som ju mala na absolutne volnom voditku bez tahania,tak si davala pozor lebo vedela ze je to voditko.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lusy » Ned 17.08.2008 15:43

stale tie iste otazky, takze aj odpovede budu stale iste. nauc ju privolanie. ak ho nema isti ju na voditku.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lucik » Ned 17.08.2008 16:37

energitc píše:mno..a;e ako si ju asi mam zobrat?pripominam ze v takej vzacnej chvili nepomaha hracka,odmenka,pistalka,povel,proste nic.a ked som ju mala na absolutne volnom voditku bez tahania,tak si davala pozor lebo vedela ze je to voditko.

:nwm: no a? tak ako napisala lusy - nauc ju privolanie, alebo ju maj stale na vodidle, alebo sa zmier s tym, ze ti ju raz niekto zakusne.. ja fakt nechapem, ako po tolkych tu omielanych temach mozes vobec napisat takyto "problem"?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Hanka 1 » Ned 17.08.2008 16:39

Nauč jí přivolání a nedělej jednu ohromnou chybu, nepřesvědčuj jí - píšeš, že nepomáhá hračka, píšťalka, povel, odměna - prostě zkoušíš jednu možnost za druhou, ona je z různých důvodů ignoruje, vysloveně na tebe zvedá prostředníček a ty jí ještě nabízíš hračku a pamlsek? Za co? Byla by pěkně hloupá, kdyby si z tebe něco dělala, když se takhle chováš. Tím rozhodně nemíním, že bys jí měla bít nebo nějak trestat, ale musíš najít způsob, jak prosadit, klidně, vlídně a srozumitelně, ale naprosto důsledně, že bude po tvém a nepovede se o tom žádná diskuse. Přivolání, vodítko nebo stopovačka, i doma, a povel jen jednou, ale splnit se musí. Odměna ano, ale za splnění požadavku, ne jako úplatek, aby milostivě přišla nebo tě vnímala.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Puk » Str 24.09.2008 9:22

lucik píše:
energitc píše:mno..a;e ako si ju asi mam zobrat?pripominam ze v takej vzacnej chvili nepomaha hracka,odmenka,pistalka,povel,proste nic.a ked som ju mala na absolutne volnom voditku bez tahania,tak si davala pozor lebo vedela ze je to voditko.

:nwm: no a? tak ako napisala lusy - nauc ju privolanie, alebo ju maj stale na vodidle, alebo sa zmier s tym, ze ti ju raz niekto zakusne.. ja fakt nechapem, ako po tolkych tu omielanych temach mozes vobec napisat takyto "problem"?


Nuž ak je avatar pravdivý, ide o čivu. Nemyslím, žeby si ktorýkoľvek majiteľ iného oštekávaného psa, čo i len zo srandy myslel, že mu ho ide zakúsnuť... Myslím, že trocha tolerancie a nadhľadu to vyrieši. PS. Energitc, ak si ju nevieš naučiť privolávačku a nechceš ju mať stále na vodítku, tak nosievaj so sebou von sieťku na motýle na dlhej rúčka a máš po probléme... :no: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Silwuska » Str 24.09.2008 9:38

Puk...lucik napisala ze jej tu civavu niekto zakusne :no: nie ze niekoho zakusne civava :lol:
Inak sietka je super napad, ale pozor...cim mensie oka tym lepsie :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Puk » Str 24.09.2008 9:48

[quote="Silwuska"]Puk...lucik napisala ze jej tu civavu niekto zakusne :no: nie ze niekoho zakusne civava :lol: quote]

Aha... Ja som predpokladal, že aj pes, tak ako aj majiteľ, bude "nadhľadový a tolerantný"... Aspoň sama vidíš, že doba je zlá a ani jea nie som neomylný :vykricnik: :no:
PS. Ak má čiva 7 kíl, tak ani oká nemusia byť malé... :smile:
Naposledy upravil Puk dňa Str 24.09.2008 15:32, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Agresívny voči psom

Poslaťod marvinka » Sob 24.04.2010 15:53

Ahojte, chcela by som vyriesit problem s nasim havoskom, tak skusim popisat problem co najzrozumitelnejsie: psik sa k nam dostal ked mal rok, predtym bol u dvoch majitelov, pricom prvy sa o neho asi moc nestaral pretoze aj srst mal zanedbanu, bol zablseny a vsetkeho sa bal, druhy sa staral ale musel ho dat prec (mal ho asi 2 mesiace) tak prisiel vlastne k nam. Od zaciatku s nim chodim na prechadzky a vzdy ked isiel oproti nam psik som sa potesila ze bude novy kamarat ale vsetci psickari ked nas videli radsej presli cez cestu :nwm: pritom nas vted nemal ziadne znamky agresie. No a po case sa stalo ze vzdy ked vidi psika na voditku tak po nom zacne nepricetne stekat, ak je pes navolno, alebo je to nejaky tulak tak nesteka a v pohode sa onuchaju. Neviem ci je to agresia preoze ked chodi na polovacky kde je cca 20 psov on si ide po svojom a kasle na nich, ziadne bitky, nic. Snazim sa vzdy odlakat pozornost pamlskom, co aj zvacsa zabere ale niekedy si proste neda povedat a steka jak sialeny, myslim ze keby sa so psikom onuchal prestal by ale ludia na nas pozeraju dost divne ked on tak vyvadza. Neviete preco to robi?
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Vrcanie pocas hry

Poslaťod Baarbora » Pia 20.08.2010 11:57

nie je to sice priamo dotaz do tejto temy, ale uzko suvisi. Moj pes vydava strasne zvuky pri hrach s inymi. normalne seriozne vrcanie - ale pri tom sa naozaj hra, vrti chvostom, nahana sa, vyzyva ku hre, proste normalny hravy pes, len ten strasyn vrkot...kvoli tomu mam casto problem najst mu kamosov, kedze vacsinou sa zlaknu majitelia, ze im ide toho ich zozrat, alebo sa lakne pes. kym len pes, nevadi to- postupne sa osmeli, ked mu dojde, ze mu nejde o zivot..
a moja otazka. co s tym? ako vysvetlit psovi, ze nema byt taky hlucny? odvolat ho odvolam, aj ho usmernim, zbrzdim, nie je taky hrrrr, ale hubu mu zapchat neviem....
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Agresívny voči psom

Poslaťod Amaguk » Pia 20.08.2010 12:01

toto obcas robi aj moj, ale nie je to normalne nasrate vrcanie, ale taky trochu iny zvuk, imho normalen socializovane psy to rozoznaju, ze o aky zvuk ide, skor niektori ludia s tym maju problem, ale od isteho casu to uz nejako specialne neriesim :smile:
a neviem, ci sa s tym da nieco robit - v zmysle presvedcit psa, aby bol ticho :no: je to jeho sposob divenia sa
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa