vychova psa na strazenie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Strazenie

Poslaťod wer » Pon 12.06.2017 14:20

na podozrivych steka, lebo si je neista....

a aka hra, preboha? :oo: ty kam chodis na obranu, ked sa pytas taketo veci? :lol: hlavne tam by ti mali vediet poradit a aj pomoct, ked chces silou-mocou stekaca...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod elfinka » Pon 12.06.2017 14:22

Inak teda otazka presunuta do temy kde toho mas popisane o vychove na strazenie ajajaj, tak prijemne citanie prajem :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Strazenie

Poslaťod Tomas/Mia » Pon 12.06.2017 14:24

wer píše:na podozrivych steka, lebo si je neista....

a aka hra, preboha? :oo: ty kam chodis na obranu, ked sa pytas taketo veci? :lol: hlavne tam by ti mali vediet poradit a aj pomoct, ked chces silou-mocou stekaca...


Cudzi clovek pride k branke ak pes zasteka tak odbehne aby psovi naznacil ze ma strach. Vtedy pes dostane pochvalu a je stastny ze zastrasil ''zlodeja''.
Tomas/Mia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod wer » Pon 12.06.2017 14:29

Tomas/Mia píše:
Cudzi clovek pride k branke ak pes zasteka tak odbehne aby psovi naznacil ze ma strach. Vtedy pes dostane pochvalu a je stastny ze zastrasil ''zlodeja''.

ved preto sa pytam, na tie obrany... :heh: kam chodis, ked toto nepoznas..? ked sa pytas, ci to nema niekto overene?
:ha: nevies, ako sa uci pes kusat, ako sa rozvija sebavedomie na obranach, ako sa pes drazdi...?! lebo to je zaklad a ked toto ti nic nehovori, rozhodne by som nerobila hokusy-pokusy na vlastnom psovi. aby sa ti to nevypomstilo a sucka nezacala mat strachove reakcie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Tomas/Mia » Pon 12.06.2017 14:32

Ak by som chcel robit hokusy pokusy tak by som sem nepisal ze? Prave preto som sa pytal na nejake metody popripade typy ako ste to naucili vy svojich milacikov a nie odpovede typu: bud to vie alebo nie, kam chodis na cvicak atd.. :smile:
Tomas/Mia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod wer » Pon 12.06.2017 14:41

no, ked mam byt konkretna o mojom psovi - moj pes nesteka na prechadzajucich (chvalabohu), ale ak by mi niekto vpadol dnu, zadrzi bez vahania. :ha: ano, nedovercivost voci cudzim ma vrodenu a to je tiez "socializovany", ludia ho hladkali a krmili v mladosti... proste to fakt ma v sebe.

v tvojom pripade - ako som ti napisala - potrebujes veeeela roznych cudzich ludi, ktori ju budu chodit drazdit (= hra na postara :ha: ). neviem, kolko ludi ti tade prechadza - ak vela - tak sance su mizive... ak iba obcas, tak sa to da. lebo v prvom rade zo zaciatku potrebujes viac dohodnutych cudzich ludi, ktori ju budu drazdit, ako tych len tak nezucastnene prechadzajucich.... potrebujes ju dostat do vzruchu pri prechode osob a ked budu prechadzat len tak bez aktivity, tak u nej ten vzruch opadne. a plati, ze tuto aktivizaciu budes musiet robit pravidelne. aj strazne psy policajne maju cvicne prepady. inak to nepojde.
takze zvaz, ci to vies dotiahnut do konca, alebo len "rozbabrat" zbytocne bez vysledku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod pigie » Pon 12.06.2017 14:46

Si si fakt isty, ze chces hlasit kazdeho okoloiduceho co zastavi pri branke? Nebolo by vhodnejsie hlasit len toho, kto otvori branu, pripade sa chyta plota ci brany? Ak to uz mas ucit, tak treba porozmyslat, ze co by bolo najvhodnejsie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Tomas/Mia » Pon 12.06.2017 14:48

wer píše:...

Super to je uz ovela lepsia odpoved na moju otazku. Presnu tu hru som mal na mysli aj ja... Ide o to ze nemam k dispozicii tolko roznych ludi. Preto by ma zaujimalo ci existuje este nejaky iny sposob ako by ju to slo naucit
pigie píše:Si si fakt isty, ze chces hlasit kazdeho okoloiduceho co zastavi pri branke? Nebolo by vhodnejsie hlasit len toho, kto otvori branu, pripade sa chyta plota ci brany? Ak to uz mas ucit, tak treba porozmyslat, ze co by bolo najvhodnejsie.

No pre mna je podstatne to odohnanie cize = by sa uz neodvazil plota dotykat popripade otvarat branku. Na to mame zvoncek :jop:
Tomas/Mia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod wer » Pon 12.06.2017 14:56

Tomas/Mia píše:Super to je uz ovela lepsia odpoved na moju otazku. Presnu tu hru som mal na mysli aj ja... Ide o to ze nemam k dispozicii tolko roznych ludi. Preto by ma zaujimalo ci existuje este nejaky iny sposob ako by ju to slo naucit


ani nie. pouzijes jednu - spoji si to s jednou osobou. koniec. tak, ako rozlisuje ciganov, obeznych a pod. a ty chces, aby odhanala vsetkych - musis mat taku vzorku.

alebo ju este mozes ucit stekat na povel, vzdy, ked niekto prichadza. :joint: ale to tiez znamena, ze to musis pouzit zo zaciatku minimalne z 10 prechodzich aspon 9x, inak si to nedokaze spojit a nebude to fungovat. proste spojit vizualny vjem (vidi osobu) s aktivitou (stekanim) - klasicke podmienovanie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Tomas/Mia » Pon 12.06.2017 15:01

Stekat na povel dokaze... Cize ak niekto bude prechadzat tak jej mam davat povel na stekanie ? Podla mna ale nebude absolutne vediet ze steka prave na tu osobu... Cize asi bude nevyhnutne zohnat si par ludi na trening :ua:
Tomas/Mia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod wer » Pon 12.06.2017 15:04

nuz... keby si to robil cely den aspon tyzden a pri kazdej prechadzajucej osobe, tak si to (mozno) dokaze spojit... :lol: ale tak sam vidis, ze to nie je take jednoduche...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Lindchen » Uto 13.06.2017 6:59

Kvôli poľovným skúškam som učila štekať na mačku, postup bol rovnaký ako píše wer.
Stretli sme mačku, pes na ňu pozrel (na vodítku), dala som povel na štekanie, pes zaštekal, odmenila som. Štekal na začiatku "do vzduchu", nie na mačku, ale chodili sme často na miesta, kde sú mačky, proste furt dokola, zistil, že povel vydávam len keď je tam mačka, takže si to spojil a začal po čase sám štekať priamo na mačku. Tým, že sa to stále podporovalo, začal na mačku aj útočiť a dorážať, čo bolo vlastne cieľom výcviku na skúšky.
To len analógia na to, že ak sa to robí dostatočne dlho a často, spojí si štekot s prechádzajúcim človekom (alebo akýmkoľkvek iným podnetom).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Aris » Uto 13.06.2017 7:59

Lindchen a ako si potom zvykol na Jerry? :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod wer » Uto 13.06.2017 8:19

ano, presne ten princip som mala na mysli. :yes:
akurat teda s tymi prechadzajucimi ludmi to bude narocnejsie v tom zmysle, ze sa to neda celkom osetrit v nepritomnosti majitela... ludom v tom case nezabrani prechadzat. preto som sa pytala, ako velmi frekventovane je to miesto. lebo ked kazdu hodinu prejde aspon 10 ludi a dotycny sa s tym bude bavkat, keby aj, 2 hodiny, tak sa vyrazne znizuju sance, ze si to pes dokaze spojit, lebo zvysok casu ludia chodia a nic... potom by akurat mohlo vzniknut to, ze pes bude stekat len v pritomnosti majitela, co tiez straca vcelku vyznam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Tomas/Mia » Uto 13.06.2017 8:23

No klasicka ulica na dedine :) nechodi nonstop niekto, niekedy proste chodii vela ludi po ulici inokedy nie :D
Tomas/Mia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa