vychova psa na strazenie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Lindchen » Uto 13.06.2017 8:30

Aris píše:Lindchen a ako si potom zvykol na Jerry? :smile:

Nemá v povahe ostrosť (ktorú mal práve na skúške prejaviť). Bolo to naučené správanie, spojenie, ktoré časom vyhaslo.
Zároveň so štekaním na mačku mal naučené aj privolanie na mačku (a navyše, duriče sa na zákus ani necvičia, vyslovene len na hlásenie). Takže na Jerru skúsil slabo dorážať, ale keďže štekačka na mačku už bola spola vyhasnutá, stačilo usmerniť, privolať k nohe a dať najavo, že už toto správanie nepožadujem. Aj mu to prišlo vhod, sa mi zdá.

A to je ďalšia vec - nemal to v povahe = rýchlo správanie odoznelo a stal sa opäť priateľským k mačke (ako bol pôvodne). To isté sa môže stať priateľkému "nestrážnemu" psovi - ak sa neustále nepodporuje v správaní, časom sa pes vráti k pôvodnému správaniu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod Margita » Uto 13.06.2017 13:44

Lindchen píše:
Aris píše:Lindchen a ako si potom zvykol na Jerry? :smile:

Nemá v povahe ostrosť (ktorú mal práve na skúške prejaviť). Bolo to naučené správanie, spojenie, ktoré časom vyhaslo.
.

ja mam psa co ma v povahe ostrost,ale zas nie je macka ako macka...
ale to ej aj k tomu strazeniu,skutocny strazny pes vie pred kym ma strazit a pred kym nie...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: vychova psa na strazenie

Poslaťod BinLadin » Uto 13.06.2017 14:33

Pokud chci ucit vysterkavat ci revir jde to aj na potravu bez macky..ale princip zhruba stejny.Co se tyka oznaceni cloveka za plotem k tmu je potreba jeste aby pes mnel zazite co nejvic nejruznejsich situacia prostredia at muze zacit sam rozlisovat kdy ma stekat,coz usetri problemy se zbytecnym stekotem a sousedy...Sebejisty pes se tohle celkem rychle mnauci..probnlem je pokud je pes bazlivy,ale zase i tohle jd evyuzit jen pes bude reragovat zbytecne brzo ci na zbytecnosti...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa