Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Str 08.11.2017 12:39

zabranit mu chodit na gauc.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Margita » Str 08.11.2017 12:50

Ho nauč Na klietku a keď budeš preč ho tam Zavri
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Rebecca77 » Ned 15.04.2018 6:26

Ahojte, chcem sa s vami poradit ohladom hygienickych navykov. Mam rocnu fenu a sme v byte, chodime 3-4x do dna na prechadzku, 2x z toho aj na hodinku- hodinku a pol. Mam ju 3 mesiace a ona stale nepochopila ze dnu sa spinit nema. Zo zaciatku to bolo horsie, cikala aj kalala dnu, teraz uz len kaka. Na prechadzkach jej trva dost dlho kym sa vobec vypisa a vykaka, nikdy to nie je ako nasa druha fenka ze vybehne pred branu a tam uz rychlo rychlo. Tato potrebuje chodit niekedy aj 30 minut, lebo vkuse vkuse nos pri zemi a nucha, alebo robi vsetko ine okrem vencenia sa. Vecerne prechadzky su trpnutie ci do rana vydrzi, vcera vecer sa mi stalo ze sa krasne kompletne vyvencila vonku za kratky cas a rano som nasla “darcek” v obyvacke. A to nechodime skoro vecer, poslednu prechadzku ma okolo 22-23 vecer. Uvazovala som ci to nie je z krmiva, ze dostava vela. Dostava predne podla krmnej davky a aj to uvazuje ci je OK lebo je dost chuda. Vonku sa nepyta, ona sa venci stylom “ked trafis ci mi treba, tak sa vykakam vonku, ked nie, nevadi”. Ako ju mam naucit na pytanie sa a vydrzanie? :/ Uz viac krat vydrzala bez nehody aj 9-10 hodin cez den. Kriticka je noc. Niekedy postrehnem ze sa prechadza a nucha, to beriem voditko a bezim, ale zvycajne nerobi ako naznak ani to. Mali ste niekto podobny problem? :(
Rebecca77
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kellee » Ned 15.04.2018 7:19

a s krmivom je ako? ma stale, alebo beriete? moj sa tiez hocikde nevycura,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Ned 15.04.2018 8:50

A odkial ju mate? Z akych podmienok? Aj to moze robit vela.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Rebecca77 » Ned 15.04.2018 10:50

Krmivo dostava 2x denne, nikdy sa nestane ze nieco necha, spapa vsetko, misku hned ako doje beriem a odkladam takze aj keby nechala tak sa nebabrem a beriem misku keby uz nechcela jest.
Mam ju z utulku, viem ze to robi vela :/ Z akych podmienok.. to sa nevie :( Ale v byte zjavne nebola ani nikde vnutri ze by sa musela pytat vonku. Samozrejme za potrebu vonku chvalime odmenujeme, z potrebu dnu karhame.
Rebecca77
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Margita » Pon 16.04.2018 19:06

Rebecca77 píše: z potrebu dnu karhame.

toto ma zaujima,ako ju karhate ked pises ,ze rano si najdes "darcek" v obyvacke? to rano ju pokahas za to co urobila v noci,ci ako?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kellee » Pon 16.04.2018 19:41

heh cito prave preto nerobi v noci a netrva to tak dho, lebo vsak urobi potrebu pokarhaju, tak sa boji urobit potrebu ked ju vidia
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Rebecca77 » Pon 16.04.2018 19:49

Samozrejme ze nie, dobre viem ze by netusila za co ju karham rano. Karham ju len ked ju prichytim a potom bezime von. Ak ju neprichytim, nerobim nic. Nie je to nic typu strcenie cumaku do mlaky to karhanie. Len slovne.
Rebecca77
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Kakanie a cikanie po byte

Poslaťod Luky » Str 30.05.2018 6:44

Ahojte :jazyk:
Mám 9 týždňové šteniatko mopslika. Mám ho zatiaľ dva týždne doma, avšak sa mi nepodarilo ho naučiť robiť potrebu na podložku. Keď ideme von, tak sa pekne vyčistí, nie vždy, ale väčšinou áno. Dostane aj odmenu. Avšak občas sa stane, že keď sa vrátime z prechádzky, tak sa doma vyciká. :pac:
Okrem toho urobí potrebu doma podla toho ako sa mu dá. Nevšimol som si, že by mi dával nejako najavo, že chce ísť von. Ba dokonca vždy keď ideme von, tak radšej ide do pelechu. Ale už ke´d je vonku tak sa šantí. Vedeli by ste mi poradiť, ako ho naučiť, že potreba sa robí vonku?

Dakujem :ach:
Luky
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

ako naučiť na čistotu Yorkshire?

Poslaťod Rafi87 » Štv 29.11.2018 17:18

ahoj chlapci,, budem mať 9 týždnovú fenku Yorkshire mini, nie je ešte naučená na čistotu, teda aby sa pýtala von, ako ju to mám naučiť? lebo každý mi radí inak,,

a rovno sa spýtam, že chcem ju naučiť aj nejaké povely, sadni lahni dones atd,, to kedy ju vhodné začať, a ako?
dakujem
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: ako naučiť na čistotu Yorkshire?

Poslaťod clupko » Štv 29.11.2018 17:37

tema tu uz je viewtopic.php?f=87&t=3381
povely pokukaj tu viewforum.php?f=87
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: ako naučiť na čistotu Yorkshire?

Poslaťod Rafi87 » Štv 29.11.2018 17:40

dakujem :ach: :smile:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Rafi87 » Štv 29.11.2018 17:49

ahoj chlapci,, o dva dni budem mať Yorkshire mini fenku 9 týždnovú, a chcem sa spýtať, že ako ju naučiť na čistotu, aby sa pýtala von ked jej bude treba cikať kakať,, zatial to neviem,, dakujem
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Štv 29.11.2018 18:00

Offtopic: na odpoved od chlapcov budes cakat veeeelmi veeelmi dlho :joint:
A najdes v tejto teme vela popisaneho :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa