Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

taliansky chrtiki

Poslaťod Klara.Conty » Ned 11.11.2007 19:52

no lucy problem je v tom z eon ked sme ho zobrali uz bol nauceny na noviny a ani z a svet sa to nechce odnaucit...a ako to vyzera ked sa pes pyta von????...no tak to skusim kazde dve hodiny a ako dlho si bola vonku tie kazde dve hloodiny?inak doma ho mam uz 2 a pol mesiaca
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Re: taliansky chrtiki

Poslaťod lusy » Ned 11.11.2007 20:09

klara píše:no lucy problem je v tom z eon ked sme ho zobrali uz bol nauceny na noviny a ani z a svet sa to nechce odnaucit...a ako to vyzera ked sa pes pyta von????...no tak to skusim kazde dve hodiny a ako dlho si bola vonku tie kazde dve hloodiny?inak doma ho mam uz 2 a pol mesiaca


no u nas to pytanie vyzera tak, ze zacne skrabat na dvere. ked napr. rano nechodim, tak dobehne do izby a prilozi mi cumak k tvari a zasa uteka k dveram. a toto opakuje dovtedy dokedy z tej postele nevyleziem. ale inak niekedy cez den sa proste iba pred tie dvere najprv postavi a caka s hlavou trochu naklonenou, aby videl aj na mna. :smile:
no vonku som bola s nim dovtedy dokedy sa nevycikal. u nas je to tak, ze ked on naozaj potrebuje cikat, tak staci, ze ho vyvediem von a hned sa vycika.
to ze ty si v skole, tak vtedy bohuzial viem, ze nie je mozne ho vyvencit. mal by vydrzat i ked sa moze stat, ze teda nejaku tu mlacku asi najdes. alebo mu tam nechavaj este tie noviny, ked je na ne zvyknuty.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod rea » Pon 12.11.2007 10:22

Klara keď vonku drží a urobí to, keď prídete domov, jednoducho príď domov, nespúšťaj z neho oči, buď pripravená, ale zahraj to tak, že si ho nevšímaš a keď to príde, ihneď preruš, vezmi von. Ak sa budeš snažiť, vystihneš správnu chvíľku a prerušíš to dostatočne dôrazne, malo by sa podariť, počítaj s tým, že to nepôjde hneď. Vonku potom nechváľ tak, že z toho bude mať šok, len sa poteš, ale tak, aby si to psík všimol.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 10:48

hm..
tak rozmyslam, Klara, nemas so psikom este nejaky iny problem? co by mohlo suvisiet a poukazovat na povod tohto problemu? neciti sa vystresovany? ako sa chova bezne doma a vonku? ako prebiehal prvy den v novom - vasom domove?
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

taliansky chrtik

Poslaťod Klara.Conty » Pon 12.11.2007 18:03

dufam ze moj psik neni az taky odlisny od ostatnych a ze sa to coskoro dobre nauci ...ked s nim chodievam rano tak on sa stale toci do kola ako keby isiel na wc ale nejde a v poslednom case zacal ocuravat stromy akle to iba vecer ked ho vypustim a mozno iba raz..a s tymi novinami je taqky spaty ze sa ich nepustim no bojim sa..!mame tie noviny pri dverach ale ked ich presujnem bojim sa ze on aj tak bude chodit na to miesto a ani si nevísimne ze tie noviny tam neni su .. a tiez sii myslim ze ziadny iny problem nema lebo keby hej ttak by sa ani tych parkrat nevicikal....mozno jeden a to ten ze mu vadi ze za nim stojim a drzim ho na voditku ale keby ho zasa pustim tak sa bojimm ze sa mi nevrati aj ked poslucha .... !
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Poslaťod lusy » Uto 13.11.2007 16:53

klara, tak ty sa bojis, ze by si nevsimol, ze tam noviny nie su a vycika sa aj tak. ale prosim ta, tak to vyskusaj a nepolemizuj. a budes vediet ako to je. no tak boze raz sa vycika vnutri. ak teda nemate koberec, tak sa nic nestane. a preto ja nikdy nepochopim, preco ucit stena cikat vnutri a az potom vonku. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

taliansky chrtik

Poslaťod Klara.Conty » Uto 13.11.2007 21:38

:ahoj: ja som ho na noviny neucila on ked bol u chovatelky tak ona ich mala vsetkych vnutri a ona ich tot tam naucila .. a odnaucuje sa to tazko ale uz trosinku robi pokroky .. a preto sa na to pytam ale my sme ho zacali ucit von hnred ked sme ho zobrali ale akosi to nechape... ... :plac: ja by som psa neucila na noviny ale hned von ..vies?!
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Poslaťod maverick27 » Sob 08.12.2007 15:49

Caves,pred 3 dnami sme si kupili 4 mesacne steniatko Anglickeho Labradora.Ako dlho trva kym sa da naucit nato,aby sa pytal von?A cim to moze byt ze ked niekto pride na navstevu tak sa pocika?A hrozne sa boji ludi a inych psov.
maverick27
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod SIRIUS.čierny » Uto 11.12.2007 16:47

Pocikať sa ti môže aj od strachu keď príde niekto neznámi alebo psy. Keď stretne niekoho cudzieho bojí sa a preto svoj strach vyjadrí cikaním. Psíka treba naučiť chodiť von na potrebu vezmi ho von a buď tam sním dovtedy kým si neuľaví len čo urobí potrebu pochvál ho. Psík si to hneď s tím spojí aha keď si vonku uľavím znamená to odmena. Psík si to rýchlo uvedomí. Nezabudni však mu urobiť režim na ktorý si zvykne. Teda,že ráno na obed a večer a v noci. Uvidíš potom to bude okej.
Nezabudni že šteniatka by mali chodiť von častejšie ako psy pretože ešte tak dobre nevedia ovládať pohlavne orgány!
SIRIUS.čierny
BANNED
 
Príspevky: 15
Bydlisko: SOM BEZDOMOVEC

Poslaťod schnauzee » Uto 11.12.2007 17:03

a navyse, taky mlady havko este nema poriadne vyvynute mocove zvierace, takze jednak nedokaze moc udrzat dlho a tiez ho niektore psiky nevedia udrzat v urcitych situaciach, ked sa napr. velmi tesi. Aj nas Ferinko je taky, ked sme prisli domov, tak sa tesil, ze z neho zacalo kvapkat. Tu treba z prichodu urobit obycajnu chvilu, nic zaujimave pre psa, ked prides, netes sa mu. ale najprv si poodkladajte veci a pod. a ked sa pes trosku upokoji potom ho treba pokojne pohladit na privitanie. Nas si tak v pohode zvykol, uz sa nejde zbesniet, ked prideme domov, ale tesit sa tesi stale. Horsie je to s navstevami, tam sa nevie dotesit a este si cikne, len tazko sa vychovavaju navstevy, ze ako sa maju spravat, ked pridu :lol: takze ak je to mozne, vzdy ho predtym vyvencime.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Ach jaaaj

Poslaťod maverick27 » Uto 11.12.2007 17:31

Ja som dokonca aj pocul ze to moze byt nejakou psychickou poruchou.Kupil som ho ako 4 mesacneho.Povodny majtelia byvali sice v rodinnom dome,ale asi ho vobec neucili cikat von,dokonca ho asi vobec za pocikanie ani nepokarhali.Vzdy ked sme pon prisli tak sa pocikal,teraz ho mame tyzden,ale on sa vycika len doma,a uz ma to mierne nebavi,dokonca sa ani casy nedaju vystihnut,pretoze ona sa vycika kedy sa jej zachce.Aj o 3 rano.Von nic,prideme domov a je po ulave :( pridem domov,snazim sa ho nevsimat a aj tak sa pocika.Myslel som si ze to bude jednoduchsie.
maverick27
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod schnauzee » Uto 11.12.2007 17:52

jojojooooj, no moment, ved mas stena, nemozes od neho cakat, ze si ho prinesies domov a po tyzdni bude cikat len vonku. Ak ten psik nebol nikdy uceny na robenie potreby vonku, tak tyzden je zalostne malo na naucenie. To trva tyzdnne, az mesiace, na poriadne naucenie.
Takehoto psika musis nosit von stale, to neznamena 3-4x denne, 4-mesacne stena, takto na zaciatku, kym si navykne, tak by si mohol tak, ako aj ked si clovek donesie dvojmesacne. Po kazdom napapani, po kazdom hrani a hlavne po zobudeni!!! To hned psika na ruky a utekat von, my nemozes tvrdit, ze sa ti pes po vyspati vonku nevycika. A tam ho poooriadne pochvalit. Doma netrestat, je to este drobec. Ak ho prichytis pri cine, staci zvyseny hlas, aj nas tak hned zastavil prud mocu a utekat von. Ak ho mas na rukach, nepocika sa, preto ho vzdy vziat do narucia, ked bezite von. A vytrvalost! To sa nespravi za tyzden. Ak mas uz teraz plne zuby, co bude potom? Ked si chces zadovazit psika, treba aj co-to vediet, hm? Ale ja verim, ze to zvladnes :no:

To cikanie pri teseni sa, to nam totiz robi hafan aj ked je uz na vonku nauceny, to nie je o tom, ze sa pocika, on len neovlada este svoje mocove zvierace na 100% a v tom vybuchu emocii mu to ujde. A ano, aj stres, strach mozu viest k pocuraniu, preto treba vychovavat s citom.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

hmmmm

Poslaťod maverick27 » Uto 11.12.2007 18:58

Ja mam trpezlivost,len som si myslel ze to bude kapanek jednoduchsie,ale verim tomu ze to zvladneme :) Vlastne ani nic ine nam neostava.Je zvlastne ze kaka von,ale von mi ese ani raz necikala.A neviem si predstavit ze by som ju pocas cikania vyniesol von,to by som mohol ist do pracky aj ja,lebo aj napriek tomu ze je to stena,je dost velka,vazi asi 11 kg.Inac je velmi poslusna a inteligentna
maverick27
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod schnauzee » Uto 11.12.2007 19:32

no ono ked na nu zvysis hlas, vacsinou sa zasekne, aspon nas tak robil a na chvilu prestal curkat a este som sa k nemo hned prihrnula, tak na par sekund sa to v nom zaseklo. Sup na ruky a utekali sme, ked uz je na rukach, nepocika sa, takze neboj, do pracky nepojdes :no:
A ked ti vonku este necikala, tak musis este castejsie chodit, to nebude mat na vyber, raz sa tam vycika a potom poriadna pochvala. nas ked bol drobec, tak som s nim planovala codit kazde dve hodiny zo zaciatku, ale niekedy to bolo este castejsie :ach: ale zvladli sme to nakoniec a krasne sa naucil na chodenie vonku. Ja viem, ono na zaciatku je to dost unavne, ale ked sa to nauci, potom si budes hovorit, ze aky sikovny havko, rychlo sa naucil :no:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Poslaťod countrydog » Uto 25.12.2007 10:12

Mám podobný problém.Máme trojmesačnú sučku border collie,s ničím nemá problém,iba ten záchod :hi: Sama sa nepýta,a čo sa týka ňuchania podlahy,robí to veľmi často,takže neviem presne odhadnúť,kedy jej treba.
Vonku spraví aj mláčku,aj kôpku,ale nerobí jej problém urobiť aj v byte.
Bolo nám povedané,že s ňou máme chodiť von každé dve hodiny (problém bude v noci),a postupne skracovať čas,že ona si zvykne,v knihách som sa dočítala,že po kŕmení,a po prebudení....čo si myslíte Vy ?

Ďakujeme za každú radu :no:
countrydog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Slowakei

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa