Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Ned 13.04.2008 8:47

Ano na vlastnu záhradu, lenže máme ešte jedného psa tak neviem, možno to je aj tým :ua: ja fakt chodím poctivo von sme aj dve hodiny a on nie a nie sa vycikať aj keď viem, že sa mu chce, aj nohy kríži podskakuje, ale nevyciká sa ani za svet :plac:až keď prídeme dnu a keď sme von tak sa dokonca aj dnu pýta :plac: ja som ho na izbu neučila on bol vraj u chovateľa učený na noviny, ale ani na tie nechodí, preto prosím radu skúšame všetko aj hovienko som už vyniesla :hi:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod Silwuska » Pon 14.04.2008 11:43

Tak ho vonku jendoducho nechaj...sleduj ho potajme cez okno alebo co...ne?? alebo ho sleduj...napriklad ja na montesovi vidim ked uz moc znuchava po kutoch...alebo tak...a to davanie na chodbicku je uplna hlupost podla mna...len ho s tym zmeties...to uz nemozes vybehnut o par krokov viac na zahradu?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Pon 14.04.2008 12:06

tak Ok skúsime teda tu záhradu ďalej, dnes mám z neho, ale veľkú radosť cikanie a kakanie mu síce nejde, ale zato iné povely sa učí jena radosť :smile: :smile: :smile:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod dzou » Pia 25.04.2008 15:00

Tak mi tiež máme vlastnú záhradu a problém je v tom, že on tam proste sám nechce ísť :ua: už sa naučil, že cikať dnu je fuj a vonku je to dobréééé, aj ide ku dverám keď mu treba a pozerá von(sú presklenné) ale keď mu otvorím tak sa do nich len postaví a čumí :oo: a čaká kým sním nejdem aj ja!Radšej sa pociká dnu ako by mal ísť sám a keď ho pretisnem a zavriem tak zase pozerá dnu a keď mu už asi moc treba tak to urobí aj kakanie :pac: rovno pre dvere... nieže by mi to teraz nejak vadilo, šak je šťeňa tak sním idem ale bojím sa aby mu to neostalo... a aj keď sme spolu na záhrade a ja idem len dnu podačo napr. sa napiť alebo tak hneď uteká za mnou, proste nechce byť sám na záhrade.... a to ho chceme keď bude starší tam nechávať cez deň keď budeme preč..
ešte ma tak napadlo, može byť problém v tom, že keď vyjde z dverí, musí zísť dolu po schodoch na záhradu?(vie zísť dole aj hore) Dom máme trochu vyvýšený...
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: vencenie.

Poslaťod Silwuska » Pia 25.04.2008 15:50

To mu urcite nezostane neboj...maco robieval to iste a teraz je v pohode...monty robi to iste a tiez bude v pohode.. :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vencenie.

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 25.04.2008 20:00

Neviem, ale nemôže byť problém aj v tom, že chcete, aby čurali na vlastnej záhrade? Napr. ak sme na záhrade tak sa tam vyčurá fakt len keď musí a keď už ide prasknúť. Radšej ho vezmem do lesa. Tam sa vyčurá hneď za bránkou.
Ono tá záhrada je pre neho druhá obývačka, je to niečo také ako keby som po mojom chcela, aby sa venčil na balkóne. Však to je vonku :no: .

A to že nechce byť na záhrade sám. Niet divu, je to pre neho obrovký priestor. Je to ako keby si chcel aby šlo troj ročné dieťa samé na fotbalový štaión. Bude sa báť. Ty mu teraz robiš mamu a musíš ho "vodiť za ručičku" a ukázať že ho tam nič nezie, nie ho len pretlačiť cez dvere.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: vencenie.

Poslaťod dzou » Sob 26.04.2008 10:11

Veď ja tam sním chodím a "vodím ho za ručičku" len nechcem aby bol z neho nejaký strašpitel :ua:pretlačím ho len vtedy keď skúšam či nááááááááááhodou nepojde aj sám a chodím sním na prechádzky len je to ešte šťeňa to by som asi v lese strávila celý deň...
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: vencenie.

Poslaťod Amaguk » Sob 26.04.2008 12:08

dzou píše:
ešte ma tak napadlo, može byť problém v tom, že keď vyjde z dverí, musí zísť dolu po schodoch na záhradu?(vie zísť dole aj hore) Dom máme trochu vyvýšený...

je celkom mozne, ze sa mu nepacia tie schody - psi maju najma so zostupom spociatku problem. ked sa postavis na 4 a skusis ist dolu po schodoch, pochopis preco :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vencenie.

Poslaťod miiishka » Pon 28.04.2008 14:26

Mali sme podobný problém s naším čertom... Tiež bola pre neho záhrada len "vysunutá obývačka" a nechcel tam byť sám, keď bol malinký. Bol proste zvyknutý že sa s ním chodilo von a basta, keď sme ho zavreli na záhradu bral to ako trest, nechcel ani cikať, to radšej prasknúť aj keď bol šteniatko. Radšej sedel pri dverách a plakal ako o život.
Nám pomohla podobná metóda ako keď učíš psíka ostať samého v byte... Nechali sme ho vonku, ale len chvíľku, a keď prestal kňúriť vyšli sme za ním a strašnááá pochvala aký je dobrýýý havinkoooo. Potom sa s ním pohrať, a zase na chvíľku odísť, aby zistil že sa vždy vrátime a môže byť pokojný. Postupne sme predlžovali intervaly, robili sme to takto len jeden víkend a pomohlo to. Oproti bývala teta a babička, takže sme mali referencie že je tichúčko, hrá sa, spí a ciká úplne samostatne. Vidia nám totiž z poschodia rovno do dvora :smile:
miiishka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Uto 20.05.2008 7:33

Mám problém ohľadom venčenia havino bol naučený chodiť vonku(aj sa pýtal postával pri dverách a oňuchával ich), no teraz nám začal znova čúrať po kobercoch :ua: má 4 mesiace neviete mi niekto niečo poradiť :plac:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod unicorn » Uto 20.05.2008 7:53

no mozne aj je, ze sa nepytal, my sme si tiez mysleli , ze sa pytal, ked zaknucal, alebo podobne ale neskor sme zistili, ze to nebolo tak.

v kazdom pripade, stale dookola to iste. musis chodit so psom casto vonku a necakat na to, ze sa bude pytat. niektore psy, davaju najavo, ze im treba velmi skryto. a niektore budu len ticho cakat kym s nim nepojdes. ma este len 4 mesiace, takze vydrzat do pol roka by to malo prejst urcite. jasne su psy co to zvladaju uz v 3 mesiacoch, ale to neznamena, ze to musi vediet aj tvoj.
ak sa vonku vycika, stale pochvalit a odmenit. ak doma, dat najavo ze je to neziaduce spravanie, ale len vtedy ak ho prichytis pri cine, ked uz najdes mlacku je neskoro.

koberce poriadne vytepovat, aby tam necitil pachove stopy a nelakalo ho ocikat ich znova.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Hygiena

Poslaťod Bára » Str 04.06.2008 7:05

Náš YT sa zvykne pocikať väčšinou vtedy, keď honechajú samého doma.. robí to z protestu. Ako šteňa, keď začala dvíhať nožičku, tak sme mu akurát v tom čase kúpili košík na spanie a o zrejme hneď pochopil, že patrí jemu, tak dvihol nohu a označil ho..ale nevyšla z neho ani kvapka :lol: Potom to spravil aj mne :hi: , keď u nás bola sesternica so psom.. asi žiarlil, tak si povedal, že označím si ju, aby ten votrelec vedel, komu patrí :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hygiena

Poslaťod Jack » Ned 22.06.2008 17:42

Môžete mi poradiť ako mám naučiť môjho Jacka cikať a kakať vonku ? Vždy po jedle a vždy keď vstanem sním idem von. Problém je v tom že on nevydáva žiadne signály že musí von. Ideme von vyciká sa vykaká odmením ho a pochválim. Keď prídeme dnu hráme sa, napr. hodím mu loptičku on ide po ňu a cestou sa vyciká. Pritom vonku som snim bol asi pred 2 minútami. Kde robím chybu ?? Keď vidím že v byte kaká alebo ciká mám po ňom začať kričať alebo čo ? Doteraz nevravím nič iba mrmlem keď to utieram a on sa na mňa zatiaľ šťastne pozerá.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hygiena

Poslaťod Mishelka7 » Ned 22.06.2008 21:10

toto je zaujimava tema, ja ked som mala shi-tzu psika, tak mal sice doma urcene miestecko na potreby, ale nohu vzdy zdvihal iba vonku, nikdy ju nezdvihol vnutri, tak sme ho od toho vobec nemuseli oducat...on sa doma vzdy vycikal ako fenka - cupol si :lol:

ale tiez ked mal asi pol roka, cikal vselikade, ale aspon ze tu nohu nedvihal...neboj ono ho to prejde, len treba mat trpezlivost a samozrejme mu dat najavo, ze to nie je v poriadku co robi...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Hygiena

Poslaťod Zilla » Ned 22.06.2008 21:29

Mishelka7 píše:toto je zaujimava tema, ja ked som mala shi-tzu psika, tak mal sice doma urcene miestecko na potreby, ale nohu vzdy zdvihal iba vonku, nikdy ju nezdvihol vnutri, tak sme ho od toho vobec nemuseli oducat...on sa doma vzdy vycikal ako fenka - cupol si :lol:

ale tiez ked mal asi pol roka, cikal vselikade, ale aspon ze tu nohu nedvihal...neboj ono ho to prejde, len treba mat trpezlivost a samozrejme mu dat najavo, ze to nie je v poriadku co robi...


Ale tu asi nejde o dvihanie nohy,ale o radu ako naucit havina,aby robil svoju potrebu vonku a nie doma.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa