Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vencenie.

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 10.04.2008 9:06

a nepomohlo by niečo také, že utriem cik servítkom a potom keď pôjdem so šteniatkom von, vezmem aj tú servítku a položím to do trávy, že by mu docvaklo, že tam je jeho pach, že to tam má urobiť znova? :hi: :nwm:
a potom sipsojí že cikanie=servítka=trávička=von?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Štv 10.04.2008 9:18

heee ja som mu hovienko vyniesla a nepomohlo :lol: :hi:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod mmseltie » Štv 10.04.2008 10:36

Keď sa to drobcovi vonku konečne podarí, nezabudni ho vychváliť, ako keby to bolo to najlepšie, čo kedy urobil. Aj kusok piškotika obetuj.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: vencenie.

Poslaťod Hanka 1 » Štv 10.04.2008 14:23

monika040 píše:Ja som dnes chodila von od piatej rána do ôsmej som sa snažila, aby sa vycikal a vykakal vonku no žiaľ :plac:


V tom celém asi bude ten problém. Ty jsi se snažila, aby on....... . Vyvenčení se je normální, běžná věc. Proč stresovat to zvířátko nějakým snažením, tlačením na něj, nadměrnými pochvalami a tak? Tím dosáhneš jen toho, že on se vyvenčí tak, aby ti byl co nejdále z očí a dobře schovaný. Uvědom si, že i lidi k téhle činnosti mají nejraději uzavřenou místnost a klídek..... . Pozoruj někdy psy. Když si hraje skupinka psů, jeden se odpojí a jde se vyvenčit. Stranou od ostatních a ti si ho nevšímají. Výjimku tvoří někdy fenky, po kterých psi přeznačkují nebo je očichávají, ale to je ze strany psa nevychovanost. Proč to u psů nerespektovat a pořád jim vnucovat nějaké naše postupy a představy, které jsou na hony vzdálené od logiky a přirozenosti?
Navíc, štěník není fyziologicky schopný spolehlivě udržet venčení tak do věku 5 - 6 měsíců.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: vencenie.

Poslaťod BinLadin » Štv 10.04.2008 17:47

Mam ted stendo ktere ma cca 8 mesicu,jeste stalke se obcas stane ze se nekdy zapomene....jde oto tohle resit v klidu a pohode,tak aby pes pochopil co chce ,s ohledem na jeho vek.....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: vencenie.

Poslaťod lucik » Štv 10.04.2008 19:58

:yes: Hanka ma pravdu. mam vyskusane, ze psychickym natlakom pri venceni nedosiahnem nic.. moja fenula sa doma nepocikava, ani to druhe, ale ked bola po operacii lakta, mala nariadeny pohybovy klud - len cik, kak a domov. aj ked je naucena vycikat sa na povel, cim viac som jej prikazovala, aby si uz konecne aspon cvrkla, tym dlhsie to trvalo.. resp. stalo sa, ze ani po 20 minutach vencenia sa ani len nevycikala.. bola som z nej vtedy nestastna :pac:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Pia 11.04.2008 8:06

Lucik a ako si ich to dokázala takto naučiť, keď to bolo bez nátlaku, nejde mi to do hlavy, ako to pochopili, že kaká sa vonku...? obdivuhodné :jop:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Šteniatka a čistotnosť - základy

Poslaťod Hanka 1 » Pia 11.04.2008 19:46

Pejsek, když se hodlá venčit, změní polohu ocásku, způsob chůze, pohybu a tak. Štěně se většinou vyvenčí několik minut po probuzení a tak 5 - 10 minut po nakrmení. Když tohle podchytíš a vezmeš štěníka ven, vyvenčí se. Stačí, když se na něj usměješ a jemně ho pochválíš. Když to udělá doma a chytíš ho při činu, jenom to slovně otráveně okomentuješ. Nic víc. Pokud nechytíš při činu, můžeš to také při úklidu znechuceně okomentovat, ale nedívej se přitom na štěně, aby si to nevyložilo jako trest - nevědělo by za co a bylo by rozhozené. Když to po něm uklízíš venku, nekomentuj a tvař se spokojeně - i když fuj tajbl, já vím. A počítej s tím, že asi do půl roku štěně neumí ovladat svěrače natolik, aby venčení mohlo nějak výrazně ovlivnit.Na to, jak rychle se pejsek naučí nebo nenaučí doma nečůrat, má velký vliv i prostředí, ze kterého pochází, čistota u chovatele, přístup chovatele a tak
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Pia 11.04.2008 20:19

och jo dnes sa mi vyčúral na postel :ua: ešte sa mi nestalo, aby sa ráno vycikal vonku :plac: neviem či to zvládneme
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod lusy » Pia 11.04.2008 20:46

ako mne sa to zda velmi divne. ved kazde stena hned po prebudeni potrebuje vycikat. a ked ho hned zoberies von tak sa musi vycikat vonku. snad to nedrzi az dovtedy kym sa vrati domov. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: vencenie.

Poslaťod Amaguk » Pia 11.04.2008 20:48

Niektore stence maju strach sa vycikat na miesta, kam sa chodi vencit vela psov. skus ho dat na nejake psami menej frekventovane miesto...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Sob 12.04.2008 9:05

ved to je v našom dvore a nevycikal sa :ach: a áno drží to :ua:

Ale začala som ho učiť do chodbičky malej, vždy keď ho pristihnem tak ho pokarhám a utekáááme do chodbičky, tam ho pohladkám, uvidím ako to pôjde a keď sa tam naučí pôjdeme skúsiť vonku a ak by to ani potom nešlo von, skôr to prežijeme keď ciká v chodbičke ako inde v dome
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod lusy » Sob 12.04.2008 14:26

ja to tak nemam rada, ked niekto uci psa vo vnutri a potom sa pyta, ako ho naucim vonku??? vod ho stale von. to ta snad nezabije.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: vencenie.

Poslaťod sybil » Sob 12.04.2008 14:32

Amaguk píše:Niektore stence maju strach sa vycikat na miesta, kam sa chodi vencit vela psov. skus ho dat na nejake psami menej frekventovane miesto...

presne tak.ak šteňa vonku cíti,že je na teritóriu iného psa,tak sa bojí tam vycikať.ale časom si zvykne aj na to.len skús fakt nejaké odľahlé miesto,zozačiatku,než si zvykne na tie cudzie pachy
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: vencenie.

Poslaťod lusy » Sob 12.04.2008 16:49

pisala, ze ho chodi vencit von na vlastnu zahradu. tak tam asi vela cudzim psich pachov nebude.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa