Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Str 28.10.2015 16:11

Moja Eliška tiež veľmi často číha na iného psa prichádzajúceho proti nám. Keď príde bližšie, tak si aj ľahne. Ale aj keď potom vyštartuje na toho psa, zatiaľ tam nikdy nešla s úmyslom "zabiť". Vždy sa pri psovi ako keby zarazí, oňuchá a ide ďalej.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod aNeMiC » Štv 29.10.2015 13:08

Moja Carmena číha na psov, ktorí štekajú za plotom ale nie na každé. Neviem, podľa čoho to určuje, ale väčšinu psov, keď na ňu na prechádzke štekajú má na háku, no keď ideme okolo niektorých, vždy sa zježí, dá uši dopredu a ľahne si. Nechápem - zozačiatku chcela po nich vyštartovať, ale potom som to začala korigovať a teraz už len tak ľahko ťahá za nimi. Ale tak Carmen je kapitola sama o sebe :ha:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod AndreaT » Pon 09.11.2015 10:15

Môj číha málokedy a všimla som si, že to dosť záleží od druhého psa ako sa k nemu približuje.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Poslaťod elfinka » Pon 02.05.2016 20:00

Som dnes mala rozuzlenie cihania :lol:
Fido ma odo dnes zakazane cihat, vzdy a vsade. Je to neslusne voci cudzim psom, on sa pri tom hecuje - je to cisty lov a u kopy psov nema daleko od agresivity, sa tym akurat na toho psa viac hecuje. Alebo ked nie agresivity, tak ma Fido minimalne velku sancu ze aj tu fenu co k nemu pride potom dost zvalcuje v naslednej hre lebo neudrzi nervy na uzde.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa