Ako zabaviť psa na prechádzke

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 5:31

Dochádzajú mi nápady, možno niekto poradí ešte niečo nové.
Labrapes je šialene behaci, keď s ním zrovna priamo niečo nerobím, tak proste šprintuje v 150 metrových koleckach. Potrebujem tipy, ako ho na hodinovej prechádzke zabaviť tak, aby sa držal bližšie. Lebo to je fakt tak, že povel/činnosť - odmena - malé kolečko - šprint niekam do paže.

Co robíme - trénujeme zastavovacky do všetkých 3 polôh, u nohy aj v šprinte aj vo vyhecovani na loptičku. Chvíľka smatlania u nohy, povel voľno. Párkrát marking, párkrát dohladavku loptičky v poraste, vysielačku po ceste (ak sme na vhodnej rovnej cestičke), chvíľa nejakého bezhlaveho hadzania loptičky. No a to máme tak na 10-15 minút a čo zvyšok hodiny :aaa:

Čo robiť neviem - zohybat sa, dlhšie ťahanie, behanie a iné fyzicky náročné činnosti.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Puk » Uto 19.04.2022 6:20

[quote="elfinka"]Dochádzajú mi nápady, možno niekto poradí ešte niečo nové.
quote]


Nečakaj odo mňa nápad, lebo ako vidím z napísaného, pes sa veru zabaví aj sám :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod wer » Uto 19.04.2022 6:43

Vencit tam, kde vidno dodaleka a kym nerobi nekalu cinnost, nechat tak :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 6:51

Problém je, že na tých 150-200m už ja nevidím, či nerobí nekalu činnosť. Alebo zisťujem, že aj kopa lúk ktoré vyzerajú na prvý pohľad rozumne má príliš blízko obzor :aaa:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 6:53

bych mu to zakazala na podstatnou cast vychazky a hned mas cinnost, co ho zamestna :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 7:28

Elis píše:bych mu to zakazala na podstatnou cast vychazky a hned mas cinnost, co ho zamestna :angel:

No ale ako? Ja vidím 2 možnosti, jednak voditko - to máme teraz, ale akože úplne happy z toho nie som mať ho 90% času na vodítku. Alebo buzerovat každych 20 sekúnd a po 5 minútach k buzeracii pridať smaženie keďže ho tie privolania prestanú baviť.
Alebo niečo mi uniká?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 7:50

elfinka píše:keďže ho tie privolania prestanú baviť


kdyz to je prave ono. Co az se prestane vracet?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Uto 19.04.2022 8:25

Postroj a retaze/pneumatika, alebo obiehanie stromov, stĺpov, veci, alebo vyslovene nejake veci na klud?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 8:44

Tak on je uposluchany zo svojej podstaty, čiže keď začne byť sprudeny a neposluchne na prvý, stačí silnejšie zakricat. A vtedy potom ide na voditko na chvíľu.
Ja sa nejakej chvilovej buzeracii nebránim nutne, ak to bude pár týždňov buzeracie pre pokojné prechádzky následne. Len to nechcem robiť zbytočne.
Jak to robia s malinami?

Slausa hmm, to neni zlý nápad ťahať reťaz. tu si ju môže ťahať pekne od dverí bez toho, aby som mu ju musela najprv niekam doniesť.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 10:24

elfinka píše:Jak to robia s malinami?


:ha:
maji jen jednu sanci na to, aby ihned poslechli :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod MisheliQ » Uto 19.04.2022 10:41

Elis píše:maji jen jednu sanci na to, aby ihned poslechli :joint:

Inak sa stane co? :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 12:50

v podstate cokoliv, aby jim doslo, ze ta sance je jen jedna.
duslednost se tomu rika.

ne, vazne ted.
7 let bojuju se zveri u Kaceny. Kamaradka na to uz nemela nervy a vyresila mi to - po 7 letech mam po problemu.
reaguje na 1.povel a v podstate to uz i vzdala a nehleda tu zver az tak - chodi po ceste prede mnou, jako chodi jeji malinaci :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod MisheliQ » Uto 19.04.2022 13:13

A co kamoska take urobila? Nejaky natlak? Leteli kluce? Pouzila vibraciu alebo elektriku?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 13:31

elektriku nosi od 8mi mesicu a moc mi to nepomohlo.
duslednost, ta mi chybela.

Kacena uz to mela treba tak vymakane, ze na zavolani se otocila a rozbehla ke me- ale v tom behu sebou placla na zada a zacala se drbat. Strasne roztomile to je, se musis smat, jak se ten pejsek krasne vali...
Ale podle me zjistila, ze drbat ji necham a prestanu ji sledovat a ona muze zase pokracovat ve sve krasojizde a nevratit se uplne. atd, atd.

tohle neni davno pes, co nevi jak ma reagovat, ani nebyla neovladatelna, neprivolatelna.
"jen" ji musis porad hlidat celou vychazku. porad mit oci na stopkach. a jak ne - vyuzije toho a vzdali se. a zase se vrati, az uzna za vhodne.
porad stejne dokola.

ted jsem ji par mesicu doma nemela a ze se zbytkem psu chodim hodiny po venku a nemusim je vubec oslovit.

Sefko mi tu Kacu v tomhle pripomina -v podstate ovladatelny, ale otravny na vychazce :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 14:06

Áno áno áno to je presne ono. Alebo síce prestane bežať dopredu, ale spraví veeeelke kolečko a nebezi priamo nazad. Akože Fido bol to isté, len ten mal problém prísť už prvýkrát občas, a teda ako je pomalší tak to je menej okate, ale zjavne mám ja problém nejaký :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa