Ako zabaviť psa na prechádzke

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Puk » Sob 10.09.2022 14:02

clupko píše:
Puk pisal - pes si robi co chce, pokial nie je nejaky pruser alebo necvicime.


Hovorím, že ja tom mám zrejme inak zariadené, pretože si nemyslím, že pes by nemal mať aj svojim spôsobom "súkromný život". Aspoň teda čas z neho! Aj on má svoje záujmy a potreby (ak teda nie je loptičkový magor, čo ešte aj spí s aportom v papuli :hi: ). A svoje záujmy si predsa neuspokojí, keď mu budeme za každú cenu "organizovať" každú jeho minútu v živote. To je hodne deprimujúce nielen pre človeka (aj v base majú nárok na kus iného trávenia času) ale aj pre samotného psa. Za seba hovorím - mňa by to dosť vysiľovalo, také spolužitie. Iná vec je chvíľkovo zabaviť psa pri vychádzke, ale mali by sme mu dopriať, nech si prejaví aj svoje prirodzené "túžby".
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Sob 10.09.2022 14:13

Puk, s týmto súhlasím. Momentálne po 2 rokoch roboty mam psa, ktorý je tohoto schopný a dokáže si vonku svoj "voľný čas " užiť a ja ju nechám. Môžesi čuchat, nosiť v hube palice, bežkať.... Akurát to nevedela od začiatku, lebo vôbec vyjsť na ulicu bol pre ňu šialený stres a bolo jej treba ukázať a "diktovať", ze ten voľný čas existuje a dá sa tráviť tak ako chce ona.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Sob 10.09.2022 18:32

a to se tu vsichni specializujete na deprivanty?
ne, nechci se nikoho dotknout -jen proste - az podezrele hodne psu potrebuje nutne organizovat cely zivot :nwm:
nejen tady - je to takova vseobecna nalada na sitich. aspon ja to tak citim.
kazdy pes ma dneska problem -.kdo ne, je podezrely :angel:

Berte me s rezervou - jsem evidentne na jine vlne :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod wer » Štv 15.09.2022 19:13

:heh:
PSX_20220915_201056.jpg

PSX_20220915_193732.jpg
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Liana » Štv 15.09.2022 21:40

Offtopic: mi vzdy poskoci srdce ked vidim tuto temu, aj ked kvoli tomu ze citam: ako sa ZBAVIT psa na prechadzke :haha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Mac Gie » Pia 16.09.2022 6:41

Liana píše:Offtopic: mi vzdy poskoci srdce ked vidim tuto temu, aj ked kvoli tomu ze citam: ako sa ZBAVIT psa na prechadzke :haha:

:haha: :haha: :haha:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Pia 16.09.2022 8:38

Offtopic: to by bolo strašne easy, posadiť sa do stredu lesa, odopnúť a čakať na prvé stádo :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa