Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod zuzkabar » Uto 17.08.2021 11:49

Dobrý deň, prosím o názor / radu. Mame doma 8 týždňové šteniatko coton de tulear. Bývame na sídlisku, chodíme ho venčiť pred cinziak (nie veľké prechádzky). Nakoľko nechcem používať podložky, chodíme von casto (cca každé 2 hodiny). Psik sa pekne výcika aj vykaka, nehody mávame iba v noci... Jedna známa ma však výhre sila, že robím zle, lebo ze pokiaľ nie je psík zaočkovaný proti besnote (12 týždňov), tak ho pred domom na sídlisku venčiť nemôžem, lebo je to nebezpečné. Mne to príde blbosť čakať do 12 týždňov, a až potom ho učiť cikat von.. Samozrejme, že dávame pozor, aby nenuchal iné výkaly a ani sa nestretavame s inými psami.. Aky mate na to názor?
zuzkabar
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod clupko » Uto 17.08.2021 12:06

urcite by som vencila. len sa vyhnut nejakym vacsim vencoviskam a vybehom. prave na toto sluzi kolektivna imunita.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod Ulf » Uto 17.08.2021 12:55

Taký názor že pokračujte v tom čo robíte a skúste si privstať v noci :ha:
besnotu na sídlisku z toho že by olízal nejaké močky/hovienka určite nedostane, tam sú iné riziká (parazity a iné psie infekcie). na sídlisku ťažko hovoriť o mieste kde je nižšia koncentrácia psov, ale asi sa ozaj vyhnúť nejakým výbehom a podobne a hlavne miestam kde sa zgrupujú mačky. Však za chvíľu budete mať aj druhú vakcínu na tieto infekčné choroby, tak nebude problém.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod zuzkabar » Uto 17.08.2021 13:02

Ano, na druhu vakcinu ideme koncom buduceho tyzdna. V noci si davam aj budik, ale ked spi, tak ho nechcem budit. *Ono sa to strieda, niekedy pekne stihneme vybehnut, niekedy je mlacka doma, hovienko vonku a napriklad dnes rano som stupila do hovienka :) A ešte som sa chcela spýtať.... on spi cez deň aj 2-3 hodky, keď sa prebudza tak sa s nin aj rozpravam, no niekedy aj pol hodku sa prebera, pokym vstane na labky ... potom ideme von, vycika sa , pohrame sa 30-60 minut a uz zase spinka 2-3 hodky ... je to ok?
zuzkabar
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod clupko » Uto 17.08.2021 13:26

je to ok
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Venčenie 8 tyzdnoveho steniatka

Poslaťod wer » Uto 17.08.2021 14:19

Besnota sice riziko nie je, ale take parvo dost vyrazne... Vyskytuje sa aj u ockovanych zvierat, len maju lahsi priebeh - u neockovanych resp len tou stenacou davkou - moze byt fatalne. Ale ja by som chodievala von - mozno skor hladala miesta, kde je mensia koncentracia psov (priamo pred barak chodia asi viaceri...).
Ono ta podlozka je velmi zradna - pes sa nauci vencit na pevne povrchy a hrozi, ze nebude mat zabrany sa vyvencit dnu aj v dospelosti - doma, na navsteve, v restike.., resp bude robit potrebu na chodniky - co je tiez dost neprijemne. A tym, ze bude mat sancu sa vyvencit vonku, rychlejsie sa nauci cistotnosti.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Základná výchova a výcvik psa