Sam doma?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Sam doma?

Poslaťod misiatkoo » Štv 18.04.2019 17:13

Ahojte,

zaujimalo by ma ci vasich psikov nechavate doma samych cez pracovny den a ako to vydrzia. Chceme si adoptovat psika, ale stale pada otazka ci pracujeme? :nwm:
Myslim si, ze vacsina ludi predsa cez den pracuje a vela psikov je samych cez den. Nerozumiem celkom tejto podmienke, pretoze hadam nedam vypoved, aby som s nim mohla byt nonstop.
Zaujimalo by ma, ako to mate vy.

Dakujem za lady prispevok :)
misiatkoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Sam doma?

Poslaťod Margita » Štv 18.04.2019 17:21

Veď pes je doma a ľudia idú do prace,ja mam psa v klietke keď nie som doma,najvacsia klietka aka je a pes má cca 5kg,oes cez deň aj tak vacsinou len spi

Utulok nechce dát psa pracujucim ludom? :lol: Inak niektore utulky majú šialené podmienky,ex kolegyni jej babke nechceli dat psa lebo vy v noci spal vo vykurovanej letnej kuchyni a cez deň cely cas s babkou Na dôchodku,im vadilo,ze v moci má byt v inej budove a nie s babkou v dome najlepsie pri posteli ak nie rovno v nej :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sam doma?

Poslaťod misiatkoo » Štv 18.04.2019 18:24

chceli by sme si vziat psika z utulku, pretoze nechceme ziadnu specialnu rasu. Preferujeme dat domov psikovi, ktory ho momentalne nema. Ale tiez mi to pride zcestne, ze si urcuju taketo podmienky. Hladaju vacsinou niekoho, kto sa mu bude schopny venovat takmer cely den. Ale toto mozu len hadam ludia na dochodku a nezamestnani ci?
Mame v blizkom okoli 2 psikov a ti tiez cez den vacsinou spia :) Venuju sa im prevazne vecer a cez vikendy :)
Preco ho mas v klietke? vystraja? :lol:
misiatkoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Sam doma?

Poslaťod Margita » Štv 18.04.2019 18:34

Pre istotu :lol: To ci vystraja ešte neviem,nedavam jej K tomu moc príležitosti :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sam doma?

Poslaťod elfinka » Štv 18.04.2019 18:36

Moj je kazdy den sam doma kym sme v praci, je to normalne.
Utulkov je milion, niekde maju sialene poziadavky, inde su stastni ze niekto psa vezme a viac moc neriesia - neboj, urcite vyberiete niekde kde to nebude problem.
Akurat treba ratat, ze prvych par tyzdnov je lepsie psa zvykat postupne na samotu. Inak nebyva prilis neobvykle, ze pes po tyzdni putuje nazad do utulku, lebo nedokaze ostat sam doma a bud nici alebo robi taky randal ze sa stazuju susedia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sam doma?

Poslaťod Lindchen » Pia 19.04.2019 14:18

Môj pes aj mačka sú doma, dokonca mám 2 práce a som v kuse niekde na seminári, na tréningu alebo na preteku, spia. :nwm:
Mala som zvieratá aj v dočaske a dokonca aj vtedy som pracovala. Útulok mi ani ako dočaskárke nedal vôbec podmienku, aby som bola stále doma. Ani podnikateľ, čo nechodí do práce od-do nie je stále doma. To je nereálne, psy by museli mať len ženy na materskej, invalidi alebo starí ľudia na dôchodku. Žene na materskej alebo tehotnej nedajú, lebo sa musí starať o dieťa, invalid sa zas nepostará a starí o chvíľu umrú. Taká je realita. Psa nedostane pomaly nikto a nakoniec ho dostane ten, čo sa tvári ako slniečko a vykľuje sa z neho nejaký hajzel. :pac:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sam doma?

Poslaťod misiatkoo » Ned 21.04.2019 7:42

Tiez si myslim, ze radsej dat psikovi domov a par hodin do dna vydrzi sam ako v utulku vo voliere.

Zobrali by ste si psika z inzeratu? Nasla som jeden, kde sa rozviedli. Zena odisla, psa nechala muzovi a ten pise, ze sa nema cas sa starat o civku. Psik ma cca 1 rok ako mi pan napisal, ale nema ockovanie :aaa:
misiatkoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Sam doma?

Poslaťod Slausa » Štv 13.06.2019 12:52

Nie. Radsej ejaky normalny utulok
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Sam doma?

Poslaťod Mac Gie » Ned 16.06.2019 16:17

no ale zas nie je isté či ten pes nakoniec v tom útulku (alebo horšie) neskončí :ua:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO


Späť na Základná výchova a výcvik psa