Pes ktorý sa v minulosti plašil + obrany?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes ktorý sa v minulosti plašil + obrany?

Poslaťod Simon-NO » Ned 16.09.2018 18:52

Ahojtee :aaa:
Konečne! Keď si spomeniem ako sa mi v apríli / máji pes plašil, vyštekával a bál ľudí tak mi je až smutno :heh: no podarilo sa mi to skoro úplne eliminovať :jupi: urobil som si z neho normálneho psa :lol:, ktorý nemá reakciu na ľudí, ba aj sa mu začínajú páčiť, :lol: to ich škrabkanie :haha: konečne mám kľudnu dušu keď s ním idem do mesta a zastaví nás nejaký človiečik alebo dieťa ci si môžu pohladkat psa :lol: som si už takmer istý, že mu nič neurobí lebo prešiel "mojou skúškou" na tenisovom turnaji kde bolo XY ľudí ktorí si ho hladkali ako plyšaka :haha: a bol v úplnej pohode :jop:

Ale teraz by som potreboval radu, mám s ním začať robiť obranu, keď mal v minulosti problém? Viem, keďže sa mi ho podarilo znormalizovat tak by sa už nemal vrátiť do starých koľají, jedine ak by mal častý a hrozný kontakt s ľuďmi... Pod pojmom obrana - by som chcel skôr robiť "personal protection" ako športovú...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes ktorý sa v minulosti plašil + obrany?

Poslaťod wer » Ned 16.09.2018 18:57

Plasan na to isto nie je vhodny. A neviem si asi uplne predstavit, ako sa zo dna na den z plasana stane sebaisty vyrovnany pes..
Druha vec je, ze sme ta nevideli, takze mozeme len hadat, ako to naozaj je.
Kazdopadne super pokrok :jop: len netlac na pilu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes ktorý sa v minulosti plašil + obrany?

Poslaťod Simon-NO » Ned 16.09.2018 19:05

Pýtam sa hlavne kvôli tomu, lebo čo som bol v tom tábore LVTTM, tak mi vedúci vraveli, že ako nám to super ide..., že ma pevný zákus a tak + keď som im povedal, že to bolo asi tak 5tý krát čo robíme obranu tak boli celkom paf z toho... Dám si teraz ego up ale tak co už :haha: :haha: bol tam s nami aj prezident Kynologickeho klubu a ten počas tréningu zahlásil, že ak je toto môj prvý pes tak by sa tam mali všetci odomna učiť :haha:, že niektorí co tam sú už pekných pár rokov na mňa (nás) zďaleka nemajú :nwm: :haha:


+ keď už mám to pracovné plemeno tak by som mu chcel dopriať aby mal všetko čo potrebuje a na co je stavany
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes ktorý sa v minulosti plašil + obrany?

Poslaťod wer » Ned 16.09.2018 19:11

Zacni sportovkou proste a nespekuluj.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Základná výchova a výcvik psa