Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Uto 09.01.2018 10:52

kives píše:to je malý boxoš na fotke?


jj. porovnani dvou plemen. ta stenata byla téměř stejne stara :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Uto 09.01.2018 11:19

Keď tá rada nepustat na place pred cvičením proste funguje. Aspoň teda tam nevidím moc zadrhelov (wannabe športový pes)
Púšťanie už tam má hromadu ale.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Uto 09.01.2018 18:34

mna by skor zaujimalo, ci sa to psovi nezunuje- ze po case ho tie psy prestanu same od seba zaujimat?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 18:57

Nikto nepovedal, že sa to nedá naučiť, aby už neodbiehal :ach: ale načo to riešiť, keď pes môže neodbiehať od začiatku a môže sa plne sústrediť na cvičenie bez odbiehania jeho alebo odbiehania iných psov k nemu. A také odbehnutie psa pri agility za iným na parkúr môže skončiť veľmi zle a môže toho psa odpísať na veľmi dlho :ua:

teraz sme boli vonku so psami, boli sa vybehať. 6 psov, z toho 3 agiliťáci, jeden bývalý agiliťák dôchodca, šteňa a OB pes. Všetci sa vyblbli, koľko chceli. Zajtra ideme na tréning a tam ani jedného nenapadne utekať za tým ďalším. Len aby nebolo, že športové psy sú chudáci, čo na cvičáku iba cvičia a nemajú "psí život" :no:

kellee, niekoho to možno prestane baviť, utekať za inými, ak nedostane späť odozvu alebo odmenu vo forme hry od toho psa. Alebo ak nejaký doňho skočí. Niektorého psa to ale baviť neprestane roky. Mám česť s takým psom, ktorého to za 4 roky baviť neprestalo. A naučiť psa, ktorý to robí celý život, že už nesmie, ide veľmi ťažko :ua: a hlavne najlepšie roky sme strávili miesto na pretekoch po tréningoch, kde sa učil miesto samotných sekvencií to, že má behať po parkúre, nie po dvoch skočkách utekať pozrieť, čo rieši ktorý pes. A stálo to kopu úsilia. Teraz sa už s ním dá fungovať pomerne slušne, ale čo už so psom pred dôchodkom... S mladým som mohla od začiatku riešiť samotný tréning a to na 100%.
A tiež nešla by som na tréning s niekým, kto má psa, čo uteká na parkúr za behajúcim psom. Je to tak nebezpečné! Môžu sa zraziť v tuneli a môže to skončiť veľmi veľmi zle :hmm: A tiež určite nechcem, aby sa môj pes na parkúre nesústredil na mňa a prekážky kvôli nejakému takémuto výpadu, lebo viem, že by to riešil.
Ale zbytočne tu niektorým asi písať. Robte si čo chcete na svojich cvičákoch :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Uto 09.01.2018 19:00

ja nerobim agi, ani sa nechystam, ale viem ake to je nebezpecne ked sa to stane, zazila som to.
Ale to je blbost majitela toho psa, co ho pusti na parkur ked tam je iny pes nie? :ua:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Uto 09.01.2018 19:39

kellee píše:mna by skor zaujimalo, ci sa to psovi nezunuje- ze po case ho tie psy prestanu same od seba zaujimat?


ono to nemusi byt ani "samo od sebe".
pracuje se s tim.
i pres to, ze pes ma moznost se nejdriv vybehat - neni to pro nej pak takova vzacnost :no: zaklad je, ze kdyz se ti psi spolu bavi, nedostavaji zadne marne prikazy.
a pak to pokracuje.
vezme se pes cvicit -všichni teda, všichni najednou jsou pod kontrolou - - a kdyz se pokusi odbehnout za druhym psem -druhy pes uz je u majitele a ten muze zasahnout-ignoraci i aktivne.
ale panecek naopak aktivne psa privola a pes, kdyz zjisti, ze ted hra nebude -a panecek ze je zajimavejsi - nauci se, ze je pro nej prinosnejsi drzet se pana. chce chodit...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Silvuch » Uto 09.01.2018 20:12

a teda k teme.. Ak vybehavat, tak medzi normalnymi psami s normalnou kontrolou, lebo teraz je take in, ze moj psicek nic nerobi, nic nespravi, nevadi, ze si dokazuje.. To panicek nevidi, lebo jeho psik je svaty...

a moj pes neznasa presne tie psi, ktore ho takto castovali v detstve... Maximalne je vysadeny na tych nakryvacov, pamata, aj ked ich nestretava... Ostatnych ignoruje..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod clupko » Str 10.01.2018 9:13

k tomu, ze pes je po vybehani trochu vybureny a lepsie sa s nim cvici - som si tiez myslela kedysi, ale aj jeho prejav je potom uplne niekde inde :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod kellee » Str 10.01.2018 9:15

myslis, ze 10 minut dokaze psa nejako zunovat?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod wer » Str 10.01.2018 9:19

Offtopic: to nam z toho vzniklo peknych 16 stran? :lol:

kellee, aj za 5 minut cvicenia vie byt pes vyflusnuty... nieto, ked este predtym beha
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod clupko » Str 10.01.2018 9:29

kellee píše:myslis, ze 10 minut dokaze psa nejako zunovat?

jasne, ze hej. 10 minut je dost dlha doba, ked ma byt celych 10 minut navolno a robit si co chce s dalsimi psami = bude behat, skakat, nahanat sa, blaznit....
praveze nech je na cvicenie plny energie. musi sa mrte snazit sa ovladat napriklad pri chodzi pri nohe alebo odlozeniach, ale vidis tam tu nahromadenu energiu, lepsie to vyzera. a potom pri vysielackach a odmene hrou je to vybuch. ked sa najprv vybeha, bude vlaznejsi aj na lopticky (aspon ten moj urcite)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod Elis » Str 10.01.2018 10:20

clupko píše: ked sa najprv vybeha, bude vlaznejsi aj na lopticky (aspon ten moj urcite)


Offtopic: njn. když ja dneska achicham nad psem, co se musí před poslusnosti vymickovat :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod kellee » Str 10.01.2018 11:18

ja som zmenu nezaznamenala ziadnu, v tom ze by mal menej energie. Alexko za loptickou aj keby mal nohy dolamane. Nevravim ze to je dobre, so skusenejsimi za naozaj nejdem priet o tom, co je spravne. ale ja si napr s Alexom rady dat neviem, ma ten pes kopu problemov a pokial sa predtym kus nevybehne- on sa nehra, on sa len kus prebehne okolo psov, tak mi tam vrieska a piska a taha sa za psami, staci ze sa kus nejaky na neho kukne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 11:22

Kellee - oni su si s fryom viac ako podobni. Ale ja po nom asi vrieskam viac ako ty po svojom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod kellee » Str 10.01.2018 11:24

pigie píše:Kellee - oni su si s fryom viac ako podobni. Ale ja po nom asi vrieskam viac ako ty po svojom :heh:


uz som ti to neraz pisala, ze ked o nom pises, akoby si o Alexovi. vies co? snazim sa to vrieskanie obmedzit hlavne kvoli Indymu, lebo ked tak riadne zhucim, tak maly je schopny sa docurat, takze som sa stlmila a postupne krpca privykam na to ze ja som hlucna :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa