šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Ned 04.06.2017 17:48

Dobrý deň, nemohla som nájsť túto tému tak sa opýtam ja sama. Mám dvoj mesačné šteniatko ktoré má až moc rado cudzích ľudí. Išla som s ním napríklad chvíľu na prechádzku a uvidela cyklistu a hneď sa chcela po ňom rozbehnúť.
Mám kamarátku ktorú moje šteniatko ešte nevidelo. Keď moju kamarátku prvý krát uvidelo hneď sa za ňou rozbehlo a začalo ju oblizovať. Tak sa chcem opýtať či je to dobrý alebo zlý zvyk.

Ďakujem za odpoveď. :jop: :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod Margita » Ned 04.06.2017 17:52

je to stena krizenec spolocenskych plemien,tak co myslis?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Ned 04.06.2017 17:54

Margita píše:je to stena krizenec spolocenskych plemien,tak co myslis?


Čo mám knihu malých plemien psov tak som čítala že trpasličí špic je nedôverčivý k cudzím ľuďom tak neviem.
Ale ďakujem za odpoveď. :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod Margita » Ned 04.06.2017 17:59

ale tak stena nie,stence su vsetky dovercive,je lepsie mat priatelskeho a odvazneho psa ako utiahnute
to je len dobre
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Ned 04.06.2017 17:59

Margita píše:ale tak stena nie,stence su vsetky dovercive,je lepsie mat priatelskeho a odvazneho psa ako utiahnute
to je len dobre


Dobre, ďakujem za radu. :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.06.2017 18:00

Nazvyše je to ešte šteňa. Všetko a všetci ho zaujímajú. Radšej buď rada, že je také a nie ustráchané. Ako bude šteňa dospievať, tak sa ešte povaha bude dosť formovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Ned 04.06.2017 18:01

Vikiki22 píše:Nazvyše je to ešte šteňa. Všetko a všetci ho zaujímajú. Radšej buď rada, že je také a nie ustráchané. Ako bude šteňa dospievať, tak sa ešte povaha bude dosť formovať.



Dobre. Ďakujem
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod kellee » Ned 04.06.2017 20:05

co citam v teme na FB napriklad o maltezskych psikoch,ludia tam casto pisu ze ich psy uz od stenata vrieskali po ludoch. to by sa ti asi nepacilo, takze ja by som bola na tvojom mieste rada, ze je take, akoby si chodila po ulici so psom co do vsetkeho vrieska
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Pon 05.06.2017 18:52

kellee píše:co citam v teme na FB napriklad o maltezskych psikoch,ludia tam casto pisu ze ich psy uz od stenata vrieskali po ludoch. to by sa ti asi nepacilo, takze ja by som bola na tvojom mieste rada, ze je take, akoby si chodila po ulici so psom co do vsetkeho vrieska



No to je pravda, ďakujem za odpoveď. :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod ciwien » Štv 08.06.2017 12:57

Ahoj, no pokiaľ šteniatko ešte nemá privolanie, určite by som ho brzdila. Nie každý má psíkov rád, nájdu sa aj magori čo sú schopní ho odkopnúť, preto je lepšie psíka nenavyknúť chodiť iniciatívne za ľuďmi. Ja by som sa kontaktovala iba s tými, čo o psíka javia záujem.
ciwien
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: šteniatko je moc dôverčivé k cudzím ľuďom

Poslaťod tama » Ned 11.06.2017 12:27

ciwien píše:Ahoj, no pokiaľ šteniatko ešte nemá privolanie, určite by som ho brzdila. Nie každý má psíkov rád, nájdu sa aj magori čo sú schopní ho odkopnúť, preto je lepšie psíka nenavyknúť chodiť iniciatívne za ľuďmi. Ja by som sa kontaktovala iba s tými, čo o psíka javia záujem.



Ďakujem. Našťastie bývam v okolí milých ľudí. Ale súhlasím a nenechávam ju len tak bežať za niekým.
Ďakujem za odpoveď. :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39


Späť na Základná výchova a výcvik psa