Pes z útulku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 15:21

dakujem za radu, velmi si cenim. ;-]

Z Bratislavy som inak.
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Štv 14.10.2010 15:32

A to čo nekričíš rovno :smile: Ak budeš chcieť, som kedykoľvek k mání na osobný pokec aj s mojou 4 člennou smečkou. A určite by sa nás tu našlo viac :yes: To by myslím bolo najlepšie - vidieť fungovanie a rôzne situácie v praxi, rovno sa pýtať atď. Je to 100 krát lepšie, než písanie :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 19:25

Jejda taku ochotu som necakal, ake mile. ;-]
ozvi sa mi na ahoj@martincharvat.sk, ja som z Dubravky

PS: PSIK JE UZ U MNA DOMA! ;-]]]]] zlaaaaaatyyyy
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 14.10.2010 19:40

daj foto :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 21:30

http://img233.imageshack.us/img233/7704/01102010176a.jpg
tu je este fotka, ked sme ho minuly piatok niesli do utulku. neskor ho cvaknem aj tu.
je to vyborny havo, zatial si len cvrkol malicko na svoju deku, inak sa vycika aj vykaka pekne vonku. naucil sa asi na 4x ze kde je "miesto", do izby kde su koberce som mu 2x povedal STOJ a uz neprejde za prah dveri. nechal som ho sameho zatvoreneho v chodbe, ze kolko vydrzi a nechal som si tam notebook so zapnutym skype a webkamerou. prvy krat sa pohol z miesta asi za 10 sekund, druhy krat tam bol minutu a siel som mu dat odmenu. potom tam bol hodinu bez toho aby sa z deky pohol, potom som ho riadne vynachvalil. vonku na psikov trochu vrcal, ale uz ked mu poviem ticho a trochu trhnem voditkom tak nespravi nic, pekne sa zvita, pooblizuju sa a dostane piskotku. akurat sa boji ist do vytahu, aj do panelaku. boli sme vonku zatial 3x a vzdy ho musim vtiahnut fakt na silu. dufam, ze si coskoro zvykne, ale inak je strasne mily, tichucky a velmi maznak. ;-] uvidime aka bude noc.
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod calwen » Štv 14.10.2010 21:48

Jo z dubravky to budes mat na Dlhe diely kusok, takze kludne mozes dovalit aj za mnou a ja ti tiez co to poradim :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 21:56

radi prideme kuknut. napis mi na maila a dohodneme co a ako. ;-]
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 22:07

a inak ak by mi chcel niekto este teraz radit, tak sa zamerajte na to, co ma moze cakat cez noc ;-]
a ako sa mam k nemu na noc chovat. miesto svoje ma, ked mu poviem, tak sa z neho nepohne, kym ho nezavolam.
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Štv 14.10.2010 22:16

Rada 1 - nedaj sa učičíkať tým, aký je teraz kľudný a poslušný - je ešte vyčumený z nového prostredia, ono to prejde :heh:
Neviem, kde si určil psíkovi miesto - ja osobne by som mu miesto na noc dala niekde blízko teba, alebo aby aspoň na teba videl. Potrebuje teraz veľa kontaktu, aby si na teba zvykol. A všetko treba pomaly - ak zvládol tú hodinku sám, neznamená to rovno skúsiť nechať ho samého ešte dlhšie, treba postupne. Výhodou je, že to nie je "rozmazlené" šteniatko, ale psík, ktorý si už bohužiaľ svoje užil na ulici aj v útulku, takže bude pravdepodobne samostanejší. A aspoň raz v noci by som ho zobrala von, aby ste zabránili nehode doma :smile:
Mail zajtra, dohodneme :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Štv 14.10.2010 22:32

co by som si ja bez vas pocal ;-]]
dakujem ;-]

na noc ho planujem nechat zatvoreneho v chodbe (je dlha a velka), kde ma svoje miesto, a asi 3 metre od neho mam hned ja postel. o nejakej 2.-3. ho planujem zobrat von, a potom rano o 7dmej. zatial nehoda nebola. na noc som mu v chodbe nechal len topanky, ktore ak roztrha tak nevadi, tiez som vyprazdnil kos na pradlo a nechal som tam iba take coho by mi nebolo luto. kabel 220V ide popri stene po celej dlzke chodby, tak ten na noc odpajam. som zvedavy, ci nieco vyparati, kazdopadne nemoze nic strasne spravit. na chodbe je dlazka, takze cikanicu a kakanicu sa da pomerne lahko odstranit.

poprajte mu v duchu dobru noc. ;-]
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Dorotka_01 » Pia 15.10.2010 10:07

martin.ch, aka bola noc? co havo? zvladli ste to? z fotky je vidno, ze je to riadny macko... :smile: prajem tebe aj psikovi vela peknych spolocnych chvil.
Kto chce kráčať cez plamene, musí vedieť, že sa popáli.
Zo všetkého ber si poučenie.
Výhovorka tých, čo prehrali.
Keby šťastie prišlo, keď my chceme, keby láska vzbĺkla na rozkaz, nebolo by šťastia v tepnách zeme, ani lásky nebolo by v nás.
V. Mihálik
Dorotka_01
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 569
Bydlisko: Šaľa

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 15.10.2010 11:41

noc bola bez problemov. ani necekol, o tretej som ho bol vyvencit, pekne sa hned vycikal. potom som mal v plane, ze ci vydrzi do osmej (5 hodin) ale nie, nasiel som 2 mlacky. ;-]

a teraz som ho bol vencit, tak sa mi ako som mu pripinal voditko vycikal pri mne, tak som ho vyhresil, chudacika ;-]

inak ako casto ho mam krmit a kolko?

kupil som mu take kosticky (to ale asi nie je jedlo, ale skor na hryzenie)
potom granule
dve take konzervy pre juniorov

len netusim kolko moze vazit, tipujem tak 7-10 kil?
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Pia 15.10.2010 11:53

Uff, za čo si ho prosím ťa vyhrešil? Za to, že sa vycikal? Však za to si ho predtým chválil... Toto mu nerob :ua: Bude z toho akurát tak zmätený.

A to jedlo - prepáč, ale :oo: Ad 1 - podľa tej fotky, čo si sem dával, 7-10 kíl nemá určite, ale o hodne viac. Ak nemáš váhu doma, zbehni k veterinárovi, tam určite váha je, aby si vedel. A čo sa týka stravy - tu na fóre je o granuliach, varenej alebo surovej strave hodne veľa, prosím, prečítaj si to a kúp psíkovi nejaké normálne žrádlo :smile: Vyhni sa hypermarketovým značkám - Tesco a podobne. Pedigree, Friskees atď. tiež nie je vhodné. Na úvod sa rozhodni, koľko si ochotný a schopný mesačne investovať do stravy pre psíky a podľa toho by sme určite vedeli poradiť nejakú vhodnú značku.
A kostičky sú naozaj len na žutie. :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 15.10.2010 12:17

tak prave mal mensiu prieskumnu akciu v kosi v kuchyni. nasiel si tam obal z polievky, co som si doniesol obed a zobral si ho na svoje misto a prezuval. ;-]

ad: vyhreseny bol za to, ze sa vycikal doma. ci? ako ho to naucit, ze doma je to zle, vonku dobre?
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Pia 15.10.2010 12:31

Jaaj, sorry, ja som to blbo pochopila - že sa ti vycikal vonku pri tebe a za to si ho vyhrešil :hi: Hneď sa mi to zdalo ako blbosť :heh: Nič som nepovedala :angel:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa